امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 13:35:12

دوربین خبر

کد مطلب : 30170 -تاریخ انتشار : شنبه 10 فروردین 1398 -ساعت : 15:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایمنی با چشمان تیزبین امدادگران جوان/نوروزی که ایمن می شود

دوربین خبر گزارش می دهد...

ایمنی با چشمان تیزبین امدادگران جوان/نوروزی که ایمن می شود

گزارشی از کورش غفاری چراتی

به گزارش دوربین خبر،
گزارش از : کوروش غفاری چراتی-کارشناس روابط عمومی هلال احمرمازندران

تعطیلات نوروز از آن روزهای ویژه سال است که تمامی دستگاه‌های اجرایی دست به دست هم می‌دهند تا از جهات مختلف مردم با آرامش خاطر و آسایش سفرهای نوروزی خود را انجام دهند.

آرامش و آسایشی که در گرو هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط است که هر چه بیشتر باشد خدمات دهی به مسافران بیشتر خواهد بود.

یکی از این دستگاه‌ها که همواره در خط مقدم خدمات‌رسانی در مواقع حوادث قرار دارد، «جمعیت هلال احمر» است که به خاطر غالب بودن خدمات‌رسانی مردمی و داوطلبانه‌اش محبوبیت دوچندانی در نگاه مردم دارد.

اما یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های هلال احمر مازندران، در روزهای تعطیل نوروز است که به دلیل گردشگرپذیر بودن مازندران، حجم بالایی مسافر از نقاط مختلف کشور میهمان این استان سرسبز خواهند بود.
يكي از اقدامات خوب و موثرجمعيت هلال احمر كه همه ساله درآغازين روزهاي سال جديد در قالب طرحي سراسري و با مشارکت گسترده و داوطلبانه همه اعضا اعم از امدادگران و جوانان به اجرا گذشته مي شود، طرح ملی امدادونجات و ایمنی و سلامت مسافران نوروزي است‌كه با حضور مجموعه‌ي كثيري از امدادگران ، نجاتگران و داوطلبان و جوانان نيك سيرت و پرتلاش عضو هلال احمر اجرايي مي شود و هدف غايي در اين طرح تمهيد شرايطي آرام و ايمن براي مسافران و ميهماناني است كه به استانهاي مختلف سفر مي كنند. هدف اصلي اين طرح که با استفاده از تمامي امكانات جمعيت هلال احمر به اجرا در آمده است ارائه كمك هاي اوليه و امداد رساني به حادثه ديدگان و مصدومان حوادث مختلف بويژه سوانح رانندگي در محورهاي مواصلاتي و همچنین پاسخگویی به نیازهای اولیه گردشگران و مسافرین نوروزی است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران در این باره می گوید: استان سرسبز مازندران كه بواسطه جاذبه هاي منحصر بفرد طبيعي يكي از قطب هاي موثر گردشگري در ايران بزرگ است همه ساله در ايام نوروز ميزبان میلیونها مسافري است كه ازاقصي نقاط ميهن اسلامي به اين استان سرسبزسفرمي‌كنند. دکتر مجتبی اکبری می افزاید: بر اين اساس جمعيت هلال احمر مازندران همه ساله در راستاي سياست هاي ابلاغي جمعيت مركز با بسيج تمامي امكانات در دو حوزه امداد و نجات و معاونت جوانان و با پشتیبانی و مشارکت معاونت داوطلبان و بهداشت و درمان به استقبال بهار و ميهمانان نوروزي استان مي رود كه تجهیز دهها پایگاه ثابت و پست های سيار نمونه هايي از اقدامات گسترده هلال احمر مازندران است كه با هدف فراهم سازي شرايطي مناسب و مطلوب براي پذيرايي شايسته از ميهمانان نوروزي استان به اجرا در آمده است.
*مشارکت3هزارنفراز جوانان و نجاتگران در اجرای طرح نوروزی
وی با اشاره به اینکه به موجب تدابیر مدیریتی در سطح استان گفت: طرح نوروزی امسال هلال احمر در راستای خدمت رسانی بهینه و تسهیل شرایط برای حضور گردشگران با محور تقویت نشاط اجتماعی اجرا می شود.
دکترمجتبی اکبری افزود: امسال جمعيت هلال احمر استان در راستاي اجراي طرح ملي امدادو نجات نوروزي با 102 پايگاه و پست ثابت و سيار امداد ونجات و ايمني و سلامت به ميهمانان ومسافرين نوروزي خدمت رساني می نماید تا شرايط مطلوبي را براي آرامش و سفر ايمن در سطح استان فراهم نمايد. مدیرعامل هلال احمر مازندران با اشاره به تمهیدات گسترده این جمعیت برای نوروز 98 تصریح کرد: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر پایگاه ثابت و سیار ،75پست سيار موتوري ،يك دستگاه اتوبوس آمبولانس پيشرفته امدادي و يك فروند بالگرد امدادي نيز مشاركت دارند تا به فوريت هاي امدادي ميهمانان
نوروزي استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.وی گفت: در طرح امدادونجات نوروزي امسال حدود سه هزار نفراز جوانان و امدادگران ونجاتگران آموزش ديده وهمچنین شمار کثیری از داوطلبان عضو هلال احمر استان حضور فعال دارند. دکتراکبری با اعلام اینکه تاکنون بیش از 200هزار نفر از خدمات طرحهای نوروزی هلال احمراستان بهره مند شدند افزود: بطورکلی بیش از ده هزارنفر روز عضو هلال احمردر سطوح مختلف در اجرای طرحهای نوروزی امسال مشارکت دارند. دکتر اکبری تصریح کرد: طراحی ربات تلگرامی رسام (راهنمای سفرایمن مازندران) و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت پاسخگویی سریع به نیازهای امدادی گردشگران در هرمکان و زمان و همچنین فعالیت سامانه ارتباطی ۱۱۲ ندای امداد که بصورت شبانه روزی فعال است و استفاده از تیم سحاب(سامانه حرکتهای امدادی بشردوستانه) از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی مطلوب به مسافرین نوروزی است. وی افزود: جمعیت هلال احمر مازندران در چهار سال متوالی گذشته همواره عنوان برتر کشوری را در اجرای طرح نوروزی به‌دست آورده که این مهم نشان دهنده توان عملیاتی بالای هلال احمر استان است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران با توجه به موقعيت طبيعي و جاذبه هاي بي نظير خدادادي همه ساله در فصول مختلف بويژه در ايام نوروز ميزبان ميهمانان و گردشگران بسياري است گفت: ارائه خدمات مورد نياز مسافرین و گردشگران رسالت خطير همه دستگاههاي اجرايي استان است و جمعيت هلال احمر نيز بر حسب ماموريت ذاتي خويش و بعنوان يكي از اعضاي مهم ستاد تسهيلات سفراستان و رئیس کارگروه امدادونجات با تمام ظرفيت اجرايي و عملياتي در اين عرصه حضور دارد.
دکتر اکبری با تاکید بر اینکه هنر ما خدمت بی منت به میهمانان نوروزی است افزود: البته خدمات جمعيت هلال احمر تنها منوط به نوروز يا تابستان نيست بلكه واقعيت اين است كه هلال احمر مازندران با توجه به ميزباني هميشگي از ميليون ها گردشگر،در تمام طول سال آماده ارائه خدمات موردنياز به هموطنان است. وی تصریح کرد: نگاهي به نيازهاي روز افزون جوامع انساني به خدمات و كمك هاي اضطراري نشان مي دهد كه نقش و جايگاه جمعيت هلال احمر تا چه ميزان حياتي و نجات بخش است كه البته اين وضعيت مايه مباهات و باعث افتخار همه كساني است كه جمعيت هلال احمر را كانوني براي خدمت رساني بي منت به همنوعان برگزيده اند.
@rcs.mazan


ایمنی با چشمان تیزبین امدادگران جوان/نوروزی که ایمن می شود

ایمنی با چشمان تیزبین امدادگران جوان/نوروزی که ایمن می شود

ایمنی با چشمان تیزبین امدادگران جوان/نوروزی که ایمن می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ایمنی با چشمان تیزبین امدادگران جوان/نوروزی که ایمن می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir