امروز پنج شنبه 28 شهریور 1398 ساعت 21:19:11

دوربین خبر

کد مطلب : 29870 -تاریخ انتشار : دوشنبه 22 بهمن 1397 -ساعت : 14:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشکلات اقتصادی را آگاهیم/یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه اشتغال اختصاص دادیم

وزیر اقتصاد در جمع مردم مازندران:

مشکلات اقتصادی را آگاهیم/یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه اشتغال اختصاص دادیم

به گزارش دوربین خبر،وزیر اقتصاد در سخنرانی امروز 22 بهمن در ساری. گفت:همواره باید  سلام و درود را  به این ملت از خود گذشته که حاضر نیستند از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی عقب نشینی کنند نثار کرد.

وی با بیان اینکه این جمع، پیامی به دشمنان ارسال می کند و آن این است که " ما همواره ایستاده ایم" افزود:امروز جمهوری اسلامی به جایی رسیده که دنیا می داند اگر جمهوری اسلامی پاسخ مثبت یا منفی دارد خودش تصمیم می گیرد.

وی تصریح کرد:جمهوری اسلامی ثابت کرده با اقتدار می تواند مانع نفوذ شود. برنامه های شوم دشمن در سوریه و منطقه به اقتدار ایران نقش بر آب شد.

فرهاد دژپسند همچنین خاطرنشان کرد:انقلاب صورت گرفت تا مردم با آزادی تمام به بیان نظر بپردازند و امروز که انقلاب ۴۰ ساله شد مقام معظم رهبری، فرمان تشکیل کرسی های آزاد اندیشی را صادر کردند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه استقلال ،آزادی و جگهوری اسلامی  تفاوت نظام جمهوری اسلامی با نظام مستبد شاهنشاهی است اظهار داشت:امروز این سوال وجود دارد آیا شرایط اقتصادی سخت نیست و بیکاری و گرانفروشی وجود ندارد؟ چرا.

وی بیان کرد:شما بهتر از من می دانید انقلاب ما پیروز شده بود و توطئه ها یکی پس از دیگری علیه انقلاب به کار گرفته شد. از همه ظرفیت ها استفاده کردند تا انقلاب را به زانو درآورند اما نتوانستند.
فرهاد دژپسند همچنین ادامه داد:جنگ تحمیلی را راه انداختند و تمام دشمنان نظام توپای انقلاب اسلامی را در مقابل خود داشتیم که با همت این مردم شهید پرور، نقشه های دشمن نقش برآب شداما آثار اقتصادی هم داشت. آسیب اقتصادی جنگ صد میلیارد دلار بود در سالی که درآمد اقتصادی ما ۶.۵ میلیارد دلار بود.

او همچنین تصریح کرد: مشاهده می کنیم دشمن هنوز دست از دشمنی برنداشته و در حال طراحی انواع حیله گری هاست تا نظام اسلامی را به زانو درآورد.


دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود با اشارخ به تحلیل های اقتصادی دوران گذشته گفت:در دوره جنگ هم برخی سنوات رشد اقتصادی ۲ رقمی داشتین، این ملت هر زمان فرصت پیدا کند برای رشد اقتصاد تلاش می کند و اراده آحاد ملت اگر به امری تعلق گیرد به نتیجه می رسد.
وزیر اقتصاد و دارایی افزود:با روی کار آمدن فردی که همه دنیا می دانند نوع تصمیم گیری اش نابخردانه است، مگر کم بود مواردی که ترامپ از موارد بین المللی خارج شده و به قراردادهای بین المللی پشت پا زد، او هیچ چهارچوبی در کارش ندارد، با این روش می خواهد جمهوری اسلامی را به زانو درآورد غافل از اینکه پیام این ملت هرگز چنین اجازه ای نمی دهد و باز به تحریم هایی برای انسداد ورود ارز به کشور، روی آورد. 

امسال یک میلیارد دلار از صندوق برای اشتغال اختصاص دادیم
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه دولت برنامه هایی تدوین کرده و تورم ماهانه از آبان روند کاهنده پیدا کرده و به این معنی نیست که قیمت کالا بالا نیست خاطرنشان کرد:دولت در حال ایجاد فرصت های شغلی است و با کاسب نماها مقابله می کند.

او افزود:۲۱ میلیون کیلو گوشت در گمرک بود و ظرف ۱۰ روز آینده به بازار می آید، برخی به جای رفع موانع، مزاحمت هایی ایجاد می کنند. اگر این گوشت به بازار عرضه می شد، مشکلات حل می شد و دشمن بفهمد با این روش ها نمی تواند ملت ما را از صحنه خارج کند. حضور مردم در راهپیمایی به این معنا نیست که ضعف ها رانشناسیم چرا که روزی تعبیر شدن خواب آشفته دشمنان را به آنها نمی دهیم.

کلثوم فلاحی


مشکلات اقتصادی را آگاهیم/یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه اشتغال اختصاص دادیملینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مشکلات اقتصادی را آگاهیم/یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه اشتغال اختصاص دادیم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir