امروز شنبه 27 مهر 1398 ساعت 22:54:28

دوربین خبر

کد مطلب : 30435 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 خرداد 1398 -ساعت : 17:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نخستین جشنواره ملی قصه گویی در مازندران برگزار می شود

ولیپور مدیرکل کتابخانه های مازندران:

نخستین جشنواره ملی قصه گویی در مازندران برگزار می شود

56 کتابدار قصه گو و منتخبین جشنواره های منطقه ای از سراسر کشور در نخستین جشنواره ملی نهاد کتابخانه های عمومی که به میزبانی مازندران برگزار می شود،شرکت می کنند.

به گزارش دوربین خبر،

56 کتابدار قصه گو  و منتخبین جشنواره های منطقه ای از سراسر کشور در نخستین جشنواره ملی  نهاد کتابخانه های عمومی که به میزبانی مازندران برگزار می شود، به رقابت می پردازند. این جشنواره با حضور مسئولان و چهره های فرهنگی کشور و استان، فعالان حوزه کودک و نوجوان، کتابداران، دانش آموزان مدارس و دوستداران کتاب و کتابخوانی، با اجرای برنامه های متنوعی همچون قصه گویی و برنامه های نمایشی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران اظهار داشت: فراخوان اولیه‌ جشنواره در آذر ماه سال ۱۳۹۷ توسط نهاد کتابخانه های کشور منتشر شد که طی آن استان‌های مختلف در یک تقسیم‌بندی هشتگانه با محوریت هشت استان گیلان، تهران، مرکزی، همدان، فارس، آذربایجان غربی، خوزستان و خراسان رضوی، در این رقابت شرکت کردند.

آرزو ولی‌پور ترویج قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها، شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی را از جمله اهداف نخستین جشنواره نهاد کتابخانه های عمومی کشور دانست.

وی به برگزاری مرحله نهایی جشنواره قصه‌گویی در سطح ملی و به میزبانی ساری اشاره کرد، و گفت: یکی از سیاست‌های نهاد کتابخانه های کشور، توزیع برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی و تمرکززدایی به سمت درگیر شدن همه استان‌ها در برگزاری برنامه‌ها بوده است.

مدیرکل کتابخانه‌های مازندران تصریح کرد: این جشنواره به صورت منطقه‌ای برگزار شد و بنا شد اختتامیه ملی در یکی از استان‌ها غیر از تهران برگزار شود که پس از کاندیدا شدن چند استان، در نهایت استان مازندران به عنوان میزبان برگزاری این برنامه انتخاب شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: 2 نفر از استان مازندران در مرحله منطقه ای این رویداد، به مرحله نهایی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور راه یافته اند که در این رویداد رقابت خواهند کرد.

گفتنی است این جشنواره روز سه شنبه 28 خرداد ماه با مراسم افتتاحیه در مجمتع رفاهی بهزیستی واقع در فرح آباد ساری آغاز خواهد شد و پس از 3 روز رقابت قصه گویی ، بعداز ظهر روز پنج شنبه 30 خرداد ماه ساعت 15 اختتامیه این رویداد با معرفی و تقدیر از برگزیدگان بخش ملی اجرا می شود.


نخستین جشنواره ملی قصه گویی در مازندران برگزار می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نخستین جشنواره ملی قصه گویی در مازندران برگزار می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir