امروز یکشنبه 15 تیر 1399 ساعت 08:14:31

دوربین خبر

کد مطلب : 30297 -تاریخ انتشار : سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 -ساعت : 08:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت پرداختن به برنامه هاي كنترل و مصرف بهينه برق پيش از ورود به زمان پيك مصرف / بهره برداري از 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندران

در ديدار مدير عامل شركت توانير و استاندار مازندران مطرح شد:

ضرورت پرداختن به برنامه هاي كنترل و مصرف بهينه برق پيش از ورود به زمان پيك مصرف / بهره برداري از 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندران

به گزارش دوربین خبر، در اين ديدار با اشاره به اين كه رونق صنعت و توليد و آسايش مردم؛ مستقيما به تامين برق وابسته است، گفت: پدافند غير عامل استانداري با عنايت به اهميت مساله؛ موضوع برق را در محور كارهاي خود قرار داده است.

مقام عالي دولت در مازندران با بيان اين كه هدررفت 13 درصدي برق در بخش هاي مختلف استان بايد با برنامه كنترل شود، عنوان كرد: بايد در صنعت برق به سوي برنامه هاي جامع عملياتي و اجرايي داراي ضمانت برويم.
حسين زادگان با تاكيد بر اين كه بايد فرهنگ سازي مصرف بهينه برق در اولويت برنامه هاي اين بخش قرار گيرد، افزود: اجراي برنامه هاي اين حوزه نياز به همكاري هاي فرابخشي و بهره گيري از ظرفيت سمن ها، رسانه ها، رسانه ملي و نهادهاي تبليغي – فرهنگي دارد.
وي به ضرورت فعاليت سمن ها و تشكل هاي مردم نهاد تخصصي در حوزه هاي مختلف بعنوان يك ضرورت نام برد و يادآور شد: بايد امور را مردم محور كنيم و با استفاده از ظرفيت دانش آموزان بعنوان پيام آوران و فرهنگ سازان مصرف بهينه برق، مصرف آن را در جامعه به سطح استاندارد برسانيم.
حسين زادگان، اظهار داشت: پذيرش مسئوليت اجتماعي بعنوان راهكار اصلي اجراي برنامه هاي بزرگ در بخش هاي مختلف نهادينه شود و مردم بعنوان بدنه اصلي و موثر جامعه در تحقق برنامه ها نقش ايفا كنند.
استاندار، تاكيد كرد: برنامه هاي كاهش، كنترل و مصرف بهينه برق بايد پيش از ورود به زمان پيك مصرف تهيه و تدوين شود.
وي با اشاره به اين كه استان؛ بطور جدي از برنامه هاي صنعت آب و برق حمايت مي كند، ابراز نمود: بايد با روش هاي خلاق و طرح هاي فرهنگي و تبليغي و ارايه مشوق هاي لازم؛ برنامه مرتبط با مصرف بهينه برق را عملياتي كرد.
استاندار مازندران با بيان اين كه مديران نيز چونان ديگر آحاد جامعه بايد در حوزه خانواده و دستگاه متبوع براي مصرف بهينه برق بطور جدي ورود كنند، افزود: به بخش توليد هم دستورات لازم براي كنترل مصرف برق داده شده است.


** * بهره برداري از 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندران
محمدحسن متولی‌زاده، مدير عامل شركت توانير نيز در اين ديدار با اشاره به اين كه سرمايه گذاري و شيب توسعه در صنعت برق تند شده است، گفت: رشد بار مصرف كه متوسط آن سال گذشته در كشور 7 درصد بوده از مسايل اصلي اين حوزه است.
مدير عامل شركت توانير با اشاره به اين كه بدليل حضور جمعيت بالاي گردشگران و مسافران در مازندران، اين استان در شمار استان هاي پرمصرف است، عنوان كرد: با مديريت مصرف برق ادارت و صنايع و فرهنگ سازي براي مردم، مشكل تامين برق نخواهيم داشت.
وي مديريت مصرف برق را مهم ترين موضوع صنعت برق تلقي كرد و گفت: در سال گذشته با تغيير ساعات كار ادارات دولتي 110 مگاوات در مصرف برق صرفه جويي شد.
متولي زاده با اشاره به اين كه با اقدامات ساده مي توان كنترل مصرف برق را مديريت كرد، بيان داشت: رعايت مصارف خانگي بويژه مصرف درست كولر تا 20 درصد موجب كاهش مصرف برق مي شود.
مدير عامل شركت توانير در پايان با بيان اين كه در پايان سال 97 بيش از 40 ميليارد تومان براي اجراي پروژه هاي صنعت برق در مازندران اختصاص داديم، خبر داد: 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندران به بهره برداري مي رسد.


ضرورت پرداختن به برنامه هاي كنترل و مصرف بهينه برق پيش از ورود به زمان پيك مصرف / بهره برداري از 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندران

ضرورت پرداختن به برنامه هاي كنترل و مصرف بهينه برق پيش از ورود به زمان پيك مصرف / بهره برداري از 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ضرورت پرداختن به برنامه هاي كنترل و مصرف بهينه برق پيش از ورود به زمان پيك مصرف / بهره برداري از 400 ميليارد تومان پروژه تا تابستان امسال در برق منطقه اي در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir