امروز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 12:32:55

دوربین خبر

کد مطلب : 30674 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 شهریور 1398 -ساعت : 08:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح شمیم حسینی در 12 امامزاده مازندران

اجرای طرح شمیم حسینی در 12 امامزاده مازندران

به گزارش دوربین خبر،

حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی  با اشاره به اجرای طرح شمیم حسینی گفت: هیأت‌های مذهبی در این طرح می‌توانند علاوه بر دریافت بن خرید ارزاق، از تخفیف ویژه خرید اقلام نمایشگاه نیز بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان مازندران اظهارداشت: با توجه به اینکه آمار قابل توجهی از موقوفات در استان با نیت اطعام و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) وجود دارد تا پیش از این سوگواره بصیرت عاشورایی توسط سازمان اوقاف در امامزادگان برگزار می‌شد که طی آن برنامه‌هایی چون «لبیک یا حسین(ع) »، «شیرخوارگان حسینی»، «احلی من العسل»، ویژه‌برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی و رهروان زینبی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود که این برنامه‌ها با قوت امسال هم اجرا می‌شود و در سال جاری این نمایشگاه به صورت سالیانه درکنار سایر برنامه‌ها در این ایام برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: امسال طرح شمیم حسینی به‌عنوان طرح جدید سازمان اوقاف به صورت ملی  و در سراسر کشور  با ۳ سرفصل روضه‌خوانی، اطعام و تعزیه‌داری موقوفاتی که قید مکان ندارند برگزار می‌شود که  در ۱۲ امامزاده استان مازندران نیز برگزار می‌شود، این برنامه در قالب نمایشگاه‌های عرضه اقلام مورد نیاز هیات خواهد بود.

نمایشگاه «طرح شمیم حسینی» با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی  به منظور ارائه خدمات مورد نیاز هیات‌های مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها و با هدف اجرای نیات واقفین خیراندیش شامل مواد غذایی جهت پخت نذری، پرچم‌، کتیبه و بیرق، لباس مشکی، محصولات فرهنگی و … در بقاع شاخص استان مازندران برپا خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران اضافه کرد:  در این نمایشگاه تمامی خدمات مورد نیاز هیات مذهبی عرضه خواهد شد.

 حجت الاسلام حیدری گفت: هیات‌های مذهبی مستمر که توسط سازمان تبلیغات استان به اداره کل اوقاف و امورخیریه معرفی می‌شوند با شرکت در این طرح می‌توانند علاوه بر دریافت بن خرید ارزاق، از تخفیفات ویژه خرید اقلام مورد نیاز هیات‌ها در نمایشگاه نیز بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۸ هزار و ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی فعال در استان ، گفت: طرح «شمیم حسینی» به منظور کمک به آنها و نیز مجالس سراسر کشور از محل موقوفات مرتبط، تا چهاردهم شهریورماه اجرا می‌شود.


اجرای طرح شمیم حسینی در 12 امامزاده مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اجرای طرح شمیم حسینی در 12 امامزاده مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir