امروز پنج شنبه 01 اسفند 1398 ساعت 08:41:17

دوربین خبر

کد مطلب : 30446 -تاریخ انتشار : شنبه 01 تیر 1398 -ساعت : 18:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شناسایی 406 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران

شناسایی 406 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران

به گزارش دوربین خبر،
رزمایش نجات غریق با هدف آمادگی کامل و هماهنگی میان نیروهای امدادی، ناجیان غریق و نیروهای انتظامی و امنیتی در شهرستان بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران معاون سیاسی،اجتماعی وامنیتی استاندار مازندران در این مراسم با بیان اینکه غرق شدن گردشگران در دریا به چهره گردشگری استان آسیب زده تاکید کرد:سواحل و دریای مازندران باید از چهره غریق پذیری به سمت جذب گردشگر حرکت کند.
حسین حسن نژاد افزود: دریا بزرگترین طرفیت جذب گردشگر استان است ، اما متاسفانه در دوره های متمادی با غرق شدن مسافران در این سواحل منجر به چهره نامناسبی از گردشگری استان شده است.
وی تاکید کرد: به تناسب اهمیت سواحل و دریای مازندران در جذب گردشگر باید اقداماتی در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات و آگاهی بخشی در طرح ساماندهی دریا و همچنین کاهش غرق شدگان در دریا انجام شود.
معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه کیفیت و سطح امنیت سواحل مازندران به نسبت میزان گردشگران ارتقا نیافته است، افزود: اولویت ما برای سواحل ارتقای کیفیت بهداشتی و خدماتی به همراه افزایش سطح امینت گردشگران است.
حسن نژاد با بیان اینکه دریای خزر مقصد گردشگرانی از سراسر کشور و حتی گردشگران خارجی در تمام فصول سال است، اظهار داشت: برای ساماندهی سواحل استان باید اعتباراتی فرا استانی و ملی دیده شود و مقام عالی استان نیز به صورت جدی پی جذب این اعتبارات است.
*شناسایی 406 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران
معاون استاندار با اشاره به اینکه سال گذشته 376 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران شناسایی شده ، افزود: امسال با همکاری پژوهشگران علمی و پایش های محلی، 406 نقطه حادثه خیر شناسایی شده است.
وی شناسایی هر چه بیشتر نقاط حادثه خیر سواحل مازندران را در ارتقای امنیت و حفظ جان گردشگران و مردم استان مهم عنوان کرد و گفت: افزایش شناسایی این نقاط انتظار کاهش غریق در دریا را نیز به همراه خواهد داشت که به نوعی به عملکرد دستگاههای شهرستانی بستگی دارد.
حسن نژاد همچنین با اشاره به کاهش 20 درصدی تلفات جانی در سواحل مازندران در سال گذشته ، گفت: امسال با توجه به تجربیات گذشته باید در جهت به حداقل رساندن غرق شدگان حرکت کنیم.
وی همچنین به تمامی دستگاههای اجرایی تاکید کرد که در جهت آگاهی بخشی و کاهش غرق شدگی در دریا از سازمان ها و سمن های مردم نهاد استفاده کنند تا طرح دریا طرحی مردمی و فراگیر شود.
*حرکت به سوی پیشگیری به جای نجات
معاون امداد و نجات هلال احمر مازندران نیز در این رزمایش تاکید کرد: باید از مرحله نجات به سمت فضایی حرکت کنیم که ناجیان پیشگیران غریق باشند.
دکتر غلامعلی فخاری گفت: برای این منظور ناجیان غریق به همراه تمامی دستگاه های اجرایی و به خصوص رسانه ها سطحی از آگاهی برای مردم ایجاد کنند تا مانع از انحراف در استفاده از دریا و غرق شدگی شوند.
به گفته او بخشی از این مسیر فرهنگی است ، اما بخش مهم دیگر حضور ناجیان و نیروهای امدادی و ناجیان به عنوان راهنمایان ساحل است تا گردشگران را برای استفاده از دریاو ساحل مدیریت و آگاه کنند


شناسایی 406 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : شناسایی 406 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir