امروز یکشنبه 15 تیر 1399 ساعت 07:18:18

دوربین خبر

کد مطلب : 30268 -تاریخ انتشار : دوشنبه 09 اردیبهشت 1398 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگاهی بر کتاب جشنواره نهم وارش

سید روح الله شجاعی

نگاهی بر کتاب جشنواره نهم وارش

به گزارش دوربین خبر،

نگاهی به کتاب جشنواره نهم وارش

سید روح الله شجاعی

کتاب جشنواره فیلم وارش، 213 صفحه، قطع خشتی (22 در 22)، گرافیک نسبتا ساده و دلنشینی دارد.

اما چند نکته:

1- برای تیتر و عناوین از فونت «استودیو» بهره گرفته شده که فونت قدیمی و بازسازی شده حروف سربی است و فونت متن کتاب هم ظاهرا «نازنین » است البته با توجه به اهمیت جشنواره استفاده از فونت عمومی نازنین (رایگان) کمی بی سلیقگی محسوب می‌شود.

2- بخشی از صفحات نظیر آیین نامه به صورت تصویری از متن آمده که این هم توجیهی ندارد!

3- مشکل مهم‌تر توجه ناکافی به ویراستاری و رعایت نکردن نیم فاصله در متن کتاب است که بعضا کلمات ترکیبی را از هم جدا کرده است. این نکته به ظاهر کوچک اهمیت زیادی دارد و گرافیک کار را تحت الشعاع قرار داده است. برای مثال کلمه بین‌المللی از دو واژه «بین» و «المللی» تشکیل شده که باید با یک نیم فاصله از هم سوا باشند که اگر رعایت نشود هر کدام در یک سطر قرار بگیرند.

4- شماره صفحات کتاب هم به صورت لاتین درج شده. شاید توجیه دوستان بین‌المللی بودن جشنواره باشد که البته باتوجه به قالب کتاب که فارسی است، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

5- تصاویر فاقد کادر دور هستند و در برخی موارد با توجه سفیدی کاغذ تصاویر، جزیی از کاغذ شده و حدود تصویر مشخص نیست! مخصوصا تصاویر کارگردان‌ها که از نماهای مختلف با بک گراندهای متفاوت، توی ذوق می‌زند.

کتاب نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد که همزمان با این رویداد در اختیار مخاطبان و سینماگران قرار می گیرد.

این کتاب در 213 صفحه شامل اطلاعات فیلم های حاضر در بخش های مختلف جشنواره، بیوگرافی مشاوران انتخاب و هیات های داوری، کارگاه ها و نشست های جشنواره و دست اندرکاران برگزاری این رویداد بین المللی سینما می شود.


نگاهی بر کتاب جشنواره نهم وارشلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نگاهی بر کتاب جشنواره نهم وارش

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir