امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 08:48:12

دوربین خبر

کد مطلب : 30593 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 مرداد 1398 -ساعت : 19:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همه چیز یک عکس

دوربین خبر گزارش می دهد...

همه چیز یک عکس

هومن حکیمی

به گزارش دوربین خبر،

درباره انتخابات مجلسی که در راه است با استناد به یک عکس

هومن حکیمی/ خبرشمال

اشاره: یک روزی که مربوط به قبل‌ترهاست، اگر به این عکس نگاه می‌کردم، دچار هیجان ناشی از مواجهه و مقابله با یک سوژه انتخاباتی جنجال‌برانگیز که با آن می‌شود شهری را به هم ریخت، می‌شدم! امروز از آن حال و هوا عبور کرده‌ام اما همچنان این عکس برایم سوژه‌برانگیز است!

محمددامادی
اگر به فرضیه «از ساری و میاندورود، هیچوقت یک نماینده، سه دوره متوالی به مجلس نمی‌رود» معتقد باشیم، پس «محمد دامادی» در انتخابات اسفند 1398، موفق نخواهد بود. اما اعتقاد راسخ به این فرضیه، مثل این می‌ماند که بگوییم؛ «پرسپولیس، نمی‌توانست سه دوره پیاپی قهرمان لیگ برتر بشود»!
دامادی، از دو نفر دیگر در این عکس جوان‌تر و خوش‌تیپ‌تر است اما به همین اندازه، تجربه کمتری هم دارد - اینکه می‌گویم تجربه، منظورم فقط از نظر قید زمانی «سن و سال» نیست.
محمد دامادی ظرفیت‌های زیادی دارد که فقط یکی از آنها نام و آوازه پدر مرحومش است و اینکه او، وقت‌هایی که کسی انتظار ندارد، ناگهان می‌زند به دل ماجرا و از حقی به شکل اگزجره دفاع می‌کند، او را در نظر طرفدارانش، خواستنی می‌کند اما همین اگزجره بودنش، بعضی وقت‌ها پاشنه
آشیلش می‌شود.
دامادی، این دوره کار سخت‌تری، حتی نسبت به دوره قبلی دارد؛ حتی اگر بعضی‌ها دوست داشته باشند، او را رفیق صمیمی استاندار مازندران بنامند! استانداری که نشان داده در عمل و کار تخصصی، با هیچکس تعارفی ندارد.

علی اصغر یوسف‌نژاد
پدرم خاطره جالبی را از زبان دایی مرحومش درباره یوسف‌نژاد برایم نقل کرده بود که مربوط به دوره‌ای‌ست که او قرار بود شهردار شود. این خاطره، بعدها که با یوسف‌نژاد به دلیل کاری چندین برخورد داشتم، برایم عینی شد!
مرد باتجربه عرصه سیاست کشور و مازندران، سهل و ممتنع است. همان‌قدر که فکر می‌کنی در دسترس است، غیرقابل دسترس هم هست! او توانایی و نفوذ بالایی دارد اما خیلی وقت‌ها از این توانایی به شکل بدی استفاده می‌کند. حضور یوسف‌نژاد در بین مردم (نه شعاری، بلکه کاربردی) آنقدری که در فضای مجازی حس می‌شود، در واقعیت موجود نمی‌باشد! هرچند همیشه در حوزه انتخابیه‌اش و در همایش‌ها و مراسم و...، حضور حداکثری دارد.
علی‌اصغر یوسف‌نژاد هم همان‌قدر که برای ورود دوباره به مجلس شانس دارد، احتمال دارد که موفق نشود.

سیدرمضان شجاعی کیاسری
او کمی شبیه تیم‌ ملی انگلستان است که اگر در جام‌جهانی نباشد، این جام چیزی کم دارد اما معمولا در جام‌جهانی نتیجه نمی‌گیرد!
شجاعی که در دوره قبلی انتخابات مجلس، تا دقیقه نود، صحبت از تایید صلاحیت و حضورش بود، آخرش نشد که بشود و طرفداران و دیگرانش(!) را ناامید کرد. اتفاقی که منجر به حضور جدی‌تر و ناگهانی «عباس‌علی ابراهیمی» در انتخابات از حوزه ساری شد و آن ماجراها که حوصله ندارم اینجا درباره‌اش بنویسم!
استعفای اخیر شجاعی کیاسری از مسوولیتش در وزارت کشور، گمانه‌ها را برای حضور جدی‌اش در انتخابات مجلس بالا برده اما هنوز که چیزی رسما تایید نشده است.
او احتمالا در حال سنجش اوضاع و احوال رقیبانش است و اگر بیاید که احتمالش زیاد است، فرآیند انتخابات مجلس در حوزه ساری و میاندورود، وارد فاز و آرایش دیگری خواهد شد!

منصورعلی زارعی
فرماندار سابق ساری و یک نامزد بالقوه برای انتخابات مجلس، با اینکه در این عکس حضور فیزیکی ندارد اما حضور دارد! او در دو دوره گذشته تا چند قدمی ورود به مجلس هم پیش رفت اما نشد و انگار شبیه به دونده دوی 100 متری‌ست که در صدم‌های ثانیه پایانی کم می‌آورد! درباره‌اش می‌گویند که از آن مواضع تند گذشته کمی فاصله گرفته و مناسبات امروز جامعه مدرنیزه زده ما را بهتر لمس کرده است. در حال حاضر هم (یعنی همین الآن که این مطلب را می‌خوانید) که هنوز البته فعالیت‌های رسمی انتخاباتی آغاز نشده، اوضاع خوبی از نظر اقبال انتخاباتی دارد و به نظر می‌رسد چند گام از رقیبانش جلوتر است اما انتخابات، معمولا در روزهای پایانی‌ست که تکلیفش
معلوم می‌شود!

مؤخره
پرسپولیس می‌تواند برای چهارمین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر بشود اما استقلال با «استراماچونی» و تراکتورسازی با لهجه ترکی خاص «دنیزلی» هم همان‌قدر شانس قهرمانی دارند. تازه، سپاهان «قلعه‌نوعی» زخم‌خورده هم هست و این یعنی، باید تا سوت پایان هر رقابتی، صبر کرد!


همه چیز یک عکسلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : همه چیز یک عکس

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir