امروز پنج شنبه 01 اسفند 1398 ساعت 09:19:45

دوربین خبر

کد مطلب : 30582 -تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1398 -ساعت : 16:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تنظیم 4 هزار رقبه در مازندران

به گزارش دوربین خبر،حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری سند اجاره ۴ هزار رقبه دراستان تنظیم و تمدید شد.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: از مجموع ۴ هزار تنظیم و تمدید سند اجارات، تعداد هشتصد سند مربوط به اجاره اولیه و تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ مورد آن مربوط به تمدید اسناد اجاره است.
وی با بیان اینکه اوقاف غیر از نیت واقف نمی‌تواند عواید موقوفات را هزینه کند، افزود: تمامی درآمد موقوفات بر اساس نظر واقف در وقف‌نامه هزینه می‌شود که برگزاری مراسم‌های مختلف در طول سال و کمک به اقشار مختلف جامعه از نمونه‌های بارز آن است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اجرای امینانه نیت واقف بستگی به پرداخت حق و حقوق وقف توسط مستاجران و متصرفان قانونی موقوفات است، تصریح کرد: افراد و خانواده‌هایی که در املاک موقوفه زندگی می‌کنند و بر وقف بودن آن اطلاع دارند از نظر شرعی و قانونی باید حق و حقوق وقف را پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه ایجاد رابطه و انعقاد قرارداد اجاره با مستاجران موجب احیای وقف و نیت واقف می‌شود، گفت: کسانی که حق و حقوق موقوفات را پرداخت کنند در ثواب آن شریک خواهند .لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تنظیم 4 هزار رقبه در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir