امروز یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 23:35:17

دوربین خبر

کد مطلب : 30340 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 -ساعت : 09:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح افق در مازندران

اجرای طرح افق در مازندران

به گزارش دوربین خبر،مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طرح افق به مناسبت ماه مبارک رمضان در مازندران اجرا می‌شود.

به گزارش دوربین خبر،
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در حاشیه اجرای طرح افق در شهرستان گلوگاه گفت: رویکرد طرح افق، رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که با خدمات رسانی بیشتر به مردم، تبلیغ کار فرهنگی صورت می‌گیرد.
وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: در طرح افق، از سوی امامزادگان شاخص سبد کالا بین نیازمندان مجاور به صورت مستمر، توزیع می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هزینه و درآمد بقاع متبرکه باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر اساس نیات واقفان پیش رود، تصریح کرد: این یک متد جدید است و راهبری جدید اوقاف نیز عملیاتی کردن همین موضوع بوده و ناظر به این موضوع است.
حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای طرح افق در بقاع متبرکه گفت: در قالب این طرح بقاع متبرکه باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش تأثیرگذار داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح جامع افق که همان پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است با جانمایی و واسپاری به تشکل‌های شاخص اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: تهیه پیوست‌های خدماتی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و… جز ضرورت‌های فعالیت تشکل‌ها در بقاع متبرکه است.
وی با اشاره به رتبه نخست استان در کشور از لحاظ تعداد امامزادگان، افزود: هزار و ۳۶۱ امامزاده در دیار علویان وجود دارد که از این تعداد، ۳۰۰ امامزاده شاخص هستند.
حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در ماه ضیافت الهی به اجرای برنامه‌های مختلف نظیر ترتیل خوانی کلام وحی، توزیع سبد کالا بین نیازمندان، افطاردهی از محل درآمد موقوفات با این نیت، برپایی خیمه معرفت، اجرای سفره‌های آسمانی، ختم کلام وحی و توزیع ادعیه می‌پردازد.
قابل ذکر است روز گذشته از محل درآمد بقعه بی بی زینب(س) گلوگاه تعداد 60 سبد کالا و امامزاده عبدالحق(ع) زیراب سوادکوه به تعداد 50 سبد کالا و اقلام غذایی بین نیازمندان حوزه پیرامونی بقعه متبرکه توزیع شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اجرای طرح افق در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir