امروز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 00:46:00

دوربین خبر

کد مطلب : 30287 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398 -ساعت : 08:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اتاق کارآفرینی دانش آموزی در مازندران تشکیل می شود

اتاق کارآفرینی دانش آموزی در مازندران تشکیل می شود

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: انقلاب صنعتی4 یادآور این است که بسیاری از مشاغل فعلی حذف و مشاغل جدید ایجاد می‌شود و باتوجه به اینکه توجه به رشته‌های مهارتی و یا بهار مهارتی در کشور شکل گرفته است؛ باید مشاغل جدید را جستجو کنیم تا همواره به‌روز و آماده تغییرات باشیم.

حذف و رویش مشاغل در انقلاب صنعتی4/ آماده تغییرات کسب و کار باشیم/ شکل‌گیری بهار مهارتی در کشور

 سیدمصطفی آذرکیش عصر امروز در جشنواره کارآفرینان آینده ویژه هنرجویان هنرستان‌ها و دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای مازندران اظهار داشت: اکنون در انقلاب صنعتی 4 قرار داریم و در شرایطی که باید به فرزندان خود یاد بدهیم که چگونه برای مقابله با تغییرات در این عصر آماده شوند و اینکه فرصت‌ها و تهدیدها کدامند؟

وی افزود: در شرایطی که پیش رو داریم، بسیاری از مشاغل حذف و مشاغل نو پدید می‌آید؛ خلاقیت و ایده جدید می‌تواند مشکلات را حل و دانش‌آموزان را با تغییرات موجود سازگار کند.

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: با کمک دستگاه‌های دولتی واقعیت‌ها را به دانش‌آموزان منتقل و آمادگی تغییر را در آنها ایجاد کنیم.

این مسئول با تاکید بر کار تیمی تصریح کرد: این کار را باید بنا به دو دلیل شامل تعدد مشاغل و تغییرات سریع تکنولوژی مدنظر داشته باشیم.

آذرکیش با اشاره به سال رونق تولید اظهار داشت: کارآفرینی و رونق تولید مکمل یکدیگر هستند و کارآفرینی عامل تغییر در تکنولوژی(به‌روز شدن آن) و تمام محتواهای فعلی است، عامل خروج از اقتصاد تک‌محصولی و توسعه بخش خصوصی است.

وی تاکید دارد که باید واقعیت‌های آینده را به فرزندان خود منتقل کنیم، فناوری‌های خود را بشناسانیم، جستجوهای بزرگترها و معلمان باید در این باشد که در آینده چه مشاغلی از بین خواهند رفت و چه مشاغلی جایگزین خواهند شد.

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش معتقد است که بهار مهارتی در کشور شکل گرفته، و وقت آن است که فرهنگ کارآفرینی را توسعه بدهیم و محیط‌های یادگیری مناسبی را برای تحقق این مهم ایجاد کنیم.

وی در بخشی از سخنان خود با تبریک هفته و روز معلم، گریزی به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری زد و ایشان را الگوی تمام‌عیاری برای جویندگان علم و دانش در هر مقطعی، توصیف کرد که رفتار و منش ایشان نشان از عظمت روح بلند و عرفانی داشته است.


اتاق کارآفرینی دانش آموزی در مازندران تشکیل می شود


منبع : اوای خزر


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اتاق کارآفرینی دانش آموزی در مازندران تشکیل می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir