امروز سه شنبه 21 مرداد 1399 ساعت 23:15:50

دوربین خبر

کد مطلب : 30373 -تاریخ انتشار : یکشنبه 05 خرداد 1398 -ساعت : 08:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عوائد موقوفه تاجر ساروی برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص یافت

عوائد موقوفه تاجر ساروی برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص یافت

به گزارش دوربین خبر،
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: عوائد موقوفه تاجر ساروی برای خرید دو دستگاه پزشکی دیگر دربیمارستان امام خمینی(ره) ساری اختصاص یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران،حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در راستای اجرای نیت موقوفه محمد باقر تاجر ساروی مبلغ 610 میلیون ریال جهت خرید دو دستگاه پرتابل تنفس مصنوعی(ونتیلاتور پرتابل) برای بیمارستان امام خمینی(ره) ساری اختصاص داده شد.
وی گفت: مرحوم حاج محمدباقر تاجر ساروی بخشی از اموال خود را در تاریخ هفتم اردیبهشت سال ۱۳۰۸ هجری شمسی برای مریضخانه ساری بیمارستان امام خمینی(ره) وقف کرد و عواید حاصله آن را برای صرف لوازم مریضخانه فوق قرار داده است.
حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: این موقوفه که در بلوار کشاورز شهرستان ساری قرار دارد در حال حاضر مشتمل بر ۵ هزار و ۷۰۰ رقبه با کاربری‌های متعدد مانند مسکونی، تجاری، اداری، کشاورزی، باغ و... بوده که درآمد حاصله از قراردادهای اجاره صرف خرید تجهیزات و لوازم پزشکی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: برخی از لوازم و تجهیزات خریداری شده از محل درآمد این موقوفه برای بیمارستان امام خمینی(ره) ساری شامل خرید آمبولانس، پنج دستگاه NICU یا اینکوباتور و وارمر برای کودکان نارس، دستگاه سونوگرافی برای اورژانس بیمارستان، یک واحد سردخانه جسد ، خرید دستگاه اتوکلاو اتاق عمل ، خرید دستگاه مانیتوریک برونده قلبی ویژه icu ،خرید ماشین بی هوشی اتاق عمل ، خرید دستگاه های لارنگوسکوپ و اتو آفتالموسکوپ ویژه اورژانس و ... است.
وی با بیان اینکه مردم اوقاف را یاری و حق و حقوق موقوفات را پرداخت کنند تا بیشتر بتوانیم در حوزه درمانی اجرای نیت داشته باشیم، گفت: با اجرای نیت واقف در حوزه درمانی، سلامتی به بسیاری از بیماران برگشته است.
قابل ذکر است، دستگاه تنفّس مصنوعی یا وِنتیلاتور (به انگلیسی: Medical ventilator) )دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به‌طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند انجام می‌دهد. به عبارت دیگر در ریه می‌دمد و درنگ می‌کند و بازدم خودبخود انجام می‌شود.آغاز تهویه مصنوعی با لوله‌گذاری تراشه فراهم می‌شود. پس از آن با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که امروزه تحت کنترل ریز پردازندهها هستندتنفس مصنوعی برای بیمار شروع می‌شود.


عوائد موقوفه تاجر ساروی برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص یافتلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : عوائد موقوفه تاجر ساروی برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص یافت

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir