امروز شنبه 27 مهر 1398 ساعت 23:37:41

دوربین خبر

کد مطلب : 30422 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 خرداد 1398 -ساعت : 05:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه اندازی 80 طرح کشاورزی در هفته کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

راه اندازی 80 طرح کشاورزی در هفته کشاورزی

به گزارش دوربین خبر،عزیزالله شهیدی‌فر با تبریک آغاز هفته جهاد کشاورزی با شعار"جهاد کشاورزی، رونق تولید، امنیت غذایی" اظهار کرد: در هفته جهاد کشاورزی گفت: امسال 80 پروژه تولیدی، خدماتی و زیربنایی بخش کشاورزی در مازندران افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: 59 پروژه در بخش آب و خاک، 6 پروژه دام و طیور، هفت پروژه زراعی و باغی، یک پروژه شیلاتی و هفت پروژه صنایع تبدیلی در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: برای افتتاح و بهره‌برداری این طرح‌ها 66 میلیارد و 257 میلیون تومان اعتبار هزینه شد.

شهیدی‌فر افزود: با افتتاح و بهره‌برداری این طرح‌ها 15 هزار و 214 تن محصول به مجموع تولیدات  بخش کشاورزی مازندران اضافه می‌شود.

وی از میزان اشتغال‌زایی دو هزار و 340 نفری این طرح‌ها در بخش کشاورزی مازندران خبر داد و گفت: با افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های بخش کشاورزی 147 روستا و هشت هزار و 495 خانوار روستایی از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، پرورش مرغ مادر گوشتی، احداث کارخانه شالیکوبی، گلخانه هیدروپونیک، گلخانه گل و گیاه زینتی، گلخانه لیموترش، سردخانه دومداره و بسته‌بندی و سورتینگ، انواع عرقیات گیاهی و بسته‌بندی گیاهان دارویی، پرواربندی بره، بسته‌بندی میوه تازه، بسته‌بندی و فرآوری زیتون، فرآورده‌های دریایی و خدمات انبارداری و نگهداری محصولات کشاورزی را از جمله طرح‌های قابل افتتاح عنوان کرد.

به گفته شهیدی فر پرورش گاو شیری، پرورش گوسفند داشتی، حفر و تجهیز چاه کشاورزی، تجهیز و برق‌رسانی چاه کشاورزی، بند انحرافی و احداث سردهنه زراعی، شن‌ریزی جاده بین مزارع، احداث استخر ذخیره آب، لوله‌گذاری، احداث و پوشش بتنی کانال انتقال آب، طرح تجمیع سامانه‌های نوین آبیاری تحت فشار و کم فشار، تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی شالیزاری و نهالستان انجیر را از دیگر طرح‌های قابل بهره‌برداری در هفته جهاد کشاورزی است.

21 تا 27 خرداد ماه به عنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.


راه اندازی 80 طرح کشاورزی در هفته کشاورزیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : راه اندازی 80 طرح کشاورزی در هفته کشاورزی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir