امروز شنبه 05 مهر 1399 ساعت 06:37:46

دوربین خبر

کد مطلب : 30696 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 شهریور 1398 -ساعت : 08:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رشد 25 درصدی شمار کشته شدگان موتور سوار مازندران

مدير كل پزشكي قانوني مازندران خبر داد:

رشد 25 درصدی شمار کشته شدگان موتور سوار مازندران

به گزارش دوربین خبر،
مدير كل پزشكي قانوني مازندران تعداد كشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافيكي در چهار ماهه سالجاری را 45 نفر(44نفر مرد و یک زن ) اعلام كرد و افزود: که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 25درصد افزایش داشت.
به تفکیک شهر حادثه
به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان دكتر علي عباسي با بیان اینکه تعداد 69 درصد از فوت شدگان در محور برون شهریی و راه روستایی و ما بقی در محور درون شهری به وقوع پیوست ، تصريح كرد: بابل با تعداد 10 نفر ، بهشهر با 8 و ساری با 6 مورد بيشترين و آمل، تنکابن ، گلوگاه و میاندرود و بابلسر هر کدام با تعداد يك نفر كمترين تلفات موتور سوار را دارند.
خرداد ماه بیشترین فوتی
عباسی با بیان اینکه 20 درصد از قوت شدگان تصادفات رانندگی موتورسوار هستند افزود :بر اساس آمار بيشترين فوتي در خرداد ماه با 21 فوتی و بعد از آن اردیبهشت و تیر ماه هر کدام با 9 و فروردین با 6مورد به ترتيب در رتبه های بعدی قرار دارند .
به تفکیک سن متوفیان
وي خاطر نشان كرد: بيشترين گروه سني كه مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سني 21 تا 30 سال با آمار 11 فوتي است و بعد از آن گروه سني 11 تا 20 سال با 20 فوتي در رتبه بعدي قرار دارد.
عباسي با اشاره به اینکه تعداد 229 نفر چهار ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که 20 درصد آن مربوط به موتور سوار ها هست ،افزود: شايعترين علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزي و عوارض ناشي از آن و سپس خونريزي وسيع، صدمات و شكستگي هاي متعدد از عوامل ديگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهار ماهه ماهه سالجاري بوده كه اميد مي رود با رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي و استفاده از كلاه ايمني شاهد كاهش چشمگير آن باشيم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : رشد 25 درصدی شمار کشته شدگان موتور سوار مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir