امروز چهار شنبه 02 مهر 1399 ساعت 13:46:55

دوربین خبر

کد مطلب : 30253 -تاریخ انتشار : دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 -ساعت : 09:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامه سرگشاده نهادهای دانشجویی دانشگاه مازندران به سرپرست دانشگاه دکتر یحیی طالبی درخصوص برخی اسناد منتشر شده از رانت و تبعیض و بی عدالتی در دانشگاه

نامه سرگشاده نهادهای دانشجویی دانشگاه مازندران به سرپرست دانشگاه دکتر یحیی طالبی درخصوص برخی اسناد منتشر شده از رانت و تبعیض و بی عدالتی در دانشگاه

به گزارش دوربین خبر،

نامه سرگشاده نهادهای دانشجویی دانشگاه مازندران به سرپرست دانشگاه دکتر یحیی طالبی درخصوص برخی اسناد منتشر شده از رانت و تبعیض و بی عدالتی در دانشگاه


سرپرست محترم دانشگاه مازندران؛ جناب دکتر یحیی طالبی
سلامٌ علیکم


 همان‌طور که مستحضرید چندی است هیئت‌تحریریه‌ی گروه «UMZ؛ بدون سانسور» اسنادی از رانت و تبعیض در دانشگاه مازندران منتشر کرده‌اند که تحقیقات نشان می‌دهد صحت دارند. استخدام_تبعیض_آمیز برخی آقازاده‌ها و به کارگیری همزمان یکی از آن‌ها در چند پست (از جمله بخش مهم هیئت ممیزه)، دریافت ویژه ی حق مرخصی برخی از مدیران خاص در حالی که بسیاری از کارمندان دیگر تاکنون نتوانسته‌اند از این حق خود استفاده کنند، تنها بخشی از حقایقی است که نیاز به پاسخگویی دارد.

علاوه بر موارد فوق‌الذکر، موضوع مهم تقلب در کنکور دکتری نیز مطرح است. کسب رتبه‌ی تک‌رقمی توسط آقای «م.ق» که یکی از کارمندان دانشگاه است، تنها یک مصداق آن است که تقلب وی در سازمان سنجش اثبات نیز شد. همچنین شائبه‌ی تقلب فرزند یکی از عالی‌ترین مقامات دانشگاه نیز مطرح است که ظاهراً این مورد نیز در سازمان سنجش در دست بررسی است.
این وقایع در حالی رخ دادند که حفاظت از آزمون دکتری در دانشگاه‌های مازندران، وظیفه‌ی مسئولین حراست دانشگاهی است که شما اکنون سرپرست آن هستید و پیش‌تر نیز در هیئت‌رئیسه‌ی آن حضور داشتید. همچنین قبلاً در زمان تصدی معاونت مالی از سوی شما، اسنادی در باب سوء_استفاده_از_اطلاعات دانشجویان، تهیه‌ی بن_های_کتاب و کسب سودهای کلان از این طریق افشا گردید اما متاسفانه اقدام درخوری از سوی شما مشاهده نشد.

 دانشگاه مازندران، تا کنون به جای توضیح دقیق در مورد صحت یا عدم صحت موارد مذکور، تنها به انتشار. بیانیه_ای. پریشان گویانه بسنده کرده است که به هیچ وجه برای دانشجویان دانشگاه مازندران پذیرفته نیست. شما به عنوان یک استاد دانشگاه، نیک مستحضرید که استمرار چنین مواردی و حضور چنان افرادی در بدنه دانشگاه است که موجب زوال سرمایه‌ی اجتماعی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد، نه انتقاد و اعتراض به حقِّ دانشجویان و مردم. بنابراین نهادهای دانشجویی دانشگاه مازندران، اعم از اسلامی، صنفی، سیاسی، فرهنگی، و ... (با هر نوع اختلاف سلیقه‌ای)، حضور این افراد در بدنه دانشگاه را به هیچ وجه برنمی‌تابند. چرا که استمرار این وضعیت به اعتماد و سرمایه اجتماعی کشورمان که برای حفظ تمامیت ارضی آن خون های پاکی ریخته شده، ضربه میزنند.

جناب دکتر طالبی! شما که چند ماهی است بر کرسی سرپرستی دانشگاه مازندران تکیه زده‌اید و همچنین پیش‌تر نیز معاون مالی و یکی از اعضای هیات رئیسه‌ی دانشگاه بوده‌اید،  موظف هستید به موارد فوق پاسخ دهید و برای افکار عمومی روشن کنید که اگر این موارد صحت ندارند، پس آن اسنادی که منتشر شده چه می‌گویند و اگر صحت دارند چرا برخورد قاطعی از سوی شما به عنوان عالی‌ترین مقام دانشگاه نمی‌بینیم!؟

 نهادهای دانشجویی دانشگاه مازندران که نماینده‌ی آحاد دانشجویان دانشگاه هستند، از جنابعالی می‌خواهند که ظرف یک هفته، پاسخگوی ابهامات مطرح شده باشید و در صورتی که پاسخ روشنی وجود ندارد با خاطیان برخورد جدی نمایید. در غیر این صورت دانشجویان شما را مسئول. تبعیض ها و بی عدالتی های موجود خواهند دانست.

شورای_صنفی_دانشجویان_دانشگاه_مازندران
 انجمن ایران اسلامی دانشگاه مازندران
 انجمن_اسلامی دانشگاه مازندران
 مجمع عدالتخواه دانشگاه مازندران
نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاه مازندران
 مجمع دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نامه سرگشاده نهادهای دانشجویی دانشگاه مازندران به سرپرست دانشگاه دکتر یحیی طالبی درخصوص برخی اسناد منتشر شده از رانت و تبعیض و بی عدالتی در دانشگاه

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir