امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:11:06

دوربین خبر

کد مطلب : 29878 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 بهمن 1397 -ساعت : 20:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آزادگان تندیس غیرت

یادداشت

آزادگان تندیس غیرت

در سالروز ورود آزادگان سرافراز منتشر می شود...به قلم:علی عباس نیاروابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران

به گزارش دوربین خبر،

26 مرداد سال 1369 یادآور استقامت و پایمردی مردان مقاوم و پرستوهای عاسق (( آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است

در چنین روزی آزادگان عزیز پس از سالها تحمل رنج و مرارت و سختی های طاقت فرسای دوران اسارت پای به میهن اسلامی نهادند و با اشک شوق مورد استقبال بی نظیر مردم نقالط مختلف کشور قرار گرفتند.

آزادگان سرافراز این سروقامتان جاودانه تاریخ در عین حال که خوشحال بودند اما در فقدان همسنگران شان که به فیض شهادت نائل شدند و امام و رهبر خود را یعنی امام خمینی (ره) را از دست دادند ناراحت بودند.

آری ؛ آزادگان به یقین (( تندیس غیرت و مردانگی)) و تجسم عینی ایاثر و مظهر صبر و بردباری هستند و اکنون نیز همچون سالهای دوران اسارت ، محکم و  استوار ماندند و ذخیره ای گرانبها برای نظام و ملت بشمار می روند.

آزادگان ، وارثان خون شهیدان و پیان رسان عزت و آزادگی اند و اینان با بازگشت شان به میهن،روح صلابت را در جامعه دمیدند.

اینان در سال های اسارت و دور از وطن و زیر شکنجه های دشمن ، با وجود همه سختی هاو دشواری ها ، کوله باری از خاطرات تلخ و شیرین به همراه دارند که هر کدام شان درس بزرگی از استقامت و آزادی است.

آزادگان گنجینه های ارزشمندی هستند که که باید حفظ شوند و امروز فرهنگ آزادگی و اسارت باید بصورت سینه به سینه و از طریق ثبت خاطرات به نسل جوان و آیندگان معرفی گردد.

آری، در میان رشادتها و از خود گذشتگی ها رزمندگان در دوران 8 سال دفاع مقدس ، مقاومت و ایستادگی آزادگان سرافراز ، قابل تقدیر و ستودنی و بی نظیر بوده است.

اینک به آزادگان میگوئیم که شما سربلند و آبرومندانه بازگشتید دلبستگی تان به نظام و وفاداری تان را به ملت نشان دادید و سال ها دور از خانواده بودید و ارتباط خود را با خدا حفظ کردید و به تکلیف تان عمل نمودید  اما ... امروز وظیفه ملت قدردانی از فداکاری و مجاهدت تان است و ترویج آن فرهنگی است که شما برای حفظ و صیانت آن از همه چیز گذشتید چرا که شما درخشنده ترین نگین انقلاب و نظام و ادامه دهنده راه شهدا و آرمان های بلند آنان هستید.

به قلم علی عباس نیا: از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران   


آزادگان تندیس غیرت

آزادگان تندیس غیرتلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : آزادگان تندیس غیرت

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir