امروز پنج شنبه 28 شهریور 1398 ساعت 21:44:07

دوربین خبر

کد مطلب : 30213 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 فروردین 1398 -ساعت : 09:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دعوای ما با آمریکا سر تضاد دو تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا:

دعوای ما با آمریکا سر تضاد دو تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی است

به گزارش دوربین خبر، حجت الاسلام «یدالله غلامی» مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا عصر امروز در دیدار استاندار مازندران با تبریک اعیاد شعبانیه، این ایام فرخنده را فرصت‌های گرانبهایی برای خدمت به مردم و نظام دانست و ضمن قدردانی از استاندار مازندران در حادثه سیل، اظهار داشت: الحمدالله همه کسانی که می‌توانستند، با همدلی و همکاری و حضور در صحنه اثر گذار بودند و آلام مردم را کمتر کردند.

وی همچنین از استاندار و مجموعه همکارانش که افتخار پوشییدن لباس سبز پاسداری را به خود دادند تقدیر کرد و گفت: بواسطه یک اقدام احمقانه که دشمن انجام داد از دیروز شاهد صحنه‌های زیبایی از اتحاد در مجلس و دولت و دانشگاه و مردم هستیم، یقینا دشمن فکر نمی‌کرد این اتفاق بیافتد.

غلامی با بیان اینکه مقابله ما با آمریکا یا آمریکا با ایران هیچ فرقی نمی‌کند، محتوایی و ماهوی بوده و به سادگی قابل حل نیست، ماهیت آمریکا را کفر و الحادی عنوان کرد و ماهیت انقلاب و نظام را توحیدی دانست و افزود: نظام کفر و الحاد و نظام توحیدی نمی‌توانند کنار هم قرار بگیرند و مبنای تقابل و تضاد ما با آمریکا همین است.

وی حاکمیت جمهوری اسلامی را دینی و انقلاب توحیدی دانست و اظهار کرد: آمریکا با اصل حاکمیت ما مخالف است و لذا به هر وسیله‌ای می‌توانست و می‌تواند در این ۴۰ سال برای برانداری نظام کار کند و تضاد آن‌ها با ما سطحی نیست و عمیق است.

این مسئول هدف آمریکا را براندازی نظام عنوان کرد و ادامه داد: آمریکا با به راه انداختن جنگ و تحریم و کودتا و جنگ روانی و هرجوری که بتواند در این ۴۰ سال وارد شد، اما شکست خورد. هزینه‌هایی را بر ما تحمیل کرد و ما هم هزینه دادیم؛ در این شکست‌ها دشمن هرجا پیروزی موقتی نصیبش شد جایی بود که ما اشکال پیدا کردیم.

وی اضافه کرد: آمریکا با هدف بر هم زدن جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب قضیه برجام و تحریم را عمل کرد، اما باتوجه به آمار مردم ۱۴ درصد بیشتر از سل قبل جشن پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.

غلامی با بیان اینکه تضاد ما با آمریکا قائل به شخص و حزب نبوده و ربطی هم به موضوع خاصی هم ندارد، گفت: دشمن اقتضائات را در نظر می‌گیرد و یک وقت یکی مثل اوباما سر می‌برد و امروز هم یکی مثل ترامپ با چاقوکشی.

وی با عنوان اینکه دشمن پس از مسئله هسته‌ای و موشکی به سپاه گیر داده است، خاطرنشان ساخت: دشمن در این قضیه به دنبال این است که جامعه ما را ببرد به سمت و سویی که بگوید اگر سپاه نباشد مشکل شما حل می‌شود.

غلامی با بیان اینکه دعوای ما با آمریکا سر تضاد دو تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی است، افزود: فلسفه انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی برای تمدن اسلامی و احیای آن است و در گام دوم انقلاب که پیام مالک اشتری رهبری است، که شبیه عهدنامه مالک اشتر می‌ماند همان عهدنامه‌ای که در منشور حکومت‌داری سازمان ملل ثبت شده، آمریکا دیگر آن آمریکایی که هرکاری می‌خواست انجام بدهد، نیست.

این مسئول با بیان اینکه آمریکا مثل یک شیر بی‌یال و بی‌دم و پیر رو به افول است، گفت: نشانه افول این ابرقدرت بعد از ۱۱ سپتامبر مشخص شد که که نتوانست ائتلاف سازی کند و همچنین در آخرین صحنه ورشو نیز قدرت حل و فصل مناقشات بین المللی را از دست داده است.

غلامی با اظهار اینکه دشمن در دهه اول دست به براندازی زد و در دهه دوم به دنبال تغییر ساختار نظام بوده و در دهه سوم به بهانه هسته‌ای سعی در مهار جمهوری اسلامی داشت، افزود: آمریکا در حال حاضر ۲۰ تریلیون دلار بدهکار است و از جیب دنیا دارد برای ابرقدرتی خودش خرج می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه جمهوری اسلامی با استقامت و روحیه عاشورایی برای وحدت خرج می‌کند، گفت: مصادف شدن با حادثه سیل، یکپارچگی و همدلی اتفاق افتاد که ترامپ انتظار آن را نداشت این وحدت بوجود بیاید؛ همان طور که رئیس جمهوری گفت: آمریکا فکر کرد بین مردم و مسئولان اختلاف می‌افتد، اما این طور نشد.

وی با عنوان اینکه این اقدام آمریکا می‌توانست در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی خطرناک باشد، بر ضرورت استحکام بخشی روحیه استکبار ستیزی و دشمن ستیزی و پایبندی به مکتب امام و رهبری تأکید کرد و گفت: نیاز است دستگاه دیپلماسی ما فعال شده تا ملت‌های جهان را نسبت به خباثت‌ها، مداخلات در امور کشور‌های دیگر و شیطنت‌های آمریکا آگاه سازد که آمریکا نیرو‌های نظامی و رسمی یک کشور را تروریست قلمداد می‌کند.

غلامی افزود: اگر ما و سپاه ما تروریست هستیم، چگونه کشتی‌های آمریکایی می‌توانند به راحتی از کنار آب‌های ما عبور کنند، در حالیکه می‌بایست با نگرانی منتظر اقدام نظامی نیرو‌های نظامی ما علیه کشتی هایش در منطقه باشد.


دعوای ما با آمریکا سر تضاد دو تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی است

دعوای ما با آمریکا سر تضاد دو تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دعوای ما با آمریکا سر تضاد دو تمدن اومانیستی و تمدن اسلامی است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir