امروز چهار شنبه 02 مهر 1399 ساعت 12:20:06

دوربین خبر

کد مطلب : 30232 -تاریخ انتشار : جمعه 23 فروردین 1398 -ساعت : 21:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 700هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران بهره مند شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران:

700هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران بهره مند شدند

به گزارش دوربین خبر،

مدیرعامل هلال مازندران از ارائه خدمات این احمر جمعیت به بیش 700هزار نفر گردشگرنوروزی خبرداد وگفت: از آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در24 اسفند97 تا روز شانزدهم فروردین 98 ، هفتصد هزار نفراز خدمات طرح های نوروزی هلال احمر استان بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی هلال احمراستان در حوزه امدادونجات گفت: در این مدت عوامل امدادی استان موفق شدند ضمن اجرای 611عملیات امدادی به بیش 15هزارنفر از مصدومان حوادث جاده‌ای، کوهستان و مراجعین حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات خدمات لازم را ارائه کنند.
دکتر اکبری گفت: ارائه خدمات امدادی به 110 حادثه جاده ای ،51حادثه شهری ،393 مراجعه حضوری ،57حادثه متفرقه ، خدمات درمان سرپایی به هزارو 287 نفر و انتقال 133نفر از مصدومان به مراکز درمانی و همچنین ارائه خدمات اسکان اضطراری به 568 نفر از جمله خدمات امدادی به متاثرین از سوانح مختلف بوده است.
وی گفت: در این عملیات‌ها 780تیم امدادی متشکل از دوهزارو900امدادگر و نجات‌گر با بکارگیری 373دستگاه آمبولانس و سایر خودروهای امدادی مشارکت داشتند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران همچنین از خدمت رسانی این جمعیت به بیش از 700 هزار نفر از گردشگران نوروزی درقالب طرح ایمنی و سلامت مسافران خبر داد. دکتراکبری اظهار داشت: در این مدت بیش از 79هزار نفر با مراجعه به ایستگاههای سلامت،27هزار نفر با مراجعه خیمه های نماز،38هزارنفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک و همچنین 7هزارنفر نیز در قالب طرح سحاب از خدمات لازم برخوردار شدند. دکتراکبری گفت: در این مدت حدود 600هزار بسته فرهنگی و بروشورهای اطلاع رسانی نیز توزیع شد.
دکتراکبری گفت:در حوزه داوطلبان نیز امسال تلاشهای بسیار ارزشمندی در دست اقدام است که تهیه و توزیع 3هزارو 300بسته معیشتی حمایتی با بهره وری 8 هزارو800 نفر به ارزش حدود چهار میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است. وی همچنین گفت: اجرای طرح نیابت با مشارکت 207داوطلب و بهره وری 415نفر و همچنین اجرای طرح ملی خدمات داوطلبانه با اجرای 926برنامه و مشارکت دوهزارو600نفر داوطلب و بهره وری 30هزار نفر از دیگر اقدامات حوزه داوطلبان هلال احمراستان درایام نوروز بوده است. وی گفت: امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح های نوروزی با تجهیز 102 پایگاه امدادونجات و پست ایمنی و سلامت به میهمانان ومسافرین نوروزی خدمت رسانی نمود .مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران در همین زمینه افزود: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر پایگاههای ثابت ،۷۵پست سیار موتوری ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته امدادی و یک فروند بالگرد امدادی نیز مشارکت داشتند تا به فوریت های امدادی میهمانان نوروزی استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.
دکتراکبری گفت: در طرح نوروزی امسال حدود سه هزار نفراز امدادگر ان،جوانان و داوطلبان جمعیت استان حضور فعال دارند. وی گفت: همه توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی بکارگیری می شوند، تا خدمت رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی استان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام پذیرد.
دکتر اکبری تصریح کرد: طراحی ربات تلگرامی رسام (راهنمای سفرایمن مازندران) و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت پاسخگویی سریع به نیازهای امدادی گردشگران در هرمکان و زمان و همچنین فعالیت سامانه ارتباطی ۱۱۲ ندای امداد که بصورت شبانه روزی فعال است و استفاده از تیم سحاب(سامانه حرکتهای امدادی بشردوستانه) از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی مطلوب به مسافرین نوروزی بود.
@rcs.mazan


 700هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران بهره مند شدند

 700هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران بهره مند شدندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 700هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران بهره مند شدند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir