امروز سه شنبه 08 بهمن 1398 ساعت 17:18:14

دوربین خبر

کد مطلب : 30400 -تاریخ انتشار : یکشنبه 19 خرداد 1398 -ساعت : 18:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ناهنجاری سد لفور با ورود دادستانی پیگیری می شود

دوربین خبر گزارش می دهد...

ناهنجاری سد لفور با ورود دادستانی پیگیری می شود

به گزارش دوربین خبر،

پس از انتشار ویدئو و عکس هایی از ناهنجاری های اجتماعی در تعطیلات گذشته سد لفور با ورود دادستانی مازندران به ناهنجاری اجتماعی در سد لفور سوادکوه برخورد با برهم زنندگان امنیت اخلاقی سویه های جدید به خود گرفته است. 

دادستان عمومی و انقلاب مازندران در ساری درباره بی‌حجابی صورت گرفته و هنجارشکنی در سدلفور و به دنبال آن انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی گفت: پیرو دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران به دادستان استان مازندران این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

سیدیونس حسینی‌عالمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره بی‌حجابی صورت گرفته و هنجارشکنی در سدلفور و به دنبال آن انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: پیرو دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران به صورت ویژه به دادستان استان مازندران این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه  هفته جاری بازدیدی از این منطقه صورت می‌گیرد و با خاطیان این مسأله به صورت جدی برخورد می‌شود، افزود: حضور عده‌ای از افراد به صورت مختلط و نداشتن هیچ پوشش و انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود و قطعا با خاطیان این مسأله برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با تاکید بر اینکه برای آب منطقه‌ای نیز تکالیفی در نظر گرفته می‌شود، جهت محصور کردن فضا درباره اینکه مسأله که آب منطقه‌ای استان اعلام کرده فضا در اختیار بخش خصوصی بوده و به آنها ارتباطی ندارد، عنوان کرد: نظارت بر عهده آب منطقه‌‌ای است و ممکن است واگذاری مقطعی در اختیار بخش خصوصی باشد اما تکلیف اینکه به چه کسانی واگذار شود و مراقبت‌های نظارتی از سوی آب منطقه‌ای بوده است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نیز در این زمینه به صورت قاطعانه وارد شده است، 3تصریح کرد: به نظر من تا زمانی که مسؤولان به وظایف خود به درستی عمل نکنند این تخلفات صورت می‌گیرد و مسؤولان در این زمان سعی می‌کنند مسؤولیت خود را واگذار کنند که در این زمینه بخشی از تخلفات متوجه آب منطقه‌ای مازندران است.

حسینی‌عالمی با اعلام حضور مسؤولانه نهادهای مرتبط با مناطق گردشگری جلوی تخلفات و ناهنجاری‌های اجتماعی را می‌‌گیرد، گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان باید در حوزه مسؤولیتی خود به درستی عمل کنند و نباید به بهانه اینکه دست خصوصی است سلب مسئولیت محسوب می شود. 

با وجود تذکرها و هشدارهای متعدد دلسوزان بومی به مسؤولان در ارتباط با رها شدگی اماکن و مناطق گردشگری استان مازندران و رواج برهنگی و ولنگاری عملا اتفاقی در این خصوص رخ نداده و تنها آزردگی خاطر برای مردم این سرزمین حاصل شده استفصل گرم سال که فرا می‌رسد برخی به خود اجازه می‌دهند با هر پوششی بدون در نظر گرفتن فرهنگ منطقه در مناطق گردشگری به‌ویژه سواحل شمال حضور یابند؛ نکته جالب اینکه بیشتر این افراد در حالت عادی و در شهر خود حجاب می‌کنند ولی تصورشان بر این است ساحل شمال جای هر نوع پوششی می‌تواند باشد.

حکایت تلخ بدحجابی در حالی در سواحل شمال مشاهده می‌شود که این موضوع حتی در برخی مواقع توانسته پوشش بومیان را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس مازندران در خصوص انتشار تصویری از حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور در شهرستان سوادکوه شمالی ضمن بررسی همه جانبه موضوع و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی و حفظ ارزش های دینی و اخلاقی مراتب را سریعا از طریق پلیس امنیت عمومی استان و فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی پیگیری کرد .

 با شناسایی مسئول بخش خصوصی، این فرد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه، شمالی احضار شد.

پلیس اعلام کرد:امنیت اخلاقی خط قرمز پلیس بوده و پلیس با هرگونه ناهنجاری های اخلاقی برابر قانون برخورد خواهد کرد .


ناهنجاری سد لفور با ورود دادستانی پیگیری می شود


منبع : فارس/دوربین خبر


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ناهنجاری سد لفور با ورود دادستانی پیگیری می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir