امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:00:24

دوربین خبر

کد مطلب : 30352 -تاریخ انتشار : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 -ساعت : 09:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فشارخون مازنی ها زیر ذره بین کنترل

فشارخون مازنی ها زیر ذره بین کنترل

به گزارش دوربین خبر،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:فشارخون بالا مهمترین عامل از کار افتادگی و مرگ و میر زودرس. است و پیشگیری از آن اولویت درمانی دانشگاه به شمار می آید.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون اظهار کرد: یکی از اهداف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ، حساس کردن مردم نسبت به اندازه گیری و درمان فشار خون است.
وی با بیان اینکه این پویش از ۲۷ اردیبهشت ماه الی ۱۵ تیرماه سال جاری در کشور اجرا می شود، گفت: در استان مازندران باید برنامه ریزی های لازم برای اجرای بهتر طرح انجام شود.
موسوی با تاکید بر شناسایی ۱۰۰ درصدی افراد مبتلا به افزایش فشارخون، افزود: باید از همه امکانات و ابزار لازم دانشگاه و دستگاه های مختلف در این زمینه استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران فشارخون بالا را قاتل خاموش دانست و ادامه داد: فشارخون بالا تاثیر زیادی بر هزینه درمان و مرگ و میر دارد درحالی که می توان با اندازه گیری به موقع و مراجعه به هنگام به مراکز بهداشتی و درمانی، پرفشاری خون را کنترل و از بروز عوارض آن پیشگیری کرد.
وی فشارخون بالا را مهمترین عامل از کارافتادگی و مرگ های زودرس دانست و گفت: فشارخون بالای کنترل نشده، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سکته های مغزی و قلبی را افزایش می دهد.


فشارخون مازنی ها زیر ذره بین کنترللینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : فشارخون مازنی ها زیر ذره بین کنترل

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir