امروز سه شنبه 06 آبان 1399 ساعت 23:37:10

دوربین خبر

کد مطلب : 30448 -تاریخ انتشار : شنبه 01 تیر 1398 -ساعت : 18:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرونده الکترونیک بیماران در مازندران تشکیل می شود/بررسی 220 هزار پرونده در سال

پرونده الکترونیک بیماران در مازندران تشکیل می شود/بررسی 220 هزار پرونده در سال

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت:چهار اقدام استحقاق سنجی، انتقال الکترونیک اسناد، نسخه نویسی و ارجاع الکترونیک را در دستور کار داریم، اظهار کرد: این اقدامات برای آینده کشور مفید بوده و تنها در بستر فرهنگ سازی محقق می شود.

ظفرمند با اشاره به اینکه طرح انتقال الکترونیک اسناد در تمامی بیمارستان های دولتی در دست اجراست، خاطرنشان کرد: شرط تداوم همکاری با بیمارستان های خصوصی، پیوستن به این طرح است.

 مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به اینکه در گذشته با حجم زیادی اسناد کاغذی مواجه بودیم که نیاز به حمل و نقل و نگهداری داشتند، گفت: در حال حاضر اسناد در سامانه به ناظر بیمه سلامت ارائه و همانجا رسیدگی می شود و در پایان ماه بیمارستان ها می توانند نسبت به درخواست وجه اقدام کنند.

ظفرمند با اعلام اینکه با انتقال الکترونیک اسناد شاهد سرعت انتقال، کاهش مصرف کاغذ، شفاف سازی در انتقال داده ها و کاهش دخالت های استنباطی خواهیم بود، افزود: در این روش بیمه شده می تواند داده های درمانی اش را مشاهده کند.

وی با اعلام اینکه استحقاق سنجی بیمه ای موجب رفع همپوشانی دفترچه های درمانی می شود، یادآور شد: در ادامه کار، استحقاق سنجی درمانی صورت خواهد گرفت و به بیمار اعلام می شود که چه خدماتی را می تواند و چه خدماتی را نمی تواند دریافت کند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اعلام اینکه ارجاع الکترونیک با طرح پزشک خانواده گره خورده است، اضافه کرد: متاسفانه داده های بیماران بروز نیست با اجرای پروژه پرونده الکترونیک می توانیم به داده های درست دسترسی و تصمیم گیری های حساب شده ای داشته باشیم.

ظفرمند با اشاره به اینکه در نسخه نویسی بخاطر گستردگی داروها و خدمات مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: در این روش الکترونیکی ، تداخلات دارویی و سنی توسط سیستم به پزشک اعلام و تجویز منطقی صورت می گیرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان صرفه جویی کاغذ در روش های الکترونیک توضیح داد: با وجود ۲۲۰ هزار پرونده درسال، ۴ و نیم میلیون برگ کاغذ در اسناد پزشکی مصرف می شود. همچنین سالانه یک میلیون دفترچه ۱۲ تا ۱۸ برگی چاپ می گردد که با اجرای سیستم مکانیزه به حداقل خواهد رسید.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگارمان، بسترسازی دیرهنگام را مهمترین مشکل اجرای پروژه الکترونیک عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح استحقاق سنجی ماهانه ۸۰۰ دفترچه درمانی تکراری حذف می شود.

دکتر ظفرمند در پایان از مردم خواست کلیه مشکلات و سوالات خود را با سامانه ۱۶۶۶ درمیان بگذارند


پرونده الکترونیک بیماران در مازندران تشکیل می شود/بررسی 220 هزار پرونده در سال

پرونده الکترونیک بیماران در مازندران تشکیل می شود/بررسی 220 هزار پرونده در سال

پرونده الکترونیک بیماران در مازندران تشکیل می شود/بررسی 220 هزار پرونده در ساللینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : پرونده الکترونیک بیماران در مازندران تشکیل می شود/بررسی 220 هزار پرونده در سال

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir