امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 13:23:35

دوربین خبر

کد مطلب : 30217 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 فروردین 1398 -ساعت : 10:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تنها 50درصد تعهدات پرداخت خسارت سیل کشاورزان در مازندران تخصیص یافته است/دولت و سازمان مدیریت بحران ورود پیدا کند

شاعری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

تنها 50درصد تعهدات پرداخت خسارت سیل کشاورزان در مازندران تخصیص یافته است/دولت و سازمان مدیریت بحران ورود پیدا کند

به گزارش دوربین خبر،

علی محمد شاعری در نشست با رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، استاندار مازندران و فرمانداران در ستاد مدیریت بحران مازندران با محوریت بررسی خسارت های سیل در بخش کشاورزی استان اظهار کرد: اقتصاد مازندران بر پایه کشاورزی است و در این راستا در بسیاری از محصولات کشاورزی جزو پنج استان اول کشور هستیم.

وی با بیان اینکه مازندران یک استان نیست بلکه به تنهایی می تواند بسیاری از محصولات کشاورزی را تولید کند، ادامه داد: مازندران در دو سیل اخیر که اتفاق افتاد یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در سه بخش کشاورزی، صنعت و مسکن دچار خسارت شد که در این راستا مجلس شورای اسلامی بویژه کمیسیون کشاورزی برای کمک پای کار است.

شاعری خاطرنشان کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی مازندران خسارت وارد شد که ۱۶۰ میلیارد تومان معادل و آن هم با تخصیص ۵۰ درصد برای کمک بلاعوض ابلاغ شد که این مبلغ برای خسارت استان بسیار کم است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در پرداخت خسارت ها نباید تبعیض وجود داشته باشد گفت: اگر برای جبران خسارت در زراعت، باغبانی، دام سبک و سنگین برای یک استانی عددی در نظر گرفته شود برای مازندران هم همان عدد لحاظ شود و همه استان های سیلزده برای جبران خسارت همانند هم دیده شوند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه زمان سررسید بانک هاست و بسیاری از کشاورزان درگیر مزارع سیل زده خود هستند بانکها این زمان را یا به تعویق بیندازند و یا زمان مشخصی را به کشاورزان اعلام کنند.

عضو هئیت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیستم بروکراسی اداری برای کشاورزان پیچیده نباشد چراکه کشاورزان تحمل طی کردن بوروکراسی اداری را ندارند.


تنها 50درصد تعهدات پرداخت خسارت سیل کشاورزان در مازندران تخصیص یافته است/دولت و سازمان مدیریت بحران ورود پیدا کند

تنها 50درصد تعهدات پرداخت خسارت سیل کشاورزان در مازندران تخصیص یافته است/دولت و سازمان مدیریت بحران ورود پیدا کندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تنها 50درصد تعهدات پرداخت خسارت سیل کشاورزان در مازندران تخصیص یافته است/دولت و سازمان مدیریت بحران ورود پیدا کند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir