امروز یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 05:51:46

دوربین خبر

کد مطلب : 30531 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 تیر 1398 -ساعت : 08:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

استاندار مازندران در نشست با مدیر عامل بنیاد برکت:

ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

به گزارش دوربین خبر،

همکاری 70 میلیارد تومانی استان مازندران و بنیاد برکت در طرح های مشترک جدید / هدف گذاری 2000 اشتغال خرد در مناطق محروم روستایی در سال 98 در استان

احمد حسین زادگان در این نشست با بیان این که بنیاد برکت بویژه در خصوص اشتغالزایی؛ بدرستی هدف گذاری نموده است و ما در بخش های مختلف طرح همکاری داریم، افزود: تلاش داریم برای تامین حدود 2000 اشتغال خرد در مناطق محروم روستایی در این راستا در سال 98 با مدل این بنیاد هدف گذاری کنیم. ‎

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با استاندار مازندران برای بررسی ظرفیت های محلی اشتغال زایی در مناطق محروم روستایی استان دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در این دیدار با اشاره به این که مدل محرک توسعه را با همکاری دفتر امور روستایی و بخش های عمرانی در استان در دستور کار قرار داده ایم، گفت: در این مدل در قالب طرحی از 14 منطقه محروم دو روستا به عنوان پایلوت انتخاب می شوند و با بهره گیری از ظرفیت های استانی و شهرستانی در حوزه های عمرانی و اشتغالزایی در مسیر توسعه قرار می گیرند و البته در این طرح از توانمندی های برخی نهادها نظیر بنیاد برکت و ... نیز می توان بدرستی استفاده نمود.
استاندار با بیان این که بنیاد برکت بویژه در خصوص اشتغالزایی؛ بدرستی هدف گذاری نموده است، افزود: در استان نیز از سوی دولت، اقدامات مطلوبی در حوزه ایجاد و تقویت اشتغال در حال انجام است و باید همه مجموعه ها و ارکان نظام در کنار هم در جهت رفع این دغدغه مهم و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و رونق نشاط در جامعه گام بردارند.
وی با بیان این که در حوزه های مختلفی در مازندران می توان با بنیاد برکت در مسیر پیشرفت گام برداشت و قریب 70 میلیارد تومان طرح مشترک میان استان و این بنیاد وجود دارد که باید محورهای آن در آینده مشخص شود، اظهار داشت: برآنیم تا در کنار اعتبارات دولتی، از تسهیلات و همکاری هایی که بنیاد برکت در اختیار استان قرار می دهد در جهت اشتغالزایی بهره گیری کنیم.
حسین زادگان بهره گیری از توان بنیاد برکت در حوزه های اقتصادی و مسکن محرومین را از دیگر موضوعات مشترک همکاری این بنیاد با استان یاد کرد و گفت: تلاش داریم تا از ظرفیت بالای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که بدلیل دور بودن از بوروکراسی اداری، اثربخش تر در حوزه های مختلف حضور دارد در جهت اجرای طرح های مختلف بهره گیری کنیم.
وی بر گسترش همکاری های فی مابین بنیاد برکت و استان؛ در حوزه هایی نظیر ورزش در مناطق مختلف مازندران تاکید کرد و افزود: سراسر مازندران برای ما یک نقطه واحد تلقی می شود و امیدواریم بنیاد نیز با توجه به مزیت ها و قابلیت های مناطق مختلف استان، در همه مناطق مازندران ورود کند.
استاندار همکاری در بهسازی راه های روستایی و بهداشت و درمان در مازندران بین بنیاد برکت و استان را خواستار شد و عنوان کرد: برای هرگونه همراهی در جهت اعتلا و توسعه مازندران با نهادهای مشارکت کننده آمادگی کامل داریم.
وی کار در 14 منطقه محروم استان در حوزه کشاورزی بویژه کشت های جدید و کشت دوم در محصولات جدید در دیگر نقاط استان را زمینه ای خوب برای کار دانست و افزود: هدف از توسعه اشتغال روستایی آنست تا همراه با توسعه زیرساخت ها زندگی و معیشت نیز توسعه یابد.
استاندار با اشاره به این که تلاش داریم برای تامین 2000 اشتغال خرد در مناطق محروم روستایی در این راستا در سال 98 هدف گذاری با مدل یاد شده صورت گیرد، عنوان کرد: مناطق روستایی باید جایی برای رونق زندگی روستاییان باشد تا مهاجرت معکوس تحقق یابد.
حسین زادگان با تاکید بر این که پایدار کردن اشتغال خرد در گرو تامین بازار است، افزود: مدلی که بنیاد برکت برای فروش محصولات تدبیر کرده است در این مسیر بسیار کمک کننده است


ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ایجاد 2 هزار اشتغال خرد با مدل بنیاد برکت امسال در مازندران برنامه ریزی می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir