امروز یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 06:15:08

دوربین خبر

کد مطلب : 30482 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 تیر 1398 -ساعت : 19:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طراحی تهاتر کالا در شرایط تحریمی برنامه وزارت امور خارجه است

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران:

طراحی تهاتر کالا در شرایط تحریمی برنامه وزارت امور خارجه است

به گزارش دوربین خبر،

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران از طراحی تهاتر کالا در شرایط تحریمی خبر داد .

به گزارش مهدی پورعرب خبرنگار حوزه سیاسی  از ساری ، اسرافیل امیری در نشست تابستان خبری که به همت روابط عمومی استانداری مازندران برگزار شد، با اشاره به نقش تاثیرگذار مطبوعات و رسانه ها در دنیای امروز گفت : فضای رسانه ای و اطلاع رسانی در جهان امروز ، حرف اول را می زند . وی کارکرد وزارت امور خارجه را برون مرزی و دیپلماتیک دانست و افزود: در سال های اخیر و در دولت های نهم و دهم نمایندگی های استانی جهت رفع مشکلات اقتصادی و فراهم کردن امکانات فعالیت های بین المللی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت.
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران عدم شناخت مدیرام و مسئولان از فعالیت و کارکرد این نمایندگی در استان را جزو چالش حضور خود در مازندران عنوان و تصریح کرد : نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران آماده هرگونه همکاری برای فعالیت اقتصادی فعالان و ارائه مشاوره و رفع موانع سرمایه گذاری است. امیری با اشاره به برگزاری سه رویداد اقتصادی در یک تاریخ در مرکز استان مازندران ، حضور حداکثری فعالان اقتصادی کشورهای حوزه CIS و عربی و اروپایی را در ساری کم نظیر دانست و اظهار داشت : حدود ۴۰ دعوتنامه از سوی استانداری و اتاق بازرگانی مازندران برای حضور هیئت های مختلف و سفرای کشورهای خارجی ارسال گردید و ما برای حضور حداکثری آنان رایزنی انجام دادیم.
وی همچنین طرح تهاتر کالا با کشورهای مختلف را مکانیزمی در جهت دورزدن تحریم های اقتصادی در دستور کار وزارت امور خارجه عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی می توان از ظرفیت کشورهای حوزه CIS دریای مازندران به خوبی استفاده کرد و با توجه به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل و ظرفیت بالای اقتصادی مازندران ، به راحتی می توان از تحریم های غرب عبور کرد . این مسئول در حوزه بین الملل در پاسخ به سوال خبرنگار حوزه سیاسی و اقتصادی ما در خصوص ترانسفر کالا از قزاقستان و روسیه ، مثل گندم و صادرات آن به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ، با تاکید بر اینکه مازندران از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است گفت : برقرار نمودن ارتباط دوسویه با کشورهای حاشیه دریای مازندران و دسترسی آسان در جهت مبادلات کالاهای اقتصادی و نیز رفع موانع صادرات و پیگیری مشکلات فعالین اقتصادی استان جزو وظایف نمایندگی وزارت امور خارجه است.
امیری نسبت به طرح سوال زمزمه جدایی غرب از استان و انتقال آب دریای مازندران به کویر مرکزی موضع خاصی اتخاذ نکرد و اظهار بی اطلاعی کرد.
وی در پایان این نشست با اشاره به اینکه پروژه ایران هراسی در دنیا شروع شده و ادامه دارد ، از رفع موانع سرمایه گذاری و گردشگری در مازندران خبر داد و نیز حضور هیئت های تجاری و اقتصادی کشور روسیه ، هیئت منگستائو قزاقستان ، سفر هیئتی از “سترای” کشور پرتقال و همچنین برگزاری همایش اقتصادی در قزاقستان را از جمله مهم ترین برنامه های آتی این نمایندگی در استان مازندران برشمرد.


طراحی تهاتر کالا در شرایط تحریمی برنامه وزارت امور خارجه است


منبع : سبز البرز


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : طراحی تهاتر کالا در شرایط تحریمی برنامه وزارت امور خارجه است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir