امروز چهار شنبه 02 مهر 1399 ساعت 12:55:40

دوربین خبر

کد مطلب : 30249 -تاریخ انتشار : دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 -ساعت : 08:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
19 میلیارد و 500 میلیون تومان حاصل وقوع سیل دوم در مازندران است

معاون عمرانی استاندار مازندران:

19 میلیارد و 500 میلیون تومان حاصل وقوع سیل دوم در مازندران است

به گزارش دوربین خبر،

شیرکوند، نماینده معاون اول رئیس جمهور در بازدید از مناطق سیل زده مازندران با بیان اینکه روند ارایه خدمات و بازگشت سیل زدگان به زندگی عادی در مازندران مطلوب است گفت: دستورات لازم  برای تسریع در بازسازی مناطق سیلزده ابلاغ شد و فرایند ارائه خدمات و بازگشت سیل زدگان به زندگی عادی هدف نهایی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران هم در این بازدید به خسارت های بارندگی شدید و طغیان رودخانه ' تلار ' در 12 فروردین ماه و جاری شدن سیلاب در منطقه سوادکوه اشاره کرد و گفت: بیشترین خسارت سیلاب در این منطقه به ساکنان حاشیه رودخانه در شهرهای زیراب، پل سفید و شیرگاه وارد شد.
مهدی رازجویان میزان خسارت وارد شده به بخش های مختلف زیربنایی و کشاورزی در سیلاب 12 فروردین ماه را بیش از 323 میلیارد تومان برآورد کرد و و افزود: در سیل و سیلاب مرحله اول هم که 27 اسفند ماه سال گذشته رخ داد بیش از یکهزار و 300 میلیارد تومان به بخش های کشاورزی، زیر ساختی و منازل مسکونی در 12 شهرستان خسارت وارد آمد.
وی گفت: به دلیل اخطاریه هواشناسی و استقرار ادوات در مکان های سیل خیز در شهرستان های بهنمیر و سیمرغ، از ورود سیلاب ناشی از طغیان رودخانه تلار در 12 فروردین به این مناطق جلوگیری شد.
رازجویان با بیان اینکه خسارت سیل دوم در بخش های معیشتی و مسکونی 19 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است، افزود: بقیه خسارت ها مربوط به حوزه های کشاورزی، دام ، طیور و تاسیسات بوده است.
رازجویان در خصوص رانش زمین محور اصلی مقابل شهرک فرهنگیان در شهر پل سفید از شهرستان سوادکوه نیز گفت: بعد از رانش زمین شرکت زیرساخت، پیمانکارانی را برای دیوارسازی در حاشیه رودخانه تلار و ذیل شهرک فرهنگیان در نظر گرفت که هم اکنون کار در حال انجام است.
او بیان کرد: با تلاش شرکت زیرساخت، زیردست جاده تثبیت شد و ساخت دیواره حفاظتی مناسب و پایدار پایین جاده در ضلع غربی به طول 250 متر در حال انجام است.
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه بارندگی شدید همراه با طغیان به سردهنه های رودخانه تلار در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه هم خسارت وارد کرد، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته توسط آب منطقه ای و استقرار ادوات در حاشیه رودخانه تلار، دیواره حفاظتی رودخانه تلار در حال ساخت هست تا از خسارت های بعدی جلوگیری شود.


19 میلیارد و 500 میلیون تومان حاصل وقوع سیل دوم در مازندران استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 19 میلیارد و 500 میلیون تومان حاصل وقوع سیل دوم در مازندران است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir