امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:31:23

دوربین خبر

کد مطلب : 30132 -تاریخ انتشار : جمعه 24 اسفند 1397 -ساعت : 17:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رزم واره اردیبهشت مقاومت در مازندران برگزار می شود

دوربین خبر گزارش می دهد...

رزم واره اردیبهشت مقاومت در مازندران برگزار می شود

به گزارش دوربین خبر، «حسین حسن‌نژاد» معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری مازندران در جلسه ستاد استانی «اردیبهشت مقاومت» که در سالن شماره دو استانداری مازندران برگزار شد، با اشاره به اینکه از انجام کارهای بزرگ در استان هراس نداریم، اظهار داشت: برگزاری بزرگداشت «اردیبهشت مقاومت» از مجموعه ثروت‌های معنوی ماست که باید از آن خوب نگهداری کنیم و برای بهره‌برداری از این ثروت‌ها گام برداریم.

وی بر ضرورت ساده و مردمی برگزار کردن این مراسم تأکید کرد و افزود: نباید فرصت‌ها را برای پاسخ به سوء تفاهم‌ها از دست بدهیم و باید برای بهره‌گیری از فرصت‌ها وقت بگذاریم و در بهره‌گیری از حضور مردم تمرکز کنیم.
حسن نژاد به اثرگذاری زبان هنر در جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه سهم هنر هر چند ناچیز نباید فراموش شود، گفت: همچنین سهم خطبه، سهم نوحه، تغزیه، سن و تبلیغات و... باید دیده شود.
وی بر استفاده از ظرفیت‌ همه دستگاه‌ها در برگزاری این مراسم تأکید کرد و افزود: در ستاد اجرایی توجه به همه ملاحظات باید مد نظر قرار گیرد.
این مسئول با بیان اینکه باید نگاه جامع به مسئله داشته باشیم، اظهار کرد: مسیری که برای حرکت کاروان‌ها انتخاب می‌شود باید اثرگذاری ذهن مخاطب را داشته باشد.
وی در ادامه با عنوان اینکه سهم شهرها در ترکیب جمعیت باید مشخص شود، تصریح کرد: جامعه هدف باید جامعه متفاوت باشد و زبان انتقال تعریف کنیم و همه قشرها باید حضور داشته باشند.
حسن نژاد بر ضرورت مشارکت همگانی دستگاه‌ها و بهره‌مندی از توان مدیران تأکید کرد و افزود: در حوزه شهرستان‌ها به ویژه شهرهایی که نزدیکتر و درگیرتر بوده و توانایی لازم را برای پشتیبانی بیشتر دارند پای کار بیایند.
وی با اشاره به اینکه جوانان ما در عصری که فکر می کنیم عصر بی‌توجهی است، حماسه‌ای در دفاع از حرم اهل بیت انجام دادند که برای پاسداشت این شهدا بزرگداشت برگزار خواهیم کرد.
این مسئول در پایان گفت: با حمایت جمعی همه دستگاه‌های پای کار یک برنامه اثرگذار تعریف کرده این حماسه را گرامی خواهیم داشت.
سردار «عبدالله ملکی» با اشاره به حضور ده یگان لشکر ویژه 25 کربلا در دفاع مقدس، اظهار داشت: مازندران در دفاع از حرم نیز کم نگذاشت و بیش از40 شهید تقدیم کرد.
وی با بیان اینکه خان‌طومان حماسه مقاومت است، افزود: کسانی که در این حماسه حضور داشتند در تلاش بودند که این حماسه فراموش نشود و با طرح آن در شورای فرهنگ عمومی، این حماسه در تقویم فرهنگی استان ثبت شد تا اردیبهشت مقاومت برای همیشه زنده بماند.
ملکی با اشاره به اولین مراسم اردیبهشت مقاومت که به صورت رزم‌واره در مرکز فرهنگی دفاع مقدس برگزار شد، ادامه داد: امسال ستاد اردیبهشت مقاومت را تشکیل دادیم و تصمیم گرفتیم این مراسم را 12 اردیبهشت ماه در آمل برگزار کنیم.
ملکی با بیان اینکه این مراسم به صورت کاروان مقاومت از دو شهر محمودآباد و بابل به سمت آمل برگزار می‌شود، گفت: هدف مشارکت دادن اقشار مختلف مردم در این برنامه است.
وی با اشاره به ساخت فیلم شهدای خان‌طومان، گفت:این فیلم به شخصیت اجتماعی 16 شهید این حماسه می پردازد و تولید فیلم با موضوع مقاومت این شهدا زیر نظر لشکر ویژه 25 کربلا تولید خواهد شد.
«مفید اسماعیلی» مشاور فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اظهار داشت: آمل با تقدیم هشت شهید مدافع حرم و چهار شهید مقاومت یمن که در این شهر خاکسپاری شدند، به عنوان شهر مقاومت میزبان برگزاری اردیبهشت مقاومت است.
اسماعیلی افزود: «اردیبهشت
مقاومت» یک واقعه بین‌المللی و یک نقطه تاریخی است که رزمندگان مازندرانی در آن حماسه آفریدند.
وی با توجه به اینکه اردیبهشت مقاومت در تقویم فرهنگی استان به ثبت رسیده است، بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای خان‌طومان تأکید کرد و گفت: هدف از برگزاری این مراسم تحقق بخشیدن به دستورالعمل مقام معظم رهبری مبنی بر نابودی اسراییل تا 25 سال آینده است.
این مسئول به اجرای برنامه به صورت کاروان مقاومت از شهرهای محمودآباد و بابل به سمت آمل اشاره کرد و گفت: همچنین در مسیر این حرکت 40 موکب با هدف ارائه خدمات فرهنگی به مردم برپا خواهد شد.
اسماعیلی از سخنرانی سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم خبر داد.
سردار «حمیدرضا رستمیان» فرمانده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه مازندران نقش چشم گیری در جهاد برای امنیت کشور داشته است، گفت: مدافعان حرم افتخار بزرگی بود که نشان از اخلاص به اهل بیت (ع) مردم این دیار دارد که جانفشانی کردند و 42 شهید در سوریه و عراق تقدیم کردیم.
وی افزود: پرچمداری ایران در جبهه مقاومت سوریه باعث شکل گیری لشکر مردمی حضرت زینب (س) شد.
رستمیان با بیان اینکه هدف ما در این جبهه نابودی اسراییل است، گفت: در این مسیر برای اینکه این غده سرطانی کنده شود، نیاز به اراده انقلابی و رجزخوانی‌ها داریم.
وی با اشاره به شهادت رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت سوریه و به‌ویژه خان طومان، اظهار داشت: باید برای نشان دادن 16 شهید نخبه و طلایه‌دار خان‌طومان برنامه‌های خوبی برگزار کنیم.
فرمانده هشت سال دفاع مقدس متذکر شد: با نگاه دلسوزی به شهدا نگاه نکنیم چرا که ما به شهدا نیاز داریم و باید دین خودمان را به آنها ادا کنیم.
«هدایت مظلومی» مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با گرامی‌داشت هفته بزرگداشت شهدا، گفت: شهدا متعلق به همه آحاد جامعه هستند و آحاد ملت در قبال جانفشانی‌های این عزیزان وطیفه عینی دارند.
«عقیله ملازاده سورکی» فرمانده لشکر مردمی حضرت زینب (س) استان مازندران هدف از برگزاری این مراسم را نشان دادن مقاومت شهدای خان‌طومان بیان کرد و با اشاره به ساخت فیلم شهدای خان‌طومان، اظهار داشت: محتوای فیلم «اردیبهشت مقاومت» باید به تأیید سردار رستمیان برسد چرا که این فرمانده دلیر مازندرانی به چند و چون و نقطه به نقطه و حرف به حرف مقاومت شهدای خان طومان در آن حماسه واقف است.
مادر شهید مدافع حرم «محمود رادمهر» با بیان اینکه شهید ما شهید مردم ایران است و جوانان ما و مردم مازندران منتظر هستند حقایق مقاومت شهدای مدافع حرم خان‌طومان را ببینند، گفت: ما به قدرت سپاه مازندران و عظمت لشکر عملیاتی 25 کربلا آگاهیم و انتظارمان این است که این مقاومت دیده بشود.
وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم به اندازه کافی مورد مرحمت مازندرانی‌ها قرار گرفتند، و با عنوان اینکه خانواده‌های شهدای دفاع مقدس مظلوم واقع شدند خواهان توجه بیشتر به این خانواده‌ها شد.
«علی امانی» مسئول دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران نیز یکی از برنامه‌های ستاد ششم بهمن آمل در افق 1400، کنگره ملی مقاومت برشمرد و گفت: اردیبهشت مقاومت ترینی برای این کنگره خواهد بود.
«عیسی قاسمی‌طوسی» مدیر کل امور اجتماعی استانداری مازندران گفت: این مراسم آبرومندانه باید برگزار شود چون بحث حیثیت شهدا است و مردم نسبت به شهدا احساس دین دارند.
«سید ولی هاشمی» نویسنده دفاع مقدس نیز با بیان اینکه ره‌آورد و دستاورد این برنامه مهم است، بر ضرورت مفهوم سازی و نمادسازی و خلق آثار هنری مستند تأکید کرد و افزود: ساخت مجسمه‌های مفهومی با موضوع شهدای خان‌طومان برای شناخت بیشتر جوانان و نوجوانان ضرورت دارد.
انتهای پیام/


رزم واره اردیبهشت مقاومت در مازندران برگزار می شود

رزم واره اردیبهشت مقاومت در مازندران برگزار می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : رزم واره اردیبهشت مقاومت در مازندران برگزار می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir