امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:53:26

دوربین خبر

کد مطلب : 30206 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 فروردین 1398 -ساعت : 08:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وضعیت آب شرب بابل به پایداری رسیده است

وضعیت آب شرب بابل به پایداری رسیده است

به گزارش دوربین خبر،

ایجاد وضعیت پایدار در آب شرب بابل با احداث خط لوله انتقال شماره 3


با وقوع سیلاب در صبحگاه 27 اسفند ماه 97 خسارات فراوانی به حوزه های مختلف در مناطق سیلزده از جمله ابنیه و واحدهای مسکونی، حوزه کشاورزی، را ه ها، پل ها و حوزه زیربنایی وارد شد. سیلاب در میاندورود، سیمرغ و روستاهای پایین دست در ساری خسارات ویژه زده بود و مردم غرق اّب بودند، بسیاری از پارک ها و خیابان ها را آب فراگرفته بود، محور ساری نکا و برخی نقاط دیگر دو روز تمام در آب بود و شرایط، بسیار سخت می گذشت و مسئولین و همه فعالان سیل در صحنه بحران بدنبال چاره جویی و عادی سازی شرایط بودند.
اگر چه مناطق مختلفی از استان دچار خسارت شد لیکن از نقطه نظر میزان و نوع آسیب، شرایط در جاهای مختلف استان متفاوت بود و ضرورت داشت تا موضوع رسیدگی به مساله و امداد رسانی و ارایه خدمات به سیلزدگان اولویت بندی شود، ولی با اینهمه هیچ یک از مناطق آسیب دیده از سیل مورد غفلت واقع نشد و از همان ساعات نخست با توجه به اهمیت و اولویت مناطق سیلزده، مدیریت بحران با حضور مستمر استاندار و معاون عمرانی استانداری و تمام دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران و نیروهای مردمی؛ ارتش، سپاه، بسیج و ... در دستور کار قرار گرفت.
از جمله آسیب های وارده در این راستا، گل آلود شدن آب سد البرز و تکدر آب شرب بابل بود.
موضوع تصفیه خانه شهرهای گروه الف از سوی استاندار مازندران در جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ طرح و مقرر شد بالغ بر 100 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای این مهم در نظر گرفته شود.
در اقدامی خاص با احداث دو خط انتقال برداشت آب از لایه بالایی 300 لیتر آب در ثانیه استحصال شد.
پس از فروکش کردن اوضاع درمناطق بحرانی و پیش از سیلاب سوادکوه، استاندار مازندران بهمراه معاون عمرانی خود به بابل رفت و به منظور بررسی وضعیت تامین آب شرب شهرهای گروه الف، با حضور نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، مدیران عامل آبفا شهری، روستایی و آب منطقه ای استان، جلسه ستاد مدیریت بحران در محل تصفیه خانه آب بابل برگزار و بر تامین آب مورد نیاز این شهرها از سوی مقام عالی دولت در مازندران تاکید شد و اجرای خط انتقال سوم برای افزایش برداشت آب نیز مورد توجه و تاکید قرار گرفت.
صبح امروز سه شنبه 20 فروردین 98 نیز جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، فرماندار بابل، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان و مدیران شهرستانی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد و مقرر گردید طی هفته آینده؛ خط لوله انتقال شماره ۳ برای آب رسانی به مردم شریف بابل راه اندازی و در مدار شبکه آبرسانی قرار گیرد. با راه اندازی این خط 200 لیتر در ثانیه به ظرفیت آب شرب بابل اضافه خواهد شد و ظرفیت ۳۰۰ لیتر در ثانیه به ۵۰۰ لیتر در ثانیه خواهد رسید و وضعیت آب شرب بابل به حالت پایداری قبل از وقوع سیلاب خواهد رسید.


وضعیت آب شرب بابل به پایداری رسیده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : وضعیت آب شرب بابل به پایداری رسیده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir