امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ساعت 21:32:22

دوربین خبر

کد مطلب : 29989 -تاریخ انتشار : شنبه 04 اسفند 1397 -ساعت : 22:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخابات پر افت و خیز در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران/مهاجر در صدر حمایت های سیاسی

انتخابات پر افت و خیز در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران/مهاجر در صدر حمایت های سیاسی

به گزارش دوربین خبر،

تازه‌ترین نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور، موضوع کارت‌های عضویت و روند برگزاری انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت. افزایش سابقه دارندگان کارت‌های عضویت حقیقی از یک سال به ۱۸ ماه به عنوان یکی از شرایط واجدین رأی‌دهی در این دوره، خبری بود که توسط رئیس اتاق ایران در ابتدای این نشست اعلام شد که قرار است رقابت را نفسگیرتر کند.

بعد از برگزاری نشست ۲۹ بهمن، نهایتا سوم اسفندماه اسامی نامزدهای نهایی این رقابت نفسگیر در بخش خصوصی منتشر شد و بر اساس آمار و اسامی منتشر شده ۴۰ مازندرانی برای حضور در هیات رییسه اتاق بازرگانی ساری نامزد شده اند. 

به گزارش عبارت؛ شانس اصلی در این رقابت تیم «عبدالله مهاجر» بازرگان ثروتمند ساروی است که همینک نیز ریاست اتاق مازندران را به عهده دارد. مهاجر در این دوره از پشتیبانی سیاسی بالاتری نیز برخوردار است چرا که او از حامیان جدی احمد حسین زادگان بود و رابطه نزدیکی هم با نمایندگان ساری در مجلس شورای اسلامی به ویژه علی اصغر یوسف نژاد دارد که همینک یکی از ۱۰ نماینده مهم و اثرگذار مجلس شورای اسلامی است و به جز حضور در هیات رییسه عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ است.

همین اطمینان خاطر باعث شده که دیگر نامزدهایی که در لیست مهاجر قرار نگرفته اند انگیزه بیشتری داشته باشند وهمین مسئله می تواند کار را برای نامزدهای اصلی دشوارتر کرده و با توجه به شرایط ویژه و سخت اقتصاد کشور اگر افرادی با برنامه و راه حلی عملی به میدان بیایند شاید موفق به شکست چهره های تکراری با پشتوانه مالی و سیاسی شوند.

از طرفی دیگر نامزدهای بخش معدن تنها ۲ نفر هستند که این مسئله نشان دهنده به حد نصاب نرسیدن کاندیداهای این حوزه است و حداقل ۲ تن دیگر باید به این لیست اضافه شوند. نامزدها یک هفته فرصت تبلیغات دارند و نهایتا انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از ساعت ۸  الی ۱۸ روز شنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۷ در محل اتاق های شهرستان برگزار می‌شود.

عبارت این دوره از رقابت های انتخابات هیات رییسه اتاق ساری را به شکلی ویژه دنبال کرده و مخاطبانش را در جریان آخرین اخبار این رویداد مهم اقتصادی قرار خواهد داد.

چهره هایی نام آشنا چون عبدالله مهاجر،معلم،میران آملی و دیگر فعالان سرشناس از سر لیست های اصلی اتاق بازرگانی صنایع،معادن وکشاورزی مازندران به شمار می آیند. 


انتخابات پر افت و خیز در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران/مهاجر در صدر حمایت های سیاسی


منبع : عبارت


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : انتخابات پر افت و خیز در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران/مهاجر در صدر حمایت های سیاسی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir