امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:27:50

دوربین خبر

کد مطلب : 30354 -تاریخ انتشار : جمعه 03 خرداد 1398 -ساعت : 12:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فتح خرمشهر فتح ایمان در برابر تفکر لیبرالیستی است

فتح خرمشهر فتح ایمان در برابر تفکر لیبرالیستی است

به گزارش دوربین خبر، سردار کمیل کهنسال در مراسم صبحگاه قرآنی نیروهای مسلح در حسینیه عاشقان کربلا ساری گفت:جنگ ودفاع مقدس را باید به روش تحلیلی برای نسل ها بیان کرد تا همه ابعاد و جوانب این واقعه بزرگی که درتاریخ ملت اتفاق افتاد بهتر شناخته شود.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر دارای لایه های عمیق و کتاب قطوری است و حماسه آزادی خرمشهر را نباید از حماسه مقاومت در خرمشهر تفکیک کنیم افزود: آزادی خرمشهر دارای قلمرو بزرگی است.

او قلمرو اجتماعی فرهنگی فتح خرمشهر را که به مسائل دینی و اعتقادی و عاطفی می پردازد پر اهمیت توصیف و تصریح کرد: قلمرو سیاسی فتح خرمشهر یا دفاع مقدس به مسائل سیاست های دفاعی جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

به گفته کهنسال قلمرو نظامی و فتح خرمشهر که به تاکتیک ها تکنیک ها و مانور ها و طرح ها میپردازد یکی از مهم ترین قلمرو دفاع مقدس. با فتح خرمشهر ، ایجاد شد که بیانگر عقلانیت ،مدیریت در صحنه های جنگ است.

وی همچنین ادامه داد:بدون تحلیل واقع بینانه از دفاع مقدس و جنگ نمی توانیم از عظمت ازادسازی فتح خرمشهر درک درستی داشته باشیم .

او گفت:گرچه با گذشت زمان امکان القای شبهه هم وجود دارد و در فتح خرمشهر و بعد از ان شبهاتی را در ذهن ملت و جوانان ایجاد کردند اما معتقدم باید تحلیلی به حماسه فتح خرمشهر و مقاومت خرمشهر پردازش کرد.

کهنسال به امکانات بیشمار بعث عراق اشاره کرد و افزود:ارتش بسیار مجهز و در بین اعراب منطقه بزرگترین ارتش مجهز بشمار میرفت و هیچ محدودیتی به جهت حمایت نظامی از طرف حکام غرب و شرق وجود نداشت.

وی افزود:صدام .در حکومت بعث و در محافل دیپلماسی مورد حمایت بود و آمریکایی ها و شوروی های در کنار او قرار گرفتند.

کهنسال  با اشاره به فعالیت گروه های سیاسی لاییک و وابسته ، و به دور از معارف قران و اهل بیت با ظاهر اسلامی مثل لیبرال ها اظهار داشت: بنی صدر بیشترین مشکل را برای جمهوری اسلامی ایجاد کر و صلا سبب و وسیله تهاجم خارجی بودند.

وی در تشریح حمله دشمن به خرمشهر گفت:محاسبات دشمن طوری بود که در حمله تردیدی نداشت گفتند سه روزه خوزستان را تصرف می کنیم یه هفته می آییم تهران. هنوزم هم آمریکایی ها میگویند ما با توجه به اشراف دقیق اطلاعاتی از توان و امکانات و ارتش ایران در دوران انقلاب داشتیم و هم ارتباطات با گروههای وابسته با توجه به تشدد و ناامنی در سراسر کشورمثل وجود منافقین که ناامنی و ترورو میکردند با ایران وارد جنگ شدیم تاجمهوری اسلامی را ساقط کنیم اما کم کم در میدان عمل ایرانی ها ما را شگفت زده می کردند از جمله در حماسه خرمشهر .

او افزود:به اذعان دشمنان ،ما نمیدانستیم این توانایی رزم از کجا وارد صحنه شد و دشمن درک ندارد قدرت ایران از ناحیه ایمان برگرفته ازشهادت طلبی و عاشورای حسینی است و 33 روز در خرمشهر مقاومت براین اساس صورت گرفت.
کهنسال ادامه داد:اینکه چرا خرمشهر نقطه عطفی در پیروزی های دفاع مقدس و از افتخارات تاریخ جمهوری اسلامی ایران شد را در جملات شهید جهان آرا باید جستجو کرد .

پیشکسوت جنگ و دفاع گفت:جمهوری اسلامی یک قدرت نوظهور در منطقه است و باید جلوی این قدرت را گرفت و از این بعد هرتلاشی که آمریکایی ها و صهیونیست ها انجام می دهند تا  نفوذ و قدرت و توسعه قدرت جمهوری اسلامی را سد کنند امکان ندارد.

کهنسال ادامه داد:ما درعراق و سوریه در دریای مدیترانه و بیخ گوش رژیم غاصب اسرائیل هستیم .و طولی نخواهد کشید با نویدهای مولایمان به زودی رزمندگان جبهه مقاومت فلسطین اشغالی را فتح خواهد کردند.
او افزود:الان هم شرایط کشور طوری است که آمریکا هیچ غلطی نمی کند، امام فرمود: قدس باید آزاد شودو ین انقلاب زمینه ساز انقلاب جهانی است و سنگرهای کلیدی را اسلام فتح خواهد شد .

به گفته سردار کهنسال امروز عصر افول ابرقدرتهاست .و همه سخنان امام دارد تحقق پیدا می کند و اکنون  ناو آمریکایی را در خلیج فارس تحقیر می کند .

وی تصریح کرد:نیروهای مقاومت که الگو گرفته از انقلاب اسلامی هستند، در یمن در عمق خاک عربستان مراکز حساس سعودی ها را با پهپاد مورد هدف قرار میدهند. و شیشه عمر صهیونیست ها در دستان نیروهای مقاومت است و بزودی آنها به فنا میروند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : فتح خرمشهر فتح ایمان در برابر تفکر لیبرالیستی است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir