امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 11:59:04

دوربین خبر

کد مطلب : 30009 -تاریخ انتشار : دوشنبه 06 اسفند 1397 -ساعت : 08:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حداقل حقوق کارگری ۲ میلیون تومان لازم است تا تنها بخشی از نیاز روزمره را برطرف کند

نایب رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با توجه به شرایط اقتصادی پیشنهاد داد:

حداقل حقوق کارگری ۲ میلیون تومان لازم است تا تنها بخشی از نیاز روزمره را برطرف کند

به گزارش دوربین خبر،

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تورم و خط فقر پیشنهاد داد که در سال آینده حداقل حقوق کارگری ۲ میلیون تومان تعیین شود.

علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دستمزد کارگران ایرانی در مقایسه با مزد کارگران در دنیا بسیار کمتر است، گفت: در کمیسیون تلفیق به موضوع دستمزد کارگران ورود پیدا نکردیم، این موضوع از اختیارات دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان تامین اجتماعی و انجمن های کارگری است.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تامین احتماعی هر ساله مزد کارگری را تعیین می کند، ادامه داد: دولت وظیفه دارد قبل از اتمام سال، حداقل حقوق را بررسی و اعلام کند، اکنون در حال مذاکره و بحث بر سر تعیین حداقل حقوق کارگری هستند.

دستمزد کارگران واقع بینانه تعیین شود

نماینده مردم ساری در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه دستمزد کارگری باید واقع بینانه تعیین شود، عنوان کرد: برای تعیین حداقل حقوق کارگران باید به نرخ تورم، خطر فقر و وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور توجه کرد.

شورای حقوق دستمزد

وی با اشاره به شرایط شاخص های اقتصادی، اظهار داشت: در حال حاضر نرخ تورم برای سال 97 بالغ بر 27 درصد اعلام شده است و خط فقر 2 میلیون و 700 هزار تومان بوده با این حساب باید حقوق کارگران را به نحوی تعیین کرد تا از پس هزینه های زندگی روزمره خانواده شان برآیند.

یوسف نژاد با تاکید براینکه تعیین حداقل حقوق کارگری غیردولتی است، گفت: حقوق کارگران در سال جاری، یک میلیون و 200 هزار تومان بود که با توجه به شرایط حکم بر فضای اقتصادی کشور، تصور می کنم حداقل حقوق کارگری در سال 98 باید 2میلیون تومان باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص پذیرش چنین پیشنهادی از سوی وزارت تعاون، بیان داشت: باید تمام پیشنهادات وموارد در شورای حقوق و دستمزد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد تا نرخ نهایی و حداقلی تایید شود.


حداقل حقوق کارگری ۲ میلیون تومان لازم است تا تنها بخشی از نیاز روزمره را برطرف کندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : حداقل حقوق کارگری ۲ میلیون تومان لازم است تا تنها بخشی از نیاز روزمره را برطرف کند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir