امروز پنج شنبه 01 اسفند 1398 ساعت 08:39:23

دوربین خبر

کد مطلب : 30564 -تاریخ انتشار : شنبه 05 مرداد 1398 -ساعت : 17:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
170 واحد صنعتی در مازندران تعطیل است

در سفر وزیر صمت به مازندران مطرح شد:

170 واحد صنعتی در مازندران تعطیل است

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی مازندران با بیان اینکه باید از ظرفیت های معدنی استان بنحو مطلوب در جهت شکوفایی اقتصادی مازندران بهره گیری شود، عنوان کرد: با سرمایه گذاری در حوزه معادن باید فعالیت در این بخش تقویت شود.

استاندار با اشاره به اینکه حدود ۱۷۰ واحد صنعتی در مازندران تعطیل بوده است، گفت: در حال حاضر ۹۰ واحد صنعتی نمیه تعطیل با حل مشکلات بانکی به شرایط قبل بازگشتند.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران با توجه به تسهیلاتی که دولت فراهم کرده در بخش های سرمایه گذاری صنعتی در استان حضور پیدا کردند و انتظار می رود از ظرفیت شرکت ایمیدرو در مازندران بصورت مناسب در این راستا استفاده شود، افزود: انتظار داریم پروژه های سنگین در حوزه صنعت از قبیل صنایع پتروشیمی ،آلومینیوم و نیروگاه در مازندران راه اندازی شود.

حسین زادگان با بیان اینکه مازندران در تولید ۱۵ محصول رتبه اول کشور را دارا است، عنوان کرد: در راستای حمایت از تولید کنندگان انتظار داریم با پیگیری های وزیر صنعت در هیئت دولت شاهد ممنوعیت کالاهای تولیدی بوده تا با توجه به سیل اخیر مازندران و تلاش بی شائبه تولید کنندگان شاهد نقش آفرینی برنجکاران مازنی در تامین برنج کشور باشیم و باردیگر؛ امید به زندگی و معیشت کشاورزان بازگردد.

وی ابراز داشت: ممنوعیت واردات برنج در زمان عرضه این محصول به بازارحتی الامکان برای ۴ ماه از انتظارات و مطالبات جدی مردم مازندران از دولت است.

حسین زادگان در ادامه خاطرنشان کرد: پسماند و زباله از جمله دغدغه های مهم در مازندران است که انتظار می رود با اقدام اثر بخش و همراهی وزارت صنعت و دستگاه های متولی به نتایج مطلوب برسد.

نماینده عالی دولت در استان افزود: در صنایعی که امکان سرمایه گذاری وجود دارد بویژه صنایعی همچون فولاد و معادن نیز می بایست شرایط سرمایه گذاری در استان فراهم آید تا موجب رونق اشتغال و تولید در مازندران گردد.

وی همچنین در پایان افزود: انتظار داریم وزارت صمت نسبت به صنایع چوب و کاغذ و نساجی نگاه ویژه ای داشته باشد تااشتغال ۲ هزار کارگر و کاغذ مورد نیاز تامین گردد و با اختصاص تسهیلات مناسب از سوی دولت برای این مقوله به رونق اقتصادی کمک شایانی شود.


170 واحد صنعتی در مازندران تعطیل استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 170 واحد صنعتی در مازندران تعطیل است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir