امروز جمعه 09 خرداد 1399 ساعت 15:22:28

دوربین خبر

کد مطلب : 30362 -تاریخ انتشار : شنبه 04 خرداد 1398 -ساعت : 11:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نقاش گمنام /مکرمه ای دیگر در مازندران هنرمندی می کند

دوربین خبر گزارش می دهد...

نقاش گمنام /مکرمه ای دیگر در مازندران هنرمندی می کند

به گزارش دوربین خبر،

نام او را اهالی هنر نشنیده اند و چندان شناخته شده نیست، اما آثارش موجب شگفتی هنرمندان و بینندگان می شود. رنگی که به کار می برد اکرولیک با چسب دی ام 5 است که بهترین رنگ حال دنیاست. 

سعیدی کناری در حقیقت از لحاظ تکنیکی و کلاسیک، هیچ تعریفی از رنگ و طرح ندارد و به طور فی البداهه کار می کند و اصلاً آثارش را اتود نمی زند.

او به شکل سیری ناپذیری، گرسنه ی نقاشی است و بعد از تهیه ابزار، دغدغه های روحی و ذهنی اش در قالب نقاشی تبلور پیدا می کند و به نشاط و آرامش می رسد. گاهی اتفاق می افتاد که به خاطر نداشتن ابزار کار، پشت و روی نقاشی قبلی اش دوباره نقاشی می کشد.

نمی تواند بگوید و نمی داند که از کدام یک از نقاشان ایرانی و خارجی تاثیر پذیرفته یا الهام گرفته و میزان تاثیر آنان بر آثار او چقدر بوده است، اما می گوید: «برای دل خودم نقاشی می کشم.»

سعیدی کناری روی هر چیزی نقاشی می کشد؛ از بوم گرفته تا روی در منازل، کابینت، پشت تلویزیون، صندوقچه های قدیمی، دیوار و ....

عاشق این کار است و ظرف چند دقیقه با تکه ای ژلاتین، بدون هیچ الگویی، اثری خلق می کند که بسیار چشم نواز است و جذاب.

علی سعیدی کناری متولد سال 1350 شهرستان فریدونکنار است. در مدرسه فقط توانست تا سوم راهنمایی به ادامه تحصیل بپردازد. با وجود علاقه و توانمندی نسبی اش به نقاشی، عشق زیادی به خوانندگی داشت و تا حدودی هم آن را ادامه داد. اما از سال 1392 به صورت خودآموخته بدون شرکت در هیچ دوره آموزشی، کلاس یا دانشگاهی نقاشی را شروع کرد. در همین سال بود که پی به استعدادش برد.

می گوید: «در سوپرمارکتی فروشنده شیفت شب بودم. تا صبح فرصت زیادی داشتم که خودم را مشغول نقاشی کنم. آن جا روی ام دی اف و مقوا نقاشی می کردم.»

شعبان کناری


نقاش گمنام /مکرمه ای دیگر در مازندران هنرمندی می کند

نقاش گمنام /مکرمه ای دیگر در مازندران هنرمندی می کندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نقاش گمنام /مکرمه ای دیگر در مازندران هنرمندی می کند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir