امروز چهار شنبه 02 مهر 1399 ساعت 13:01:24

دوربین خبر

کد مطلب : 30015 -تاریخ انتشار : دوشنبه 06 اسفند 1397 -ساعت : 09:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نمایشگاه فروش بهاره در مازندران برگزار می شود

برای تحرک در بازار:

نمایشگاه فروش بهاره در مازندران برگزار می شود

به گزارش دوربین خبر،اگر چه سیاست های اقتصادی و تنظیم بازار در دولت مبنی بر عرضه و تقاضا در بازار بوده و تاکید بر برپایی نمایشگاه های بهاره در ابتدای دولت جزو اقدامات کم اثر معرفی می شد اما با شدت یافتن رکود اقتصادی در بازار و کاهش قدرت خرید مردم،برپایی نمایشگاه های بهاره در سال های گذشته به صورت کمرنگ و امسال با قوتی پررنگ انجام می شود...سمیه فقیه در دوربین خبر گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،بازار همیشه حس و حال خودش را دارد...میان مردم عرق شدن و در هیاهوی سروصدای خاص بازار به دنبال اجناس و اقلام مورد نیاز گشتن ناخودآگاه خستگی را از تن در می کند...

شاید اگر روزی خستگی بر تن زیاد شد این حس خوب را پررنگ تر در سال های گذشته تجربه کرده باشیم.

اما امسال گویا بازار طراوت همیشگی را ندارد.رفت و آمدهای خلوت در صبح های بازار برای همه متعجب کننده است.

بازار نرگسیه ساری قدیمی ترین بازار شرق استان محسوب می شود با تجاری که در ارزاق مورد نیاز در صنف های مرغ و گوشت و میوه گرفته تا کیف و کفش و لباس فعالیت می کنند.

شانه چیان یکی از کسبه های بازاری است که با گلایه از نظارت های کم بر بازار و رشد چشمگیر 2 تا 3 برابری کالاهای خریداری شده برای عرضه به مشتریان  گفت:واقعا دلمان می خواهد بپرسیم تکلیفنهایی بازار چیست؟مردم هم با مشکل روبرو شدند چون نمی توانند قیمت واقعی کالا را خریداری کنند...

بنک دار تهران پولش را نقد می خواهد

کفش فردوس دیگر کسبه راسته بازار نرگسیه است و می گوید سال گذشته اگر هر جفت کفش به بهای 50 هزار تومان خریداری می شد اکنون این میزان به 80 تا 90 هزار تومان رسیده است و به ناچار با درصد سود اعلام شده قانونی خرید کفش برای مردم مقرون به صرفه نخواهد بود. 

مردم تنها بازارگردی می کنند/توان خرید نیست

به همراه دختر تازه عروسش در بازار گشت می زد و در جستجوی مدل لباس دلخواه لابلای اجناس فروشنده نگاه خریدارانه را چرخ می داد وقتی می پرسم قیمت ها چگونه است؟با شوکی عمیق نگاه می کند...

او پاسخ می دهد:قیمت ها سرسام آور است فکر نمی کنم امسال بتوانم خریدهایم را کامل کنم اگر خرج و مخارج عروسی دخترم را هم در نظر بگیرم تقریبا باید خرید را نادیده بگیرم. 

مرد و زن جوان با کودکی در آغوش خیابان های پرزرق و برق فرهنگ را قدم می زدند آنجا هم قیمت ها ناخنکی بر روح فروشنده های می زد که بدون گلایه قیمت ها را بررسی می کردند و پس از آن به آرامی می گذشتند..

 پرواز قیمت مرغ در قطب مرغداری کشور هم در خبرگزاری ها منتشر شده است.

 در حالی که چهار روز از مصوبه ستاد تنظیم بازار در تعیین نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ می گذرد، قیمت این ماده پروتیئنی در مازندران همچنان در اوج است و به ازای هر کیلو مرغ مردم 15 تا 16 هزار تومان پرداخت می کنند.

 بررسی های میدانی از سطح شهر ساری مرکز مازندران نشان می دهد که هم اکنون قیمت مرغ در بازاهای پروتیئنی این شهر و فروشگاههای زنجیره ای ۱۴۰ تا ۱۴٢ هزار ریال در هر کیلوگرم است و هیچ خبری از مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور نیست.

 در حالی بازار پروتینی مازندران خالی از مرغ با قیمت تنظیم بازاری است که دستگاههای نظارتی هم برای اجرایی کردن مصوبه این ستاد تاکنون پا پیش نگذاشته اند و هر یک از این دستگاهها توپ برخورد با متخلفان را به زمین دستگاه دیگری پاس می دهند.

گرچه رفته رفته به ایام پایانی سال نزدیک می شویم و بازار هم در شب های عید هیجان خود را خواهد داشت اما برای رونق در بازار صنعت و معدن مازندران خبر از برپایی نمایشگاه های عرصه کالاهای بهاره داده است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران از برپایی نمایشگاه‌های بهاره از ۱۵ اسفند در استان خبر داد.

 ابراهیم یعقوبی طی گفت‌وگویی زمان آغاز نمایشگاه‌های بهاره در استان را ۱۵ اسفند ماه جاری اعلام کرد و گفت: هر شهرستان متناسب با نیاز بازار و درخواست خود می‌تواند نمایشگاه عرضه بهاره را تا ۲۵ اسفند برگزار کند.

وی سهولت دسترسی مردم به ارقام پرمصرف و حمایت از اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها اعلام کرد و افزود: در این نمایشگاه‌های بهاره انواع کالا‌های اساسی مردم شامل پوشاک، اقلام خوراکی نظیر گوشت قرمز، گوشت سفید و کالا‌های پرمصرف در نوروز مانند آجیل با نرخ متعارف و با نظارت دستگاه‌های ذیربط به شهروندان عرضه خواهد شد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران بدون اشاره به تعداد نمایشگاه‌هایی که دائر خواهند شد، گفت: تعداد، زمان و حجم کالا‌های ارائه شده نمایشگاه‌ها به کشش بازار، استقبال شهروندان و روند عرضه و تقاضا در بازار بستگی دارد.

یعقوبی با بیان اینکه کالا‌های عرضه شده در این نمایشگاه با تخفیف مناسب نسبت به قیمت بازار به خریداران عرضه می‌شود، گفت: غرفه‌داران مورد تأیید اتحادیه مربوطه باید باشند.


نمایشگاه فروش بهاره در مازندران برگزار می شود

نمایشگاه فروش بهاره در مازندران برگزار می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نمایشگاه فروش بهاره در مازندران برگزار می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir