امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:07:07

دوربین خبر

کد مطلب : 30357 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 خرداد 1398 -ساعت : 19:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نیرویی از نیروهای حفاظت جنگل تعدیل نشده است/تجمعات فضاسازی برخی شرکت هاست

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

نیرویی از نیروهای حفاظت جنگل تعدیل نشده است/تجمعات فضاسازی برخی شرکت هاست

به گزارش دوربین خبر،

سرهنگ علی عباس نژاد که در راستای ساماندهی نیروهای حفاظتی منابع طبیعی بعدازظهر پنج شنبه به مازندران سفر کرده بود، گفت: بدنبال تجمع برخی از نیروهای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در مقابل استانداری مازندران، به این استان آمدیم تا در جلسه ای با حضور استاندار و مسولین ذیربط، زوایای این امر را بررسی کنیم.

از وضعیت حفاظت از جنگل ها رضایت نداریم

وی با اعلام اینکه متاسفانه علیرغم اجرای طرح تنفس جنگل ها شاهد قطع ۸ هزار اصله درخت در سال گذشته بودیم، این سول را مطرح کرد که اگر حفاظت به درستی صورت گرفت چرا شاهد این حجم از قطع درختان بودیم؟

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه ۱۲۹۰ نفر امر حفاظت از جنگل های مازندران را برعهده داشتند، خاطرنشان کرد: از این میان تنها ۸۰۰ نفر در بخش حراست از جنگل ها مشغول بکار بودند و مابقی در بخش های دیگر غیر از حفاظت حضور داشتند.

سرهنگ عباس نژاد با تاکید بر اینکه تنها قرق بان و جنگلبان می خواهیم، گفت: پوشیدن لباس حفاظت، چارچوب خاصی دارد ولی متاسفانه عده ای بدون رعایت ضوابط، این لباس را بر تن داشته و اگر تخلفی اتفاق بیفتد به حساب یگان حفاظت نوشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه مناقصه جذب نیروهای حفاظتی به روش جدید منتشر شده است، افزود: مطمئناً هر نیرویی که سابقه تخلف نداشته باشد در یگان حفاظت به کار خود ادامه خواهد داد.

عملکرد نیروهای حفاظتی پایش می شود

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که از وضعیت کنونی حفاظت که طی سالهای متمادی توسط شرکت های بهره بردار صورت می گرفت، راضی نبود، خاطرنشان کرد: در برنامه جدید حفاظت، جنگل ها بلوک بندی شده و مسولیت ها واگذار می شود و در نتیجه عملکرد هر نیرو بررسی و پایش خواهد شد.

سرهنگ عباس نژاد با اعلام اینکه هر موسسه ای که برنده مناقصه شده طبق قانون مسولیت حفاظت را برعهده می گیرد، یادآور شد: در این راستا حق و حقوق نیروهای حفاظتی طبق مقررات و برابر با قانون کار پرداخت خواهد شد و یگان حفاظت استانها نیز بر این موضوع نظارت خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه هیچ نیرویی تعدیل نشده و تجمعات شکل گرفته در روزهای گذشته فضاسازی برخی شرکت هاست، گفت: برخی که منافع شان به خطر افتاده است درصدند تا سازمان جنگل ها را وادار به ترک تشریفات کنند تا حفاظت از جنگل ها از طریق مناقصه صورت نگیرد.


نیرویی از نیروهای حفاظت جنگل تعدیل نشده است/تجمعات فضاسازی برخی شرکت هاست


منبع : حسین احمدی/قدس آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نیرویی از نیروهای حفاظت جنگل تعدیل نشده است/تجمعات فضاسازی برخی شرکت هاست

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir