امروز شنبه 27 مهر 1398 ساعت 23:04:17

دوربین خبر

کد مطلب : 30244 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 فروردین 1398 -ساعت : 08:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معطر به نام شهدای مدافع حرم منزل نو به سیلزدگان تحویل می دهیم/همدلی و همراهی با مردم ادامه دارد

فرمانده سپاه کربلا در ادامه امدادرسانی به مناطق سیلزده خبر داد:

معطر به نام شهدای مدافع حرم منزل نو به سیلزدگان تحویل می دهیم/همدلی و همراهی با مردم ادامه دارد

به گزارش دوربین خبر،سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا گفت:

خسترت به 8هزار و814هکتار باغ و زمین کشاورزی ،760 دهنه پل،99 باب مسجد و حسینیه و مدرسه ،450 واحد مرغداری و دامپروری،4 هزار کندوی زنبور عسل، مجموع خسارت سنگینی از سیل مازندران بود و با توجه به این آمار و عمق خرابی ها ،اوایل برای 5 استان معین خسارت سیل در مازندران هنوز جا نیفتاده بود اما الان با این حجم خسارت ها کمک رسانی ها شدت پیدا کرد.
وی افزود:هزار و730منزل در12 شهرستان و نیز 99 باب مسجد گل روبی و نیز 64 کیلومتر راه روستایی بازگشایی شد افزود:با تقاضای مدیریت آب منطقه ای 760 سردهنه برای لایروبی به سپاه محول شد. و با توجه به اصرار استاندار مازندران که لایروبی سردهنه ها به سپاه واگذار شود الان نیاز به تامین ماشین الات برای لایروبی داریم تا زودتر این کار را انجام دهیم .
به گفته فرمانده سپاه کربلا مازندران با انعقاد قرار با کمیته امداد و بهزیستی احداث 160 خانه برای مددجویان مصوب شد و  سپاه در گام اول 150 خانه را قبول کرد و به آمار خانه ها با توجه به برخی منازلی که دچار آّبگرفتی شدند و در حال نشست می باشد، در حال اضافه شدن است.
سردار بابایی تصریح می کند:یک آمار پنهانی هم مبنی بر 200 خانواده که متاثر از سیل شدند، را جمع آوری کردیم که از این تعداد 90 خانه در سیمرغ هستند و برای ساخت 400 واحد مسکونی اعلام آمادگی کردیم که در مجموع با هماهنگی  کمیته امداد و بهزیستی ، 900 باب منزل سیل زدگان باید احداث شود.
او در ادامه خاطرنشان کرد:چون مردم در  مناطق وابسته به اشتغال کشاورزی و دامداری هستند و معیشت آنها از این طریق تامین می گردد، باید لایروبی سردهنه ها زودتر اتفاق بیفتد. چرا که اگر این اتفاق نیفتد همچنان دوباره سیل جدید تکرار می شود و خانه ها ساخته شده خراب می شوند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در ادامه گفت:باتوجه به بازدید میدانی که دو روز گذشته در سوادکوه داشتم 800 مترمربع واحد ساختمانی در سیل تخریب شد.
او همچنین تصریح کرد:در بحث جمع آوری خدمات مردمی هم ، آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مسکن، بعضی از نهادی های مردمی نظیر دفتر بیت ایت الله وحید خراسانی ، دفتر آیت الله اعرافی، حوزه های علمیه خواهران و برادران با محوریت سپاه در حال جمع آوری کمک های مردمی هستند.
سردار بابایی ادامه داد:در اولین مرحله بانک اطلاعاتی از میزان خسارت افراد سیل زده تشکیل دادیم. تا با اسم و ادرس، و میزان خسارت برآورد گردد.
او افزود:42 گروه جهادی به نام 42 شهید مدافع حرم که در اردیبهشت مقاومت برنامه مفصلی برای گرامیداشت آنها در استان می گرفتیم و قرار بود امسال در آمل این برنامه برگزار شود، باتوجه به سیل اخیر در مناطق سیل زده هر گروه جهادی با اسم و پلاک شهید در مناطق سیل زده کار می کند.


معطر به نام شهدای مدافع حرم منزل نو به سیلزدگان تحویل می دهیم/همدلی و همراهی با مردم ادامه دارد

معطر به نام شهدای مدافع حرم منزل نو به سیلزدگان تحویل می دهیم/همدلی و همراهی با مردم ادامه داردلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : معطر به نام شهدای مدافع حرم منزل نو به سیلزدگان تحویل می دهیم/همدلی و همراهی با مردم ادامه دارد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir