امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ساعت 21:57:16

دوربین خبر

کد مطلب : 29970 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 اسفند 1397 -ساعت : 08:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 مدیران کم کار در خصوص تنظیم بازار به محاکم قصایی احضار می شوند

صاحب نجفی

مدیران کم کار در خصوص تنظیم بازار به محاکم قصایی احضار می شوند

به گزارش دوربین خبر،

سید یونس حسینی‌عالمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران این روزها با انتشار شماره تلفن همراه خود برای پیگیری مشکلات مردم و شناسایی تخلفات موجود در استان برای مازندرانی‌ها نام‌آشناست و در مقابل تخلفات، افراد سودجو و اشخاص متخلف حقیقی و حقوقی در قامت مدعی‌العموم قدم علم می‌کند.

آقای دادستان که این روزها از خود در مازندران یک چهره مردمی ساخته از زمان انتصابش به‌عنوان دادستان ساری فعالیت‌های مختلفی در مقابله با متخلفان داشته که در این مصاحبه به مباحثی مانند التیماتوم به معدن‌داران مازندرانی، برخورد با مدیران متخلف، طولانی شدن روند بررسی پرونده‌های قضایی، برخورد با شکارچیان پرندگان مهاجر، همکاری استانداری و دستگاه‌های اجرایی با دادستانی، برخورد با گران‌فروشان، عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت در برخورد با گران‌فروشان، استفاده شخصی مدیران از خودروهای دولتی، به‌کارگیری نیروی مازاد در شهرداری‌های استان، وضعیت پرونده مالباختگان صندوق قرض‌الحسنه ثامن‌الائمه روستای امره، پیامک‌های ارسالی به شماره تلفن همراه دادستان و شایعه کاندیدا شدن حسینی‌عالمی برای انتخابات مجلس پرداختیم.

اشکالات قانونی معادن برطرف نشود آنها را تعطیل می‌کنیم

به معادن خطیرکوه یک‌ماه مهلت دادیم تا مشکلات قانونی خود را که از ناحیه محیط زیست، صنعت و معدن و آب منطقه‌ای اعلام شده است را برطرف کنند. به همین نسبت بعضی از معادن آمل نیز توسط دادستان شهرستان آمل به آنها مهلت داد تا مشکلات قانونی را برطرف کنند.

یک‌ماه دیگر اشکالات قانونی که مطرح شده دوباره بررسی می‌شود تا ببینیم در چه وضعیتی قرار دارند و اگر این مشکلات را برطرف نکنند قطعا معادن متخلف را تعطیل می‌کنیم که در همین راستا اتحادیه معدن‌داران نیز گفتند ما آماده‌ایم مشکلات معادن استان را برطرف کنیم.

 

فارس: اگر معادن تعطیل شوند تکلیف کارگران چه‌می‌شود؟

معدن‌داران اگر موارد قانونی را رعایت نکنند مسؤولیت بیکار شدن کارگران برعهده آنهاست. کارفرما باید فعالیتش قانونی و هم باید پاسخگوی قانون و هم پاسخگوی کارگران باشد.

فارس: پرونده تخلف یکی از مدیران سابق منابع طبیعی غرب مازندران به کجا رسیده است؟

*پرونده مدیر سابق منابع طبیعی غرب مازندران در مرحله پایانی قرار دارد

پرونده تخلف یکی از مدیران سابق منابع طبیعی غرب مازندران در مرحله پایان تحقیقات قرار دارد و در شرف تصمیم قضایی است. این مدیر در حال حاضر به قید وثیقه آزاد شده است.

 

فارس: بسیاری از مردم از وضعیت طولانی شدن روند بررسی پرونده‌ها در محاکم قضایی گلایه‌مند هستند، چرا بررسی و اعلام احکام قضایی طولانی می‌شود؟

*احکام قضایی پس از قطعی‌شدن اعلام می‌شود

احکام قضایی زمانی که قطعی شد باید اعلام شود و پروسه قطعیت حکم طولانی است. ابتدا دادسرا باید کیفرخواست صادر کند، دادگاه بدوی رای دهد و بعد مراجع بالاتر اظهار نظر کنند و بعد از آن ما می‌توانیم احکام را اعلام کنیم که بخاطر آن طول می‌کشد؛ برخی احکام 6 ماه، یک سال و یا دو سال طول می‌کشد و مراحل دادرسی مختلف است.


 مدیران کم کار در خصوص تنظیم بازار به محاکم قصایی احضار می شوند


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مدیران کم کار در خصوص تنظیم بازار به محاکم قصایی احضار می شوند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir