امروز چهار شنبه 30 مرداد 1398 ساعت 03:39:18

دوربین خبر

کد مطلب : 30514 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 تیر 1398 -ساعت : 21:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انعکاس شفاف اخبارلازمه اطلاع رسانی صحیح به مردم است

معاونت اطلاعات و اخبار صداو سیما مازندران در جمع رابطان روابط عمومی اداره کل حمل و نقل جاده ای استان:

انعکاس شفاف اخبارلازمه اطلاع رسانی صحیح به مردم است

به گزارش دوربین خبر،معاون اطلاعات و اخبار صداو سیمای مازندران ، در گام نخست فعالیت های جدید این معاونت، در جمع رابطین روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و راهداری مازندران حاضر شد،این بخشی از فعالیت های جدید در گسترش تعامل با ادارات در ضمن انعکاس آزاد اخبار خواهد بود.سمیه فقیه گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،

تعامل سازنده ،آگاهی بخشی به هنگام و توسعه تعاملات با دستگاه های اجرایی مازندران بخشی از رسالت هایی است که هادی ابراهیمی مدیرکل صداو سیما استان و معاونت پیشین اطلاعات و اخبار این مرکز آن را به عنوان راه نمایی با سویه تعاملی خواستار شده است. 

محمد علی فتح اللهی معاونت اطلاعات و اخبار مازندران به عنوان یکی از دست اندرکاران خبری،با سابقه ای طولانی در حوزه خبر و اطلاع رسانی بر این مشی با تکیه بر ایجاد سلیقه های نوین اطلاع رسانی در فضای مجازی و نیز پوشش رویدادهای مهم اخبار استان،کمتر از دوماه است که فعالیت خود را آغاز نموده و حالا در نخستین گام در جمع رابطین روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و راهداری مازندران حضور یافته است . 

اقدامی که اقبال خوبی داشته و ضمن ایجاد بسترهای مناسب در ارتقا دانش فنی اهالی روابط عمومی،سوژه های مختلف خبری نیز مورد توجه می تواند قرار گیرد.

فرصت سازی برای بهره مندی از توان روابط عمومی های مازندران در شهرها و نقاط دور و نزدیک، دیگر موضوعی است که می تواند مورد توجه قرار گیرد و به این طریق فرصت برای استفاده از این رابطان، به عنوان شهروند خبرنگاران فراهم می شود. 

اینک که دور جدیدی از فعالیت های معاونت اطلاعات و اخبار آغاز شده است در کنار افزایش تعامل با دستگاه های اجرایی،خبرگزاری ها،نشریات،سایت ها و فعالان فضای مجازی، انتظار می رود با رویکردهای نوین سبک های تازه ای از انتشار در اخبار متناسب با نیاز جامعه امروز را شاهد باشیم. 

موضعی که یکی از رویکردهای اصلی معاونت اطلاعات و اخبار بوده و امید می رود در اطلاع رسانی به مردم، حلقه های ارتباطی سازمان ها،شورای هماهنگی روابط عمومی در مازندران و نیز مسئولان فرهنگی و کارشناسان اجتماعی،اقتصادی و آموزشی هر چه بهتر در این مسیر مشارکت نمایند.

اما روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست رابطین روابط عمومی حمل و نقل جاده ای راهداری با رابطین روابط عمومی می گوید:سخت کوشان حوزه راه و راهداری روزهای سخت و آسان را با همتی مضاعف در جاده ها به مردم خدمت می کنند و نمایش حضور آنان وظیفه روابط عمومی به شمار می آید.

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران در  نشست رابطین روابط عمومی ادارات تابعه این اداره کل که با حضور معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز مازندران تشکیل شد مهم ترين رسالت روابط عمومي ،را آگاه كردن مردم از فعاليت ماموران راهداری  دانست و اظهار داشت: آگاه كردن مردم از اقدامات انجام شده در هر سازماني و همچنين جويا شدن نظرهاي مردم مهم ترين رسالت روابط عمومي آن سازمان به شمار می آید.

نجفی افزود: روابط عمومي نقش اصلي در اطلاع رساني و بازگو كردن  فعاليت هاي يك سازمان برعهده دارد و در اين راه بايد با دقت و رعايت اصل امانت داري اخبار و رويدادها را به بهترين شكل ممكن ارائه كند ،

این مسئول خاطرنشان کرد: روابط عمومي ها بايد در بهره گيري از فناوري هاي نوين و استفاده از دانش و علوم نوين ارتباطي تلاش جدي تري داشته باشندو انجام مستندسازی فعالیتهای راهداران و شناساندن حرفه راهداری رسالت مهم فعالان این حوزه است.

محمدعلی فتح الهی معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز مازندران هم به هنگام بودن اطلاعات روابط عمومي ها در توسعه فعاليت ها را تعيين كننده دانست و تصريح کرد : دنياي امروز ، دنياي رسانه و اطلاعات بوده از اين رو بايد تلاش مضاعفي را در انتقال و انعكاس فعاليتهاي خود به صورت شفاف و درست انجام دهيم.

وي افزود: هر چه قدرت انعكاس در هر سازمانی درست و بيشتر باشد ، همان ميزان نيز قدرت بهره گيري از امكانات و اعتبارات و آگاهی بخشی عمومی بيشتر خواهد بود.

افضلی سرپرست روابط عمومي راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران نیز در این جلسه با اشاره به اينكه روابط عمومي به عنوان يك دروازه براي برقراري ارتباط گروه هاي مختلف مخاطبان با سازمان است ،گفت: روابط عمومي يك وظيفه ي مديريتي است كه هدف آن كمك به حل مسائل سازمان و گروه هاي اجتماعي مرتبط با آن است.

وی هدف از تعیین رابطین روابط عمومی در شهرستانها را انتقال به هنگام و سریع فعالیتها در حوزه شهرستانها ، منعکس نمودن تلاش های راهداران در سطح کلیه محورها ،فراهم نمودن بستر مناسب برای ایجاد انگیزه و نشاط اداری برای تمامی کارکنان ، حضور به موقع و سریع در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه در سطح محورها و انعکاس و مستند سازی آن شناسایی و انعکاس نقاط ضعف و قوت در محیط ادارات شهرستان و تلاش در جهت رفع آن مستند سازی مدون پروژه های ابلاغی به صورت دوره ای و منظم برای اساس پیشرفت فیزیکی عنوان نمود.


انعکاس شفاف اخبارلازمه اطلاع رسانی صحیح به مردم استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : انعکاس شفاف اخبارلازمه اطلاع رسانی صحیح به مردم است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir