امروز سه شنبه 08 بهمن 1398 ساعت 17:15:22

دوربین خبر

کد مطلب : 30416 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 خرداد 1398 -ساعت : 19:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتی

استاندار مازندران در جمع اعضای اتحادیه اتاق های بازرگانی کشورهای خزر عنوان کرد:

حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتی

به گزارش دوربین خبر، حسین زادگان استاندار مازندران هجدهمین نشست شورای همکاری تجاری I.C.B.C اتاق‌های بازرگانی و صنعت کشورهای حاشیه دریای خزر گفت:مراوادت بین المللی به انعقاد قراردادهای خواهرخواندگی، امضای تفاهمنامه، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های متعدد در جهت افزایش تعاملات با کشورهای همسایه حایز اهمیت است.

او با بیان اینکه بخش خصوصی باید تحرک بیشتری داشته باشند تا از این ظرفیت ها استفاده کنند افزود:متأسفانه علیرغم همه ظرفیت‌ها و نیاز همه کشورهای حوزه خزر و آسیای میانه به همدیگر، حجم مبادلات تجاری آن قدر بالا نیست و این مسائل می‌تواند در اجلاس کنونی آسیب شناسی و راهکارهای آن بررسی شود.

او با بیان اینکه استان مازندران به اندازه یک کشور در همه حوزه ها ظرفیت دارد خاطرنشان کرد: آنچه که باعث می شود که کشورهای منطقه سهم واردات را به یگدیگر اختصاص ندهند، بالا بودن ریسک تجاری در کشورهای همسایه است، 

حسین زادگان در ادامه این اجلاس در جمع سفرای کشورهای منطقه گفت:باید تلاش کنیم تا ریسک تجاری را کاهش دهیم و بهمین منظور حمایت صندوق توسعه صادرات را با امضا تفاهم نامه اخذ کردیم تا ریسک تجاری صادر کنندکان کاهش یابد.

حذف موانع گمرکی،تعرفه های آزاد حمل نقل از موانع است ،این اجلاس ها صرفا همایش محض نباشد باید موافقت نامه ها پیگیری شود و این اجلاس ها نیز برای اثرگذاری بیشتر منظم تر برگزار گردد.

استاندار مازندران ادامه داد:۳ بندر تجاری در مازندران ظرفیت ارزشمندی است که مهیاست و در کنار آن وجود ارتباطات ریلی مناسب، موقعیت جغرافیایی، ظرفیت‌های تولیدی در بخش های مختلف بویژه کشاورزی، صنایع تبدیلی مرتبط و شیلات می تواندن نقطه اتکای مناسبی برای گسترش روابط تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر باشد

 123 کالا و 3200 کارخانه در استان وجود دارد که قابل رقابت در بازار های بین المللی هستند.

وی خاطرنشان کرد:در مازندران نیاز به یک هلدینگ سرمایه گذاری داشتیم که بزودی راه اندازی خواهد شدتا نیاز های صادراتی و سرمایه گذاری استان مازندران تامین شود.

وی افزود: در حوزه فرهنگی_ گردشگری مراودات کمی با کشورهای همسایه داریم اما در کنار آن از کشورهای عربی بیشتر توریست بیشتری داریم و لازم است مراودات فرهنگی _گردشگری این کشورها باید افزایش یابد تا شاهد افزایش مبادلات اقتصادی باشیم.


حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتی

حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتی

حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتی

حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : حمایت از سرمایه گذاران با امضا تفاهم نامه صادراتی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir