امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:19:28

دوربین خبر

کد مطلب : 30353 -تاریخ انتشار : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 -ساعت : 09:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دوران زن ابزاری تمام شده است

عالیه زمانی فعال سیاسی اجتماعی زنان:

دوران زن ابزاری تمام شده است

به گزارش دوربین خبر،

 فعال سیاسی و اجتماعی درپاسخ به سوالی در خصوص وضعیت آرایش انتخاباتی مجلس آینده در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود گفت: البته اکثر چهره های مشتاق حضور در رقابت اسفند 98 فعالیت خود را آغاز کرده اند و شهروندان حداقل با اسامی این افراد که بعضا تکراری است آشنا هستند.

 دکتر عالیه زمانی کیاسری با تاکید بر اینکه قطعا رویکرد مردم در این انتخابات متفاوت از گزینش های ماقبل خواهد بود تصریح کرد: بی تردید گزینه های سوخته و افرادی که با چرخش های سوال برانگیز در ماهیت فعالیت حزبی و سیاسی ،در تمنای جایگاهی هرچند موقت از آبشخوری به آبشخوری دیگر نقل مکان کردند ،جایی در کانون گزینش شهروندان هوشمند ساروی ندارند.

 

دکتر زمانی با اشاره به تلاش زنان در کشور برای دستیابی به جایگاه شایسته شان و حقوق قانونی خویش گفت: در استان مازندران و به ویژه در مرکز استان نیز رویکرد زنان ، شایسته سالاری از طریق مشارکت موثر در پای صندوق های رای و خلق حماسه ای به یادماندنی در راستای استیفای حقوق مشروع خود است.

 

این فعال سیاسی و اجتماعی با انتقاد از رویکرد مردسالارانه که متاسفانه ریشه در تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران دارد و علی رغم تاکید دین مبین اسلام و فضای باز سیاسی که بواسطه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده است ، باز هم شاهد تنگ نظری و تلاش عده ای برای ممانعت از مشارکت آگاهانه و متعهدانه زنان در فعالیتهای سیاسی و اجتماعی هستیم گفت: اندیشه های اینگونه قطعا جایی در منویات رهبرمعظم انقلاب و قانون اساسی ندارد و عمدتا تلاشی مبتنی بر انحصارگرایی فضای سیاسی و اجتماعی است.

 

دکتر زمانی ضمن تاکید براینکه دوران استفاده ابزاری از زنان تمام شده است با اشاره به ارتقای جایگاه زنان در سالهای اخیر و حضور آنان در مناصب مدیریتی خاطرنشان کرد: انکار نقش سازنده زنان در فرایند تحولات اجتماعی و سیاسی و مدیریتی غیرقابل انکار است و صاحبان تفکرات مردسالارانه چاره ای جز کنارکشیدن ندارند و زنان با توجه به رشد آگاهی و مشارکت فعالانه در فعالیت سیاسی و اجتماعی به درجه ای از بلوغ رسیده اند که به عنوان نیمی از رای دهند گان ، حق خود بدانند که نماینده ای از جنس خودشان داشته باشند.

 

وی با انتقاد از کسانیکه با رای زنان موفق به حضور در مجلس شده اند اما در مقام عمل کوچکترین قدمی برای ارتقای جایگاه اجتماعی و اقتصادی و مدیریتی زنان برنداشته اند گفت: روزتسویه حساب با این افراد نزدیک است و زنان ساروی عزم خود را برای ایفای نقشی نوین و تحول آفرین جزم کرده اند.

 

دکتر زمانی گفت: دورانی که زنان محکوم به پستوی خانه ها و مطبخ و نگهداری صرف از شوهر و فرزند بودند سپری شده است و امروز زنان به درجه ای از شایستگی رسیده اند که ابتدایی ترین نقش خود را با فلسفه تکاملی خود اشتباه نگیرند.

وی با اشاره به جایگاه نامطلوب زنان در سطوح مختلف مدیریت دراستان افزود: از مدیریت ارشد استان انتظار می رود فراتر از شعار عمل کند و تحولاتی امیدوارکننده را در راستای ارتقای جایگاه مدیریتی زنان عملیاتی نماید


دوران زن ابزاری تمام شده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دوران زن ابزاری تمام شده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir