امروز یکشنبه 04 آبان 1399 ساعت 19:24:33

دوربین خبر

کد مطلب : 30478 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 تیر 1398 -ساعت : 18:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
محصول مبارزه با اسلام امروز سربرآوردن گروه های تکفیری است/ایران مقتدرانه در برابر تفرقه ایستادگی می کند

عبدالوحید فیاضی در دفتر خبرگزاری تسنیم:

محصول مبارزه با اسلام امروز سربرآوردن گروه های تکفیری است/ایران مقتدرانه در برابر تفرقه ایستادگی می کند

به گزارش دوربین خبر،عبدالوحید فیاضی معاون اداری مالی دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی کشور در دفتر خبرگزاری تسنیم مازندران حضور یافت.
وی با بیان اینکه این دانشگاه با هدف صلح و دوستی و جذب دانشجویان وحدت شیعه و سنی را پیگیری می کند اظهار داشت:با گسترش جنبش های تکفیری در منطقه و حرکت های ضد دینی که به جهان اسلام لطمه وارد می کند سبب تهدید جهان اسلام علیه جهان اسلام شده است .
وی با بیان اینکه مقابله بین نهله های مختلف وهابیگری و سلفی گری سبب تهدید جوامع اسلامی شده است افزود:حرکت های مهم در جهان اسلام که باید حرکت وحدت گرایانه ایجاد می کرد فراموش شده بود و دانشگاه تقریب مذاهب با ایجاد رشته های مختلف در جذب دانشجویان کوشیده است .
فیاضی تصریح کرد:گرچه فعالان مصری حرکت های مقطعی را در این خصوص داشتند اما مقابله گرایان با جریان های اسلامی و تفکر اسلامی مخالفت بیشتری کرده و بر انشقاق ملت های اسلامی تلاش کردند.
معاون اداری مالی دانشگاه تقریب مذاهب گفت:عربستان با کادرسازی سلفی گری در گسترش تفکر ضد شیعی موفق عمل کردند و امروز افراطی گری در جهان شیعی نیز متفاوت خواهد شد.
فیاضی ادامه داد:محصول مبارزه با اسلام امروز سربرآوردن گروه های تکفیری است و فرهنگ تقریب مذاهب در این خصوص باید بیشتر گسترش پیدا نماید.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم ایجاد سازوکارهای آمورشی خاص برای روشنگری در خصوص سویه های خطرناک وهابیگری در سطح مدارس تاکید کرد و گفت:با ایجاد ارتباطات دیپلماتیک در حوزه تقریب باید از منظر علمی بررسی های جامع و اطلاع رسانی درست صورت پذیرد.
معاون اداری و مالی دانشگاه تقریب مذاهب کشور گفت:در 3 سال گذشته این دانشگاه روند رو به رشدی را در مناطق سنی نشین مانند کردستان،سیستان و بلوچستان،قم،گلستان و هرمزگان طی کرده است و شعباتی نیز در برخی استان ها فعال شد.
فیاضی به استقبال دانشجویان اهل تسنن اشاره کرد و افزود:بسیاری از طلاب مناطق سنی نشین در گذشته به کشورهای اطراف برای ادامه تحصیل مهاجرت می کردند و با تفکر تکفیری بازمی گشتند اما با استقبال ماموستاها که از حامیان اصلی دانشگاه هستند و علمای اهل تسنن به این دانشگاه رویکرد مثبتی دارند تحصیل دردمقاطع مختلف مذاهب انجام می شود.
فیاضی خاطرنشان کرد:تاسیس کنندگان جریان های فکری به نام اسلام حرکت می کنند اما خروجی کاملا صهبونیستی انگلیسی برونداد علمی شان محسوب می شود.
وی با اشاره به تحت تاثیرقرارگرفتن جوانان متاطق مرز به برخی تفکرات وهابیگری افزود:دانشگاه بر مشترکان دینی ادیان و فرقه های اسلامی متمرکز است .
معاون اداری و مالی دانشگاه تقریب مذاهب همچنین گفت:در حوزه نظری/علمی/آموزشی و نخبگانی حرکت می کنیم تا وحدت گرایی در میان صاحب نظران شیعه و سنی ترویج شود.
او تلاش برلی کاهش شعله های اختلاف میان شیعه و سنی را راهکاری عملی برای تامین امنیت در مرزها عنوان کرد.


محصول مبارزه با اسلام امروز سربرآوردن گروه های تکفیری است/ایران مقتدرانه در برابر تفرقه ایستادگی می کندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : محصول مبارزه با اسلام امروز سربرآوردن گروه های تکفیری است/ایران مقتدرانه در برابر تفرقه ایستادگی می کند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir