امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:30:00

دوربین خبر

کد مطلب : 30005 -تاریخ انتشار : دوشنبه 06 اسفند 1397 -ساعت : 07:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها تا 15 اردیبهشت ممنوع است

رئیس کل دادگستری مازندران:

برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها تا 15 اردیبهشت ممنوع است

به گزارش دوربین خبر،

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها تا 15 اردیبهشت ماه سال آینده حتی در صورت دارا بودن مجوز ممنوع است، افزود: ورود هرگونه ماشین آلات حتی برای اصلاح و عملیات اجرایی عمومی به رودخانه ها در مدت اعلام شده ممنوع خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد در جلسه حفظ حقوق بیت المال استان مازندران در امور شیلاتی با بیان اینکه قضات باید توجه به مساله فوق الذکر را جدی بگیرند، تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفین برخورد جدی و قانونی شده و ماشین آلات و ادوات صید چه مجاز و چه غیرمجازدر ایام ممنوعیت صید، توقیف خواهد شد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران در ادامه با انتقاد از عدم حضور مدیرکل محیط زیست استان و مدیرکل صمت مازندران در جلسه اظهار کرد: امروز همه مدیران قضایی مرتبط با توجه به اهمیت موضوع در جلسه حضور دارند ولی متاسفانه برخی مدیران اجرایی مرتبط استان هنوز به ضرورت و اهمیت تکثیر طبیعی ماهیان آبزی نرسیده ونیاز به تذکر جدی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد در ادامه با تقدیر از مدیرکل صدا و سیمای استان به دلیل تولید برنامه های مفید با موضوع محیط زیست اظهار کرد: صدا و سیما می تواند در راستای فرهنگ سازی برای حفظ آبزیان شیلاتی نقش مفید و موثری داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه زایشگاه ماهیان نباید تخریب شود، افزود: توجه لازم برای تکثیر طبیعی ماهیان انجام نشده و انسان، محیط زیست سایر موجودات را بر هم زده است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای استان مازندران در راستای مدیریت سدها برای تامین آب مورد نیاز جهت تکثیر آبزیان، باید موارد لازم را مد نظر ویژه قرار دهد.

این مقام قضایی در ادامه با تقدیر از اقدامات دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در راستای ورود جدی به مساله شکار غیرمجاز پرندگان، افزود: دادستانی مرکز استان به مساله صید غیرمجاز آبزیان نیز توجه ویژه ای داشته باشد و برخورد قانونی با متخلفین را مورد توجه قرار دهد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد همچنین تاکید کرد: مدیرکل شیلات استان با مدیر آب منطقه ای و سایر مدیران مرتبط با تکثیر طبیعی ماهیان، تفاهم لازم را برقرار نموده و نتیجه را قبل از 15 اسفندماه امسال به دادگستری استان اعلام کنند.

این مقام قضایی با تاکید بر اینکه تکثیر طبیعی آبزیان بسیار کم هزینه و بسیار پر نتیجه است، اظهارداشت: همه مسئولین از جمله مدیریت شرکت آب منطقه ای استان و اداره کل محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل منابع طبیعی استان و اداره کل راه و شهر سازی در هنگام احداث پلها بر روی رودخانه باید برای مسیر حرکت آبزیان توجه ویژه داشته و هماهنگی لازم را با اداره کل شیلات داشته باشند و اداره کل شیلات نیز باید پیگیری جدی را در ممنوعیت صید از تاریخ پانزدهم فروردین هر سال داشته باشد چون از این تاریخ به بعد تخم ریزی و تکثیر و زاد و ولد ماهیان بطور جدی و گسترده شروع می شود و صید ماهی موجب سقط جنین آنها خواهد شد در حالیکه پرورش جنین و تکثیر آنها برای همه به ویژه برای صیادان در استمرا اشتغال به صیادی در هر سال بسیار مهم و سرنوشت ساز است.


برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها تا 15 اردیبهشت ممنوع استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها تا 15 اردیبهشت ممنوع است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir