امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 07:42:31

دوربین خبر

کد مطلب : 30334 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 -ساعت : 10:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عکس درمانی رویکرد جدید اطلاع رسانی در مازندران

کوروش غفاری چراتی:

عکس درمانی رویکرد جدید اطلاع رسانی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

تردیدی وجود ندارد یکی از ویژگیهای بارز جامعه گرفتار در انگاره های پوپولیستی ، تبلیغات پرطمطراق و تعریف و تمجیدهای غلوآمیز از مدیران دستگاههای اجرایی است.

یکی از بارزترین انواع این رویکرد کسالت آور و مضحک که این روزها دربرخی رسانه های استان به چشم می خورد ،پروژه عکس درمانی است .

تصاویری بزرگ با ژستهایی خاص که به نظر می رسد بیش از آنکه مبتنی بر اصول و رویکرد رسانه ای و اطلاع رسانی حرفه ای باشد ماموریتی به شیوه مطبوعات زرد در جهت برجسته سازی و توانمند جلوه دادن مدیرانی است که خود بیشتر از هر مخاطب و ناظر و شهروندی می دانند در حد و اندازه اینگونه تبلیغات نیستند.

آنچه که این روزها بیش از هر چیزی توی ذوق هر مخاطب رسانه های استان می زند انعکاس اخباری بسیار معمولی از دستگاههای اجرایی استان با عکسهای بیلبردی از مدیران ذیربط در صفحات نخست رسانه های استانی است که دقیقا مصداق بارز «عکس عملکردها» می باشد!

بی شک مردم و مخاطبان رسانه های استان که این روزها با انبوهی از مطالبات مشروع نامحقق و مشکلات عدیده ای که محصول روزمرگی و بی تدبیری مدیران دستگاههای اجرایی است دست و پنجه نرم می کنند بیش از این تحمل بازی با اعصاب نا آرام شان توسط صیادان سیاسی و شیادان رسانه ای را ندارند.

هرچند که شمار هر دوگروه موصوف بسیار اندک و کم شمار است اما واقعیت این است که اتمسفر حاکم بر جامعه و فشارهای روزافزونی که بواسطه مشکلات و معضلات موجود بر شهروندان وارد می شود بیش از این ظرفیت الاکلنگ سواری خادمان عکس محور را ندارد!

آنچه مسلم است فعالان رسانه ای استان که اغلب از فرهیختگان شریف و سربازان گمنام عرصه اطلاع رسانی به شمار می روند باید اشراف کامل داشته باشند ، این است که بزرگ کردن انسانهای کوچک به اندازه کوچک کردن انسانهای بزرگ دارای آثار سوء فراوان برجامعه خواهد بود و درنهایت همه از این روند نامیمون متضرر خواهند شد.

بی تردید تداوم این وضعیت با توجه به عملکردهایی که هنوز در حد و اندازه حرف از پشت تریبون و یا دستوراتی بر روی کاغذ می باشد قطعا با بازخورد منفی شهروندان استان مواجه خواهد شد.

انتظار می رود برخی از مسئولان دستگاههای اجرایی استان که با هزار و یک ترفند و توسل به این و آن ،بر جایگاههایی جلوس کرده اند که درخواب هم نمی دیدند ، بهتر است به جای خرسندی از عکس های بزرگی که بصورت مستمر و سفارشی از آنان در صفحات نخست رسانه ها خودنمایی می کند به انتشار عکس عملکردهای خود همت گمارند و باور نمایند مردم و مخاطبان به اندازه کافی هوشمند هستند که «عکس عملکرد ها» را از«عکس عملکردها » به درستی تشخیص دهند. مسئله مهمی که شورای اطلاع رسانی دولت دراستان و نهادهای مشابه می توانند بدان بیشتر اهتمام داشته باشد.

در مجالی دیگر بازهم به این مهم خواهیم پرداخت.


عکس درمانی رویکرد جدید اطلاع رسانی در مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : عکس درمانی رویکرد جدید اطلاع رسانی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir