امروز شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 12:28:14

دوربین خبر

کد مطلب : 30477 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 تیر 1398 -ساعت : 18:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندران بدون مدیر به استقبال روز صنعت می رود/صمت همچنان بدون متولی

دوربین خبر گزارش می دهد...

مازندران بدون مدیر به استقبال روز صنعت می رود/صمت همچنان بدون متولی

به گزارش دوربین خبر،

متاسفانه در پی ناتوانی وزیر صنعت معدن و تجارت، سازمان صمت مازندران یک ماه بدون صاحب رها شده است.
در حالی سازمان صمت مازندران حدود یکماه بدون مدیر می باشد که هر روز نمایندگان لابی گر مجلس به افراد سیاسی و اقتصادی و لابی های اغماری! استانداری به دنبال رایزنی و گرفتن حکم برای افراد مورد نظرشان می باشند 
اما شنیده ها از وزارت صمت حکایت از آن دارد که وزیر بعد از تعلل یکماهه اش در انتصاب مدیر ، گویا قصد دارد فردی خارج از سازمان صمت مازندران را به عنوان سرپرست در مازندران منصوب نماید

گویا آقای وزیر متوجه این موضوع نیست که این موش و گربه بازی ها ، توهین به سه میلیون مازندرانی است که بیش از ده هزار شهید تقدیم نظام کرده اند.
انتظار بود بعد از کوتاهی و ناتوانی یکماهه آقای وزیر در انتصاب رئیس سازمان در مازندران ، حکم مدیر کلی برای یکی از نیروهای توانمند این سازمان در استان زده شود نه اینکه حکم سرپرستی برای شخصی خارج از سازمان یا استان توسط شما صادر شود.
در آخر یک سوال از آقای وزیر ؛ 
جناب رحمانی ، اگر استان شما یعنی آذربایجان شرقی در وضعیت تعیین مدیر بود اینگونه رفتار می کردید و اینگونه بی تفاوتی از خودتان نشان میدادید؟

اما نامه های رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران در کنار نامه رئیس اتاق بازرگانی نیز از حاشیه های هفته اخیر در مازندران بوده است.

پیام رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران به وزیر صنعت، معادن و تجارت در خصوص انتخاب رئیس سازمان صمت

با اهداء سلام

احتراما همانگونه که مستحضر می باشید امروزه اهمیت صنعت، معدن و تجارت و نقش بی بدیل آن برای توسعه اقتصادی کشور بر کسی پوشیده نیست و این در حالی است که ظرفیت های استان مازندران در
حوزه های صنعتی، تجاری و بالاخص معدنی نیز جایگاه ویژه ای را در کشور به خود اختصاص داده و
پتانسیل های متعدد در سایر زمینه ها و موقعیت ژئواکونومیکال و ژئوپلوتیکال مازندران ، خود موجب شده تا نقطه ثقلی برای توسعه تجارت بین المللی کشور باشد.

عدم نگاهی خلاقانه در فقدان مدیریتی توانمند برای این جایگاه موجب شده تا در سالهای اخیر آنچنان که شایسته بوده در گستره امکانات بالقوه و بالفعل مازندران قدم موثری برداشته نشده است.

داشتن این اعتقاد در روسای سازمان صنعت معدن و تجارت استان در سال های اخیر مبنی بر عدم انتقال معضلات و مشکلات پیش روی حوزه های محوله و بزرگنمایی موفقیت های کسب شده موجب گردیده تا مدیران عالی وزارتخانه بویژه وزیر محترم نسبت به عقب افتادگی های پیش آمده حضور ذهنی نداشته تا نسبت به اصلاح امور و یا تغییر مدیریت تدبیری اندیشیده شود.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی که بر اساس نص صریح قانون به عنوان مشاور سه قوه تنها مرجع اعلام نظر فعالان بخش خصوصی بوده ، بر این دیدگاه  معتقد است که انتخاب مدیری توانمند و خلاق برای ارتقاء جایگاه سازمان که از منظر طرح ها و برنامه های خود در راستای اهداف استاندار بعنوان عالیترین مقام  دولت در استان مازندران همسویی ویژه ای داشته باشد تا آنجا اهمیت دارد که در صورتیکه لازم باشد می توان به مدیرانی خارج از سازمان هم اندیشید.

شجاعت لازم برای روبرو شدن با مشکلات موجود یکی از مهمترین شاخص های لازم برای مدیری است که مقرر است سکان هدایت سازمان در اختیار ایشان قرار داده شود و ایجاد شفافیت در انعکاس گره های موجود در امور سازمان رسالتی باشد که خود را مقید به اجرای آن بداند

از آنجایی که وسعت نگاه و نظر حضرتعالی فراتر از دیدگاه بسته برخی جریانها و تشکل های خرد بوده که در روزهای اخیر تلاش گسترده ای داشته تا شاید بتوانند بر انتخاب مدیریت این جایگاه تاثیری جناحی داشته باشند اما با عنایت به سابقه بی بدیل جنابعالی در هدایت این وزارتخانه برای دستیابی به اهداف عالی مد نظر امید است تا هرچه سریعتر استان سراسر افتخار مازندران شاهد انتخابی هوشمندانه برای ریاست این سازمان بوده و تدبیر اندیشیده شده موجب شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای استان در حوزه های صنعت، معدن و تجارت باشد

 اما در ادامه جنجال ها پرده برداری از نوعی فعالیت سواقتصادی دیگر موضوعی است که کاربران فضای مجازی از آن خبر داده اند.

نامه سرگشاده شماره 2 خانه صمت مازندران به استاندار مازندران

استاندار معزز مازندران
جناب آقای حسین زادگان

احتراماً نظر به دیده ها و شنیده ها در خصوص نحوه جایگزینی ریاست محترم سازمان صمت استان که متاسفانه از زمان اعلام استعفای ایشان تاکنون قریب یک ماه میگذرد، حسب وظیفه ذاتی خود، مواردی به شرح ذیل به حضور حضرتعالی ابراز میدارد:
 بی شک ریاست بر سازمان صمت نیازمند اشرافیت به علم روز مدیریت صنایع، کاریزمای قابل قبول، تبحر در قوانین ـ رویه ها ـ دستورالعمل ¬های مرتبط با صنعت، معدن و تجارت و دیدگاهی استراتژیک می باشد. 
 دخالت همه ارکان وابسته به قدرت و غیر مرتبط، چه در کسوت مقامات اجرایی ، تقنینی و یا حتی قضائی در این انتخاب هنگامی که متولی این گزینش وزارت صمت می باشد کاری مذموم و نکوهیده و غیر منطقی است.
 تاثیرگذاری منفعت طلبانه و قشری، منطقه ای و ... از سوی بخشی ازفعالان اقتصادی نامتجانس در امر گزینش فرد جایگزین به نام بخش خصوصی حتماً امری نامیمون تلقی و بلاشک یکی از نتایج ناچسب ظهور طبقه نوکیسه پس از پایان جنگ تحمیلی در کشور است که خود را محق به دخالت همه جانبه در هر امر و موظف به تلاش برای مهرچینی هایی از این دست می داند.
 اصل جانشین پروری به عنوان یکی از اصول شاخص مدیریت نوین، تاکنون به دلیل اعمال و انتصاب جایگزین مدیریت سازمانها از خارج آنها، نادیده گرفته شده و اعمال نشده است. زمان آن رسیده که بواسطه حضور جنابعالی که فردی آگاه، انقلابی و پیشرو هستید، این رویه منسوخ و یکبار هر چند شاید نه در اعلاء درجه کمال، فرد جایگزین از درون سازمان انتخاب و معرفی شود. حتماً مستحضرید که این پیشنهاد نه برای ترغیب جنابعالی به دخالت در انتخاب فرد جایگزین بلکه برای کلید زدن یک رویه سالم از مناسبات مدیریتی استان و صدالبته تایید فردی که قرار است عالی ترین نماینده وزارت صمت در استان باشد به حضور تقدیم می شود.
 پیکر فضای کسب و کار استان شرایط خاص زمانی که در آن بسر میبریم نحیف تر از آنست که تاب صرف زمان برای کارآموزی، باندبازی و سعی و خطای افراد بیرون سازمان که گاها از اسامی شنیده شده بر می آید که اینان هیچ سنخیتی با وظایف تعریف شده برای این سازمان را ندارند را دارا باشد.
در پایان تاکید میکنم از آنجا که موضوعات مطروحه در این مرقومه جنبه کاملاً عمومی دارد و از آنجا که صحه صدر و حلم و دانش مدیریتی جنابعالی برای این تشکل مسجل است، نامه را بصورت سرگشاده به حضور تقدیم میکنیم تا همگان در جریان موضع این تشکل نسبت بخه این مقوله بسیار پر اهمیت قرار گرفته و این تشکل به انفعال در این شرایط متهم نگردد.
إِنَّ اللّه یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُودُّوا اْلأَمَانَاتِ إِلَی أَهْلِهَا
همانا خداوند امر می کند شما را به این که امانات را به صاحبانشان برگردانید.

از دیگر سو طبق شنیده ها برخی موضوعات تجاری در حوزه اقتصاد استان نشان می دهد تولی گرق ور حوزه صمت مازندران نیازی اصلی بوده و تعیین تکلیف آن خواسته فعالان تجاری و صنعت،معدن مازندران است. 

قابل توجه وزیر صمت و ریاست محترم سازمان بازرسی استان مازندران

آیا خبر دارید کارخانه برادرانی که در یکی از شهرهای غربی مازندران مستقر است و سیلویشان در یکی از شهرهای گلستان ،بعد از اینکه حدود چند ده هزارتن گندم دولتی را کسری آورده دوباره در سال ۹۷ با این سابقه خرابش، ۱۵هزارتن گندم به صورت امانی در اختیارش قرار داده اند و از این ۱۵ هزار تن گندم باز هم بیشترش گم شده و فقط مقدار اندکی به چرخه برگشت و تحویل دولت شد...
لطفا تحقیق کنید ببینید پشت پرده تخلفات این کارخانه کدام شخص و مدیر است
چطور ممکن است برای کارخانه ای که چنین تخلفی را دارد حواله حمل گندم صادر نمود تا بتواند از حمل و ذخیره سازی از جیب دولت درآمد زیادی کسب نماید در صورتی که قانون میگوید اگر کارخانه ای گندم را از سیلوی خود به کارخانه اش حمل نماید هزینه حمل با خودِ اوست .
آقای رئیس کل ! جوابگوی این دزدی و فساد کیست؟ و چه زمانی با مدیرانی اینچنینی برخورد قاطع میشود تا فیلشان یاد هندوستانی دیگر‼️ نکند...
 آقای وزیر نام شما را در ابتدای این متن آورده ایم تا نسبت به رزومه هایی که این روزهای از مازندران برای شما فرستاده میشود با دقت بیشتری مرور نمایید شاید مقداری از گندم های گم شده در یکی از آن رزومه ها باشد.‼️


مازندران بدون مدیر به استقبال روز صنعت می رود/صمت همچنان بدون متولیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مازندران بدون مدیر به استقبال روز صنعت می رود/صمت همچنان بدون متولی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir