امروز چهار شنبه 02 بهمن 1398 ساعت 14:54:48

دوربین خبر

کد مطلب : 30405 -تاریخ انتشار : یکشنبه 19 خرداد 1398 -ساعت : 18:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
699 میلیون یورو حجم سرمایه گذاری مورد نیاز گردشگری مازندران است

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران:

699 میلیون یورو حجم سرمایه گذاری مورد نیاز گردشگری مازندران است

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه تاکنون 123 فرصت سرمایه‌گذاری استان در این بخش‌ها شناسایی شده است، 29 مورد آن را شاخص معرفی کرد که حجم مورد نیاز سرمایه‌گذاری مربوطه، به 699 میلیون یورو می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، سیف الله فرزانه با اشاره به 3 رویداد مهم اقتصادی که به زودی در استان برگزار می شود، اظهار کرد: مازندران در کنار طبیعت خارق العاده، دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی متنوعی است و آن را به مکانی توریستی و پیشتاز در جاذبه های گردشگری کشور تبدیل کرده است.

وی افزود: برای معرفی توانمندی های این استان نیاز به یک رویداد بزرگ بود که خوشبختانه با نگاه مثبت استاندار مازندران در حال وقوع است؛ یکی از آنها اجلاس شورای همکاری های تجاری اتاق های بازرگانی است که قطعا مباحثی را در حوزه گردشگری خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در همایش فرصت های سرمایه گذاری، در یک پنل اختصاصی به بیان 3 فرصت سرمایه گذاری مهم خواهیم پرداخت؛ یکی از آنها سایت "کندلک" ساری مشهور به بام ساری، دیگری هتل 5 ستاره "ماهان" در لالیم و دیگری آژانس مسافرتی "رادسفر" است.

وی ادامه داد: البته دو فرصت دیگر را نیز بعنوان ذخیره در نظر گرفتیم که اگر فرصت شد، به آنها پرداخته خواهد شد؛ یکی از آنها معرفی کارگاه سفالگری در آمل و دیگری سایت ساحلی فریدونکنار است.

فرزانه با اعلام اینکه 123 فرصت سرمایه گذاری در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران شناسایی و 29 مورد آن به همایش اعلام شده است، بیان کرد: سرمایه گذاری مورد نیاز برای این موارد، 699 میلیون یورو است که در مجال سخنرانی، 3 فرصت را به عنوان شاخص، به میهمانان داخلی و خارجی معرفی می کنیم.

وی یادآور شد که حجم سرمایه‌گذاری هایی که تاکنون در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان انجام شده، به 6 هزار و 500 میلیارد تومان می‌رسد.

فرزانه همچنین با اشاره به دیگر رویداد مهم اقتصادی در مازندران یعنی نمایشگاه توانمندی های مازندران بیان کرد: هر چند گستره فعالیتهای این سازمان بسیار زیاد است اما در 200 مترمربع از فضایی که در اختیارمان قرار داده‌اند؛ در نظر داریم که یک پنل صنایع دستی با 22 رشته را توسط هنرمندان استان به نمایش بگذاریم.

وی درباره اهدافی که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در نمایشگاه مذکور به دنبال آن است، اظهار کرد: هدف نخست این است که تفاهم نامه یا قرارداد همکاری با برخی از کشورها داشته باشیم که سرمایه گذار خارجی بیاید و ما هم بتوانیم از سرمایه گذاری آنها برای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

این مسئول ادامه داد: موضوع دیگر، بحث تورهای گروهی است که در این زمینه ضعف داریم و باید خود را توانمند کنیم، ما هنوز یک پرواز مستقیم خارجی نداریم و شاید علت آن را باید در همجواری با پایتخت و پروازهایی مثل مشهد و تهران بدانیم که در واقع مازندران در مسیر خط پروازی آنها و در مسیر گردشگری زیارتی و فرهنگی قرار دارد.

فرزانه تاکید کرد: باید به سمتی برویم که گردشگری خارجی وارد کشور شود، اکنون سفرهای انفرادی داریم و باید تلاش کنیم مانند شهرهایی چون تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز، تورهای گردشگری خارجی داشته باشیم.

وی در پایان ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران 3 رویداد مهم اقتصادی در مازندران، ابراز امیدواری کرد که در همایش، نمایشگاه و اجلاس بتوانیم به نتایج خوبی در بخش گردشگری بویژه تورهای گروهی دست بیابیم.


699 میلیون یورو حجم سرمایه گذاری مورد نیاز گردشگری مازندران استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 699 میلیون یورو حجم سرمایه گذاری مورد نیاز گردشگری مازندران است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir