امروز شنبه 27 مهر 1398 ساعت 22:55:32

دوربین خبر

کد مطلب : 30456 -تاریخ انتشار : شنبه 01 تیر 1398 -ساعت : 19:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیریت مصرف آب با بکارگیری بانوان در اجرای برنامه الگوی مصرف

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب آبفای شهری مازندران خبر داد:

مدیریت مصرف آب با بکارگیری بانوان در اجرای برنامه الگوی مصرف

به گزارش دوربین خبر،

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آبفاشهری مازندران بر لزوم فراهم آوردن زمینه مشارکت خانواده ها در مدیریت مصرف گفت: زنان به عنوان عنصر اصلی خانواده در ترویج رعایت الگوی مصرف انرژی آب نقش اساسی دارند .

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس سعید قلی زاده  با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف آب بویژه زمانی که منابع آب در محدودیت قرار دارد، اظهار داشت:اعمال مدیریت مناسب در زمینه های تأمین و توزیع، کنترل و حفظ کیفیت آب و همچنین شیوه های مصرف آن، نقش تعیین کننده ای در بهره گیری از این منابع محدود دارد.

وی، ادامه داد: در این میان نقش خانواده نقش بی بدیلی است به طوری که بیش از یک دهه کشورهای متعددی در جهان، نقش خانواده را در امر تأمین، مدیریت و حفاظت از منابع آب آزموده اند و از مزایای آن بهره مند شده اند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفاشهری مازندران با بیان اینکه خانواده ها می توانند آب را در خانه به ویژه  آشپزخانه به گونه ای خردمندانه استفاده کنند افزود: بانوان می توانند از آب هایی که در منازل استفاده  می شود برای کاربری و مصارف دیگر شامل آبیاری گل ها و درختان باغچه، حیات و...  استفاده نمایند.

مهندس قلی زاده، با اشاره به توانایی خانواده ها در حفظ شبکه آب در منازل گفت: خانواده ها به ویژه بانوان با تجربیاتی که در این زمینه دارند می توانند این فعالیت ها را به سطوح بالاتری گسترش دهند.

وی، تصریح کرد: خانواده می تواند در طراحی و اجرای برنامه های آموزشی مربوط به آب مشارکت نمایند و بدین گونه نقش مهمی را در آموزش کودکان و دیگر افراد جامعه، برای حفاظت از منابع آب ایفا کنند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفاشهری مازندران با بیان اینکه زنان محیط اطرافشان را بعنوان سیستم بقای حیات می بینند که در این میان نقش آب بسیار برجسته است افزود: منبع تمام حیات، آب است که بدون آن زندگی غیرممکن می شود. زنان نقش های چندگانه ای را در خانواده و اجتماع بر عهده دارند و این نقش ها موجب افزایش احساس مسئولیت برای حفظ و مدیریت منابع آب می شود.


مدیریت مصرف آب با بکارگیری بانوان در اجرای برنامه الگوی مصرفلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مدیریت مصرف آب با بکارگیری بانوان در اجرای برنامه الگوی مصرف

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir