امروز چهار شنبه 02 مهر 1399 ساعت 13:11:07

دوربین خبر

کد مطلب : 30090 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 اسفند 1397 -ساعت : 09:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاري اجلاسيه دبيران امور فرهنگي و ديني صنعت آب و برق سراسر كشور در نيروگاه نكا

برگزاري اجلاسيه دبيران امور فرهنگي و ديني صنعت آب و برق سراسر كشور در نيروگاه نكا

به گزارش دوربین خبر،

 اجلاسيه دبيران امور فرهنگي و ديني صنعت آب و برق سراسر كشور با هدف هم انديشي در زمينه هاي تدوين و اجراي برنامه ها، به مدت دو روز به ميزباني امورفرهنگي صنعت آب و برق استان مازندران در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

 در مراسم افتتاحيه اين اجلاسيه كه مديران عامل مجموعه صنعت آب و برق استان مازندران، مسئولان ستادي امور فرهنگي وزارت نيرو، شركت توانير، شركت مادر تخصصي توليد برق حرارتي و شركتهاي آب منطقه اي وآبفاي كشور در آن حضور داشتند، مشاور وزير و مسئول امور فرهنگي وزارت نيرو با استناد به فرازي از سخنان گهربار امام علي(ع) در حكمت 23 نهج البلاغه كه فرمودند " هر كس باطنش را اصلاح كند، خداوند ظاهرش را اصلاح ميكند"، اظهار داشت: اگر كسي در راه دين خدا تلاش كند، خدا دنيايش را تأمين ميكند، كسي كه با خلوص نيت براي خدمت به مردم تلاش كند، نزد مردم آبرومند ميشود و كسي كه رابطه اش با خدا مستحكم باشد، خدا رابطه او و مردم را اصلاح ميكند.

حجت الاسلام والمسلمين يزدانپرست به خدمات و پيشرفتهاي علمي كشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: با دستان توانمند فرزندان اين انقلاب در عرصه هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي كارهاي برجسته اي صورت گرفته و در زمينه هاي فني و مهندسي و علم پيشرفته نانو به استقلال رسيديم و در بخشهاي آموزش و ساخت و توليد قطعات و تجهيزات صنايع و توليد بخش اعظمي از نيازها در داخل كشور نيز جايگاه بسيار مناسبي را در سطح دنيا در اختيار داريم.

 ايشان رشد و شكوفايي كشور را مرهون تلاشهاي فرزندان انقلاب دانست و با تأكيد بر هوشياري در برابر توطئه هاي دشمنان، خاطرنشان ساخت: مديران متعهد ما شبانه روز براي خدمت به مردم تلاش مي كنند و گامهاي بلندي براي رفاه مردم برداشته شد، اما دشمنان مدام سعي ميكنند كه مسئولان نظام را در چشم مردم ناكارآمد جلوه دهند و بين آنان و نظام شكاف ايجاد كنند. لذا مردم ما بايد مراقب باشند تا ناخواسته در دام دشمن گرفتار نشوند و اگر ضعفي در برخي از مديران مشاهده شد، آنرا به همه مديران تعميم ندهند تا موجب دلسردي آنان نگردد.

 يزدانپرست با تقدير از مديران صنعت آب و برق استان مازندران بخاطر همكاري در اجراي امور فرهنگي، افزود: بخش فرهنگي از لحاظ كمي شرايط مطلوبي دارد اما در بخش كيفيت مثل مديريت مصرف، ارتقاء فرهنگ سازماني، اخلاق اداري، ايجاد انگيزه در كاركنان و اعتمادسازي عمومي نسبت به مسئولين كه ميتواند در عبور از بحرانها بسيار كارساز باشد، جاي كار و تلاش بيشتري را مي طلبد.

مشاور وزير نيرو همچنين از دبيران و مسئولين فرهنگي خواست تا در بخش مديريت مصرف با بكارگيري ظرفيت روحانيون و ائمه جمعه و جماعات، اساتيد دانشگاهها و آموزش و پرورش و افزايش اطلاعات عموم مردم به ياري مديران آب و برق بشتابند.

 وي در پايان هدف از برگزاري اجلاسيه را هم انديشي و همفكري در اجراي برنامه هاي تدوين شده براي سال آتي، از بين بردن نقاط ضعف و ارتقاي كيفيت برنامه هاي سنوات آينده ونيز ارزيابي ميزان موفقيت اجراي برنامه هاي سالجاري عنوان كرد.

 در ابتداي اين مراسم مديرعامل نيروگاه نكا ضمن خوشامدگويي به مهمانان، به تأمين حدود 11 ميليارد كيلووات انرژي مورد نياز شبكه از سوي نيروگاه نكا اشاره كرد و گفت: با توجه به طول عمر بالا و كاركرد حدود 40 ساله اين نيروگاه، نوسازي تجهيزات آن براي پايداري توليد امري ضروري است كه اين مهم به دست متخصصان و نيروهاي مجرب داخل نيروگاه در فصول گرم و سرد سال در حال انجام است.

 مهندس محسن نعمتي بر ضرورت توجه به اجراي برنامه هاي فرهنگي تأكيد كرد و افزود: در همين راستا ما در كنار توليد انرژي كه وظيفه ذاتي كار ماست از كارهاي فرهنگي غافل نبوده و با تمام توان در جهت ارتقاي فرهنگ ديني همكاران و خانواده هايشان گام برميداريم كه در نتيجه فعاليتهاي فرهنگي، اين شركت در زمينه هاي ترويج فرهنگ نوراني نماز و قرآن، امر به معروف و نهي از منكر و ديگر امور مربوط به اين حوزه درارزيابي هاي نهادهاي متولي امورفرهنگي استان حائز چندين رتبه و دريافت لوح تقدير شده است.

 وي در پايان به تشريح فعاليتها و موفقيتهاي فرهنگي و ديني نيروگاه پرداخت.

سپس حجت الاسلام والمسلمين علي بابايي جامخانه دبير امور فرهنگي و ديني صنعت آب و برق استان مازندران ضمن خير مقدم گويي به حاضران در اجلاسيه، از اهتمام و حمايت مديران عامل و مسئولين فرهنگي شركتهاي آب و برق استان مازندران درجهت اجراي برنامه هاودستورالعملهاي ابلاغي قدرداني كرد.

 در ادامه مهندس حسين افضلي رئيس شوراي انسجام بخشي مديران صنعت
آب و برق مازندارن به تشريح خدمات 40 ساله انقلاب اسلامي در بخش برق استان پرداخت و گفت: تعداد ايست

گاه هاي برق استان در مقايسه با قبل از انقلاب 8 برابر، ظرفيت ايستگاهها 45 برابر، طول خطوط انتقال بيش از 5.5 برابر و ظرفيت توليد برق استان دو برابر شد و از 1760 به 3600 مگاوات افزايش يافته است.

 مديرعامل شركت برق منطقه اي مازندران و گلستان با اشاره به رشد فزاينده مصرف برق استان در فصل تابستان افزود: پيك شش ماهه دوم استان در حدود 1600 مگاوات است در حاليكه بدليل مسافرپذير بودن استان و استفاده بي رويه از سيستمهاي سرمايشي مصرف زمان پيك تابستان گذشته از مرز 4559 مگاوات عبور كرده بود، لذا در بخش مديريت مصرف ضرورت فرهنگ سازي از سوي متوليان امر به شدت احساس ميشود.

 وي امور فرهنگي را يكي از مهمترين نيازهاي انسان دانست و خاطرنشان ساخت: دين در وجود انسان همچون پالايشگاه عمل ميكند، اگر باورهاي انسان بدرستي پرورش يابد، رفتارش اصلاح ميشود و در سايه آن سعادت اجتماع و افراد آن تأمين ميگردد، بنابراين يكي از امور مهم كشور كه مسئولان بايد نسبت به آن توجه ويژهاي داشته باشند، بحث اصلاح رفتار و فرهنگ جامعه است كه منشاء و متولي اصلي آن آموزش و پرورش است و لازم است در حوزه فرهنگي وقت و انرژي بيشتري صرف شود تا از اين شرايط بد اقتصادي بتوانيم به سلامت عبور كنيم.

 همچنين دكتريخكشي مديرعامل آب منطقه اي مازندران نيز در سخنان كوتاهي بر ضرورت فرهنگسازي در بخش مديريت مصرف تأكيد كرد وگفت: بالابودن ميزان تقاضا براي مصرف حداكثري آب و برق هم در بخش تأمين و هم در بخش محيط زيست مشكلات زيادي بوجود ميآورد، بويژه در استان مازندارن كه عمده فعاليت مردم حول كشاورزي و كشت برنج متمركز است و از طرفي مسافران زيادي هم به مازندران سفر ميكنند و در شش ماهه اول سال با پيك مصرف آب شرب و آب كشاورزي مواجه هستيم و كار مديران و پرسنل آب و برق استان به مراتب از ساير استانها سخت تر ميشود.

وي همچنين با اذعان به وجود عقب ماندگي در بخش امكانات زيرساختي آب و برق استان، از تلاش مسئولان براي مطلوبسازي شرايط خبر داد و افزود: سال گذشته بدليل وجود مشكل كم آبي بخشي از زمينهاي كشاورزي استان زير كشت بهاره نرفت و عليرغم تلاش شبانه روزي متوليان امر خساراتي به كشاورزان وارد شد.

 يخكشي اصلاح روند بدمصرفي مشتركان را نيازمند آسيب شناسي رفتاري و كار فرهنگي دانست و گفت: دلايل بدمصرفي و غفلت مردم از حقوق ديگران بايد ريشه يابي و چاره انديشي شود بايد كاري كرد تا با جلب اعتماد و اطمينان مردم نسبت به مسئولان و اطاعتپذيري در جامعه گسترش يابد كه در اين مسير علما ميتوانند كمك كنند تا اين همراهي و فرهنگ صحيح مصرف در مردم نهادينه شود.

 خاطرنشان ميشود پيش نويس برنامه هاي سال آينده صنعت آب و برق كشور حول 7 محور زير تهيه و در نشستهاي همانديشي اين اجلاسيه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت

1- ترويج فرهنگ قرآن کريم، سيره اهلبيت(عليهم السلام) و رهنمودهاي امام(ره) و مقام معظم رهبري.
2- ترويج فرهنگ نماز.
3- توسعه فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر و فرهنگ سازماني.
4- ترويج فرهنگ عفاف و حجاب، سبک زندگي اسلامي و صيانت از بنيان خانواده.
5- تقويت توانمنديهاي فرهنگي و ديني فرزندان همکاران.
6- فعاليت در حوزه فضاي مجازي و نرم افزار.
7- ترويج فرهنگ مديريت مصرف بهينه.


برگزاري اجلاسيه دبيران امور فرهنگي و ديني صنعت آب و برق سراسر كشور در نيروگاه نكالینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برگزاري اجلاسيه دبيران امور فرهنگي و ديني صنعت آب و برق سراسر كشور در نيروگاه نكا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir