امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 10:38:35

دوربین خبر

کد مطلب : 30245 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 فروردین 1398 -ساعت : 09:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای نیات واقفین با هزینه بیش از 100 میلیارد ریالی در مازندران

اجرای نیات واقفین با هزینه بیش از 100 میلیارد ریالی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار داشت: صد میلیارد ریال از عواید موقوفات استان در بخش های مختلف و طبق نیات واقفین هزینه شده است.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری در گفتگو با ما از هزینه كردن 100 میلیارد ریال از عواید و درآمدهای موقوفات مازندران در سال 97 اطلاع داد و اظهار نمود: عواید و درآمدهای موقوفه های مازندران طبق نیت واقفان در اموراتی چون حفظ و نگهداری موقوفات، نیات مذهبی، خیریه، مساجد، نیات خیریه،نیات درمانی، آموزشی، اجتماعی و... هزینه شده است.
وی اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر اجرای دقیق نیت واقفان تاكید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است موقوفاتی را كه بعنوان امانت در اختیار دارد طبق نیات واقفین نیك اندیش عمل كند.
حجت الاسلام حیدری اظهار داشت: اداره كل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در حوزه نیات مذهبی مبلغ 51 میلیاردو 584 میلیون ریال، در حوزه نیات خیریه مبلغ 14 میلیارد و 730 میلیون ریال هزینه كرده است.
وی هزینه كرد اجرای نیات واقفین در حوزه اجتماعی را مبلغ 5 میلیارد و 512 میلیون ریال و در حوزه مدارس علوم دینی مبلغ سه میلیاردو 728 میلیون ریال برشمرد.
مدیر كل اوقاف و امور خیریه مازندران برگزاری طرح مهر تحصیلی در جهت اجرای امینانه نیات واقفین با مبحث توزیع ۲۶۰ بسته لوازم التحریر از محل عوائد موقوفه محمد اسماعیل رحمانی بابل و توزیع 120 بسته لوازم التحریر از محل موقوفه میرزا مهدی اشرفی در بهشهر همچون هدیه واقفان به دانش آموزان برشمرد.
وی توزیع بیش از 4 هزار سبد كالا در ماه مبارك رمضان، اعزام 32 مازندرانی بعه عتبات عالیات و 80 زائر بار اولی به حرم رضوی، اجرای نیت موقوفه علینقی كنی قائمشهر با مبحث ترخیص بیماران و هزینه دارو و درمان بیماران و تجهیز هنرستان حرفه ای بمبلغ 8 میلیارد ریال را از دیگر مصادیق شاخص اجرای امینانه نیات واقفین برشمرد.
حجت الاسلام حیدری خریددستگاه اتوکلاو اتاق عمل بمبلغ یک میلیارد ریال، خرید دستگاه مانیتورینگ برونده قلبی ویژه icu بمبلغ 600 میلیون ریال ، دستگاه بیهوشی به مبلغ یك میلیارد ریال ، خرید دستگاه لارنگوسکوپ و اتو آفتالموسکوپ ویژه اورژانس بمبلغ 500 میلیون ریال برای بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) ساری را در جهت اجرای نیت موقوفه تاجر ساروی در سال گذشته عنوان نمود و اظهار داشت: این موقوفه برای تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) وقف شده كه در سال های گذشته خرید آمبولانس، خرید دستگاه برای نوزادان نارس، ساخت مركزmri و...اجرای هزینه شده است.
مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران از مستاجران و كسانی كه متصرف موقوفات هستند خواست تا همسو با اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیكوكار حقوق موقوفات را پرداخت كنند تا در اجر و پاداش آن شریك باشند.
حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینكه زمینه های لازم برای تحقق نیت واقف به خوبی فراهم گشته است اظهار داشت: این امر راهی برای اعتمادسازی بیشتر مردم به عملكرد اداره كل اوقاف و به تبع آن افزایش موقوفات طی سال های اخیر شده است.
وی اضافه كرد: راهكار احیای فرهنگ وقف در جامعه این است كه نیت واقفان ملموس بوده و در جامعه انعكاس یابد ازاین رو اعتمادسازی اداره اوقاف و امور خیریه میان مردم برای احیای فرهنگ وقف هم بسیار مهم است.
وی خاطرنشان كرد: ما باید به مردم بگویم به هر شكلی و هر نیت و مبلغی می گردد وقف كرد و این سبب می گردد مردم آشنایی بیشتری با آن پیدا كنند و نیات خیر خویش را در قالب وقف عملی نمایند به صورتی كه از وقف یك كتاب تا وقف یك ملك می توان انجام داد.

مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار داشت: افرادی كه علاقمند به وقف هستند می توانند با یك نیت یا نیات مختلف این كار را انجام دهند و ما نیازهای وقف جدید را به مردم اعلام می نماییم كه اكنون جامعه چه چیزهایی را نیاز دارد


اجرای نیات واقفین با هزینه بیش از 100 میلیارد ریالی در مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اجرای نیات واقفین با هزینه بیش از 100 میلیارد ریالی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir