امروز شنبه 27 مهر 1398 ساعت 22:54:06

دوربین خبر

کد مطلب : 30471 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 تیر 1398 -ساعت : 09:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خرداد مازندران 13 جان باخته غرق شده داشت/دریا،رودخانه و کانال های آبیاری حادثه دیدگان را به کام مرگ می کشانند

خرداد مازندران 13 جان باخته غرق شده داشت/دریا،رودخانه و کانال های آبیاری حادثه دیدگان را به کام مرگ می کشانند

به گزارش دوربین خبر،خرداد امسال 13نفر در مازندران غرق شدند
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در خرداد ماه سالجاری (98) تعداد 13 نفر (9 مرد و 4زن ) بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.
،علی عباسی با بیان اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود:در خرداد ماه امسال 6 نفر در رودخانه ، 5 نفر در دریا و 2 نفر در کانال غرق شدند.

غرق شدگي يکي از علل مرگ و مير غيرعمدي است که به راحتي قابل پيشگيري است. با انجام اقداماتي همچون حصارکشي استخرها، عدم شنا در اماکني که امکان کمک رساني نيست، داشتن همراه در حين شنا، عدم شنا توسط افرادي که بدليل بيماري منع براي شنا دارند، مي توان از بروز غرق شدگي در حين شنا کردن را کاهش داد.‏
وی افزود : به افرادي كه قصد شنا در دريا را دارند توصيه می شود حتماً از طرحهاي سالم سازي دريا كه غريق نجات در آنها حضور دارند استفاده کنند.
مدیر کل پزشکی قانونی استان یاد آور شد :اطلاع رساني و آگاهي عمومي به شيوه هاي مختلف مي تواند براي کاهش تلفات انساني بسيارموثر باشد و رسانه ها می توانند نقش ويژه اي در اطلاع رساني و کاهش تلفات ناشي از غرق شدن شناگران در درياي خزر ايفا کنند.


خرداد مازندران 13 جان باخته غرق شده داشت/دریا،رودخانه و کانال های آبیاری حادثه دیدگان را به کام مرگ می کشانندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : خرداد مازندران 13 جان باخته غرق شده داشت/دریا،رودخانه و کانال های آبیاری حادثه دیدگان را به کام مرگ می کشانند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir