امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:52:23

دوربین خبر

کد مطلب : 30205 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 فروردین 1398 -ساعت : 08:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده است

در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با استاندار مازندران عنوان شد:

طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده است

به گزارش دوربین خبر،
احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که با محوریت بررسی خسارات ناشی از سیلاب اخیر به حوزه کشاورزی و زیربخش های آن و راهکارهای پرداخت بموقع خسارت آسیب دیدگان این بخش با حضور برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه رئیس، اعضای هيات رئيسه کمیسیون کشاورزی مجلس و معاون باغباني وزارت جهاد كشاورزي برگزارشد، عنوان کرد: در کشوری زندگی می کنیم که از بالاترين اركان نظام تا مردم با وحدت و هم افزايي، در لحظه وقوع بحران پاي كار آمدند و موجبات تسهيل امور و دلگرمي آسيب ديدگان را فراهم آوردند.
استاندار مازندران با بيان اين كه به دليل توجه به كانون هاي بحراني داراي اولويت، ميزان بالاي خسارات وارده به استان در دو سيلاب اخير به اندازه كافي مورد توجه قرار نگرفت، افزود: مازندران، سهم بالايي در تامين امنيت و سلامت غذايي كشور دارد و معمولا در حوادث طبيعي، ميزان خسارات وارده به بخش كشاورزي بيشتر است.
رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران استان با اشاره به اين كه آسيبي كه به خاك و محصولات كشاورزي و زيربخش هاي آن در سيلاب اخير وارد شد، شايان توجه است، عنوان كرد: برابر ديدن خسارات حوزه كشاورزي مازندران با ديگر استان ها يك خطاي استراتژيك است و بايد به خسارات حوزه كشاورزي و زيربخش هاي آن در سيلاب اخير به اندازه سهم استان در تامين غذاي كشور نگريست.
وي افزود: ارزش خاک زمین های کشاورزی استان قابل مقایسه با دیگر مناطق کشور نیست و با توجه به حجم بالای خسارت سیلاب به بخش های مختلف کشاورزی، اگر به صورت ویژه به جبران خسارت و زیر ساخت های کشاورزی توجه نشود، امنیت غذایی کشور تحت تاثیر قرار می گیرد.
استاندار با اعلام این که سیلاب به 91 هزار هکتار زمین های حاصلخیز مازندران خسارت جدی وارد کرده است، گفت: علاوه بر خسارت بر محصولات، بازگشت این زمین ها به کشاورزی نیز به دلیل وجود گل و لای شدید و تخریب بستر خاک زمان بر است.
حسين زادگان با اشاره به اين كه خسارات وارده به حوزه كشاورزي مازندران در سيلاب اخير اعم از چاه هاي آب، سردهنه ها، راه هاي دسترسي بين المزارع و ادوات كشاورزي در دهه هاي اخير بي بديل بوده است، گفت: 72 هزار هكتار اراضي زراعي و 18 هزار هكتار از باغات استان در سيلاب اخير آسيب ديده است و 52 مزرعه پرورش ماهی تخریب شد.
وي با اعلام اين كه حدود 590 ميليارد تومان به بخش كشاورزي مازندران در سيلاب اخير خسارت وارد شده است، افزود: سيل اخير همچنين به 7 هزار كلوني زنبور آسيب زد و 3 هزار دام سبك و سنگين نيز تلف شد، مزارع توت فرنگي در معرض سيلاب تخريب و نابود شده است و آسيب جدي به مرغداري ها وارد شده است.
استاندار مازندران خواستار اختصاص رديف اعتباري براي اجراي طرح جامع كنترل سيلاب مازندران شد و اظهار كرد: طرح جامع كنترل سيلاب استان سال ها تهيه و بروز شده است و ليكن بدليل عدم وجود اعتبار اجرا نشده است.
رئيس و اعضاي هيات رئيسه كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي پس از اين جلسه براي بازديد از خسارات ناشي از سيلاب اخير به حوزه كشاورزي در مازندران، عازم مناطق سيلزده شدند.


طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده است

طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده است

طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده است

طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : طرح کنترل سیلاب در مازندران اجرا نشده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir