امروز شنبه 27 مهر 1398 ساعت 23:46:06

دوربین خبر

کد مطلب : 30243 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 فروردین 1398 -ساعت : 18:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح سراسر جهاد همبستگی ملی در کشور با هدف بازگشت آرامش به مردم مناطق سیلزده کلید خورد

سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور:

طرح سراسر جهاد همبستگی ملی در کشور با هدف بازگشت آرامش به مردم مناطق سیلزده کلید خورد

به گزارش دوربین خبر،سردار غیب پرور ریاست سازمان بسیج مستضعفین انقلاب اسلامی گفت: سیل اخیر خسارات زیادی را برای مردم عزیز ما از خانه تا مزارع کشاورزی و دامپروری به به بار آورد.

وی با ترسیم وضعیت اقلیمی کشور افزود:ما در کشوری هستیم که سالیان سال دچار خشکسالی بود و ذخایر آب های زیرزمینی از بین رفته بود همچنین با نشست زمین در بسیاری از مناطق ربرو شده بودیم اما بارش ها سبب شد تا از خشکی رهایی یابیم.

او با تاکید بر اینکه در این سیل با حضور پرشور و خودجوش مردم،نیروهای امدادی و سپاهی بازگشت سرمایه اجتماعی ، تقویت انسجام ملی و همگرایی در کشور نمایان شد و این عزت بزرگ برای جمهوری اسلامی است تصریح کرد:مردم در مناطق سیلزده  رنجور هستند. و  بیکاری ،گرانی ،تورم. همه را رنجور کرده است.

سردار غیب پرور گفت:اما یک حادثه ای پیش امد که  همه آلام را کنار می گذارند و همدلی در بازسازی مناطق سیل‌زده ستودنی است.
وی به نقش دستگاه های دولتی ،سپاه، ارتش، بسیج، هلال احمر، گروه‌های مردمی و جهادی و حتی شهرداری ها در میدان جهاد سازندگی در مناطق سیلزده اشاره کرد و افزود:  جوش و خروشی در کشور ایجاد شد و اگر این رخداد نبود ما چقدر باید تلاش میکردیم این انسجام ایجاد شود ، بنابراین همه اینها به برکت اسلام است و همه نشان دهنده این است که صاحب این انقلاب کسی دیگری است .

به گفته سردار غیب پرور برخی تحلیلگران گاهی روی کرسی می نشینند و مدعی اند  که ما قیم انقلاب هستیم برای همین دچار تحلیل های غلط می شویم اما خدای متعال با نشان دادن یک رخداد ما را متوجه می کند که چقدر باید شکرگزار نعمت انقلاب بایم.او با بیان اینکه بحران زمانی است که ما به بن بست رسیده باشیم و وقتی همه کف میدان هستند از سپاهیان و روحانی و مردم ، با رهبری داهیانه مقام معظم رهبذی دیگر بن بستی وجود ندارد تصریح کرد:یک رخدادی بروز کرده که ما از ان مثل زلزله کرمانشاه و حوادث اخیر دیگر در ایران عبور کردیم .

سردار غیب پرور در ادامه افزود:بعضی از فرماندهان سپاه معینی که در مازندران هستند در لرستان هم مسئولیت دارند و بصورت آتش به اختیار در خوزستان کار می کنند اینها جز ارزش های نظام اسلامی است .
رئیس سازمان بسیج مستضعفان افزود:اقدامات سپاه‌های استانی معین در مناطق سیل زده خوب، پرحجم و به موقع بوده است اما مناطق سیل‌زده استان مازندران جای کار بیشتری دارد که نیازمند تلاش مضاعفی است و آنچه که برای ما ماندگار می‌ماند خدمت صادقانه به مردم است.

وی خواستار کارویژه از سپاه‌های استانی در زمانی کمتر از  سه هفته مانده به ماه رمضان ،شد و گفت: در خدمت‌رسانی به مردم رزمایش بزرگی در کشور ایجاد شده است در شهرستان حمیدیه استان خوزستان 400 روحانی داوطلبانه به یاری مردم شتافتند و پا به پای مردم در صحنه بودند.
او با بیان اینکه طرحی را شروع کردیم به نام طرح «جهاد همبستگی ملی» که از دیروز رسانه ای هم شد افزود:در این طرح هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی و هر کاسب یک قلم کالای اساسی را تامین کند و شعار ما این است .

به گفته او مجموعه بانک‌های کشور هر بانک یک مدرسه را تقبل خواهد کرد تا کار ماندگار انجام شود چرا که لذت خدمت رسانی و شیرینی و حلاوت در کام مردم ما باید تبدیل به خاطره شود و در کتاب انقلاب اسلامی ثبت شود.


طرح سراسر جهاد همبستگی ملی در کشور با هدف بازگشت آرامش به مردم مناطق سیلزده کلید خوردلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : طرح سراسر جهاد همبستگی ملی در کشور با هدف بازگشت آرامش به مردم مناطق سیلزده کلید خورد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir